Podsumowanie weekendowej kolejki Podkarpackich Lig Młodzieżowych [2-3.06.2018]

Podkarpackie Ligi Młodzieżowe
2-3-1

Komplety punktów trampkarzy starszych w Nowej Sarzynie, juniorów młodszych z Polonią Przemyśl, remis trampkarzy młodszych z SMS-em Jarosław, a także porażki obu grup młodzików i juniorów starszych – oto bilans weekendu młodzieży Ekoballu Sanok.

Szczegóły poniżej:
______________________________

JUNIORZY STARSI
JKS JAROSŁAW 7:4 EKOBALL SANOK (2:3)
Bramki: Słysz 15’, Kowalski 40’, Burczyk 43’ 58’

Skład: Michura – Płaziak, Prajsnar, Władyka, Kowalski, Pieszczoch, Słysz, Gomułka, Paszkowski (60’ Jatczyszyn), Burczyk, Pielech

Relacja trenera Grzegorza Pastuszaka:
Nie będę się rozwodził – przegraliśmy wygrany mecz, na co złożyło się kilka czynników, np. dwie nieuznane prawidłowe bramki, strzelone przez Burczyka. Wydaje się, że kilku zawodników przeszło obok meczu, a tego szkoda bardziej niż punktów.

____________________________

JUNIORZY MŁODSI
EKOBALL SANOK 3:0 POLONIA PRZEMYŚL (walkower)

Goście poinformowali 20 minut przed meczem, że nie dojadą… Po raz kolejny uważamy, że w takim wypadku drużyna, która nie przyjeżdża na mecz, powinna ponieść wszystkie koszty organizacji, wraz z przygotowaniem boiska oraz opłatą ekwiwalentów trójki sędziowskiej, która kosztuje połowę ceny + dojazd…

Poza tym – bez komentarza.

TRAMPKARZE STARSI
UNIA NOWA SARZYNA 0:2 EKOBALL SANOK (0:1)
Bramki: Florczak 3’ 42’

Skład: Uluszczak J.- Uluszczak A, Drwięga, Wójcik, Malczak, Solon, Herman, Słuszkiewicz, Janusz, Florczak, Mermer, Piotrowski, Słapiński, Filipowicz

Relacja trenera Dawida Romerowicza:
Początek meczu ułożył się bardzo dobrze, w jednej z pierwszych akcji strzelamy bramkę na 1-0 za sprawą Alexa Florczaka, który w sytuacji sam na sam lobuje bramkarza. Ten gol dodał skrzydeł chłopakom – od tej pory przewaga naszej drużyny rosła z minuty na minutę. Po prostopadłych zagraniach ze środka pola tworzyły się klarowne sytuacje do podwyższenia wyniku. Tylko słaba skuteczność naszych zawodników lub brak szczęścia uchroniła Sarzynę przed utratą przynajmniej 2-3 bramek przed przerwą. Druga połowa to dominacja zupełna Ekoballu. Wypracowujemy sobie przynajmniej 5-6 sytuacji stuprocentowych do zdobycia bramek. Jedną z nich po strzale Nikodema Janusza i niepewnej obronie bramkarza wykorzystuje Alex Florczak, strzelając na wślizgu bramkę na 2-0. Cieszy kolejny dobry mecz naszej defensywy (najmniej straconych bramek w lidze).
Chłopaki mają dzień odpoczynku i już we wtorek jedziemy do Mielca na mecz z Gryfem.

___________________________

TRAMPKARZE MŁODSI
EKOBALL SANOK 0:0 SMS JAROSŁAW (0:0)

Skład: Sołtysik, Pietrzkiewicz, Gawlewicz Mik., Futyma, Struzik, Zych, Cyprych A., Żuchowski, Gawlewicz Mat., Adamski, Słapiński, Błażowski, Biega, Śliwiak, Dąbrowski, Karczyński, Zagórda, Cyprych D.

Relacja trenera Damiana Popowicza:
Pierwsza połowa spokojna, obie drużyny atakowały małą ilością zawodników i bardziej myślały o tym żeby nie stracić bramki, niż ją strzelić. W drugiej części gry na boisku dzieje się zdecydowanie więcej, stwarzamy cztery, pięć dogodnych okazji bramkowych. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystali D. Cyprych i Słapiński (strzały obok słupków) i Błażowski, który w ostatniej chwili był faulowany. Wydaje się, że sędzia powinien odgwizdać karnego… W samej końcówce meczu 3 punkty mogli nam zapewnić bracia Cyprychowie, Dominik znowu minimalnie obok słupka, a Adrian niedokładnie przyjął piłkę będąc sam przed bramkarzem, co później skutkowało już złym wykończeniem akcji. Szanujemy punkt wywalczony z wymagającym rywalem, ponieważ dzięki niemu teraz wszystko w głowach i nogach chłopaków – w jakiej lidze zagrają w następnej rundzie.

MŁODZICY STARSI
APPN MIELEC 2:0 EKOBALL SANOK (2:0)

Skład: Mielnik – Hott, Wojdyła, Kuczma, Joniak, Skiba, Szpojnarowicz, Pelc, Milczanowski, Rajchel, Nowosielski, Rakoczy

Relacja trenera Jakuba Jaklika:
Źle zaczynamy mecz – już w 50. sekundzie po prostym błędzie w naszej defensywie zawodnik gospodarzy wychodzi sam na sam i finalizuje akcję golem. Trzy minuty później Mielczanie zagrywają piłkę za linię obrony i znów po sytuacji sam na sam podwyższają wynik na 2-0. Po tak kiepskim początku próbujemy odrabiać straty, lecz w dwóch dogodnych sytuacjach w pierwszej połowie brakuje finalizacji. Na drugą połowę wychodzimy z jeszcze większą wiarą w nadrobienie wyniku. Kultura gry i jej tempo jest dyktowane przez naszych zawodników, lecz bardziej ofensywne nastawienie naraża nas na liczne kontrataki gospodarzy. Na szczęście ratuje nas Mielnik, dzięki czemu nie przegrywamy tego meczu jeszcze wyżej.