Podsumowanie rundy jesiennej nr 2 – juniorzy młodsi

Dziś na „tapecie” drużyna KS EKOBALL SANOK – juniorzy młodsi

Młodzi piłkarze Ekoball z rocznika 2002-2003, którymi dowodzi trener Sebastian Jajko (mgr wychowania fizycznego, nauczyciel w.f. w ZS nr 2; trener I klasy z licencją UEFA A), rozegrali wspaniałą rundę, z przytupem – podobnie jak juniorzy starsi – awansując do najlepszej ósemki na Podkarpaciu, czyli gr. „A”.

W jesiennej rywalizacji grupy „B”, gdzie uczestniczyło 8 zespołów, nasi piłkarze rozegrali 14 spotkań, systemem „każdy z każdym” – mecz i rewanż. Rezultat osiągnęli wyśmienity, nie doznając goryczy porażki, a to naprawdę duży wyczyn! Ogromne brawa dla całego zespołu nie tylko za wynik sportowy, ale nade wszystko za mega postęp w piłkarskich poczynaniach. Należy dodać, że w tej drużynie również panuje wspaniała atmosfera, a tzw. „team spirit” widoczny jest na każdym kroku, na co wpływ ma z pewnością nie tylko trener /sic/, ale również inteligencja piłkarzy, no i oczywiście – warci odnotowania – „fanatycy” drużyny, którzy niemal na każdym meczu gorąco dopingują swoich „idoli”, co jest rzadko spotykane na meczach drużyn młodzieżowych. To wszystko bardzo cieszy i napawa optymizmem, gdyż widać w takich przypadkach sens szkolenia i trudów włożonej pracy całego Klubu w wychowanie dzieci młodzieży i pro-sportowy rozwój młodego pokolenia.
_____________________________________

Bilans jesieni juniorów młodszych (r.2002+r.2003):

Mecze: 14 (10 zwycięstw – 4 remisy – 0 porażek)
Punkty: 34
Bramki: 30:9

1. kolejka – POLONIA PRZEMYŚL 1:1 EKOBALL SANOK (18.08.2018)
Bramka: Łuczycki
Relacja: http://ekoball.pl/podsumowanie-mlodziezy-juniorzy-18-19-08-2018

2. kolejka – EKOBALL SANOK 3:0 JKS JAROSŁAW (25.08.2018)
Bramki: Łuczycki, Janusz, Pielech
Relacja: http://ekoball.pl/dobry-weekend-mlodziezy-ks-ekoball-sanok-zwyciestwa-remisy-porazka

3. kolejka – IGLOOPOL DĘBICA 0:2 EKOBALL SANOK (28.08.2018)
Bramki: Łuczycki x2
Relacja: http://ekoball.pl/relacje-mlodziezy-28-08-2018

4. kolejka – APPN MIELEC 0:2 EKOBALL SANOK (1.09.2018)
Bramka: samobój, Malczak
Relacja: http://ekoball.pl/kolejny-udany-weekend-mlodziezy-ekoballu-1-09-2018

5. kolejka – EKOBALL SANOK 4:1 BŁĘKITNI ROPCZYCE (8.09.2018)
Bramki: Piotrowski, Łuczycki, Florczak, Pielech
Relacja: http://ekoball.pl/obowiazkowa-lekturka-dla-kibica-sanoka-relacje-weekendowych-spotkan-mlodziezy-ekoballu-7-9-09-2018

6. kolejka – STRUG TYCZYN 0:3 EKOBALL SANOK (11.09.2018)
Bramki: Piotrowski, Gadomski, Janusz
Relacja: http://ekoball.pl/pilkarski-wtorek-ekoballem-11-09-2018

7. kolejka – EKOBALL SANOK 1:0 SIARKA TARNOBRZEG (15.09.2018)
Bramka: Łuczycki
Relacja: http://ekoball.pl/weekendowe-wyniki-mlodziezy-ekoball-15-16-09-2018-2

8. kolejka – EKOBALL SANOK 2:0 POLONIA PRZEMYŚL (19.09.2018)
Bramki: Piotrowski, Łuczycki
Relacja:http://ekoball.pl/ekoball-sanok-2-0-polonia-przemysl-19-09-2019

9. kolejka – JKS JAROSŁAW 2:3 EKOBALL SANOK (30.09.2018)
Bramki: Mermer, Pielech, Błażowski
Relacja:http://ekoball.pl/liderujemy-trzech-frontach-relacje-meczow-mlodziezy-ekoballu-29-30-09-2018

10. kolejka – EKOBALL SANOK 2:0 IGLOOPOL DĘBICA (7.10.2018)
Bramki: Łuczycki x2
Relacja: ekoball.pl/podsumowanie-pilkarskich-spotkan-ostatniego-weekendu-2

11. kolejka – EKOBALL SANOK 1:1 APPN MIELEC (13.10.2018)
Bramka: Florczak
Relacja:http://ekoball.pl/weekend-bez-porazki-relacje-z-meczow-mlodziezy-13-14-10-2018

12. kolejka – BŁĘKITNI ROPCZYCE 3:3 EKOBALL SANOK (20.10.2018)
Bramki: Janusz x2, Pielech
Relacja: http://ekoball.pl/relacje-weekend-20-21-10-2018

13. kolejka – EKOBALL SANOK 2:0 STRUG TYCZYN (27.10.2018)
Bramki: Łuczycki, Janusz
Relacja: http://ekoball.pl/podsumowanie-mlodziezy-27-28-10-2018

14. kolejka – SIARKA TARNOBRZEG 1:1 EKOBALL SANOK (3.11.2018)
Bramka: Łuczycki
Relacja:http://ekoball.pl/podsumowanie-ostatnich-meczow-mlodziezy-ekoballu-31-10-4-11-2018
___________________________________

Podsumowanie rundy trenera Sebastiana Jajko:
Runda jesienna sezonu 2018/2019 była dla juniorów młodszych KS Ekoball wyjątkowa. Przede wszystkim udało się uzyskać awans do grupy A, na dodatek we wspaniałym stylu, nie przegrywając żadnego spotkania. Cieszę się z tego awansu przede wszystkim ze względu na rocznik 2002, który w zeszłym sezonie dwa razy był bardzo bliski jego wywalczenia, jednak w decydujących momentach los nam nie sprzyjał i zdarzały się kontuzje kluczowych zawodników. Gra wśród najlepszych drużyn Podkarpacia będzie więc nagrodą za wspólną pracę na treningach i wiarę w sukces.
Przed sezonem awans nie był naszym głównym celem, tym bardziej, że dołączyła do drużyny spora grupa zawodników z rocznika 2003 (ówczesny trampkarz starszy), i było pewne, że będą potrzebowali trochę czasu na oswojenie się z rywalizacją w kategorii juniora. Na szczęście chłopcy licznie wzięli udział w obozie letnim w Białce Tatrzańskiej, na którym mieliśmy bardzo dobre warunki do pracy nad najważniejszymi aspektami gry drużynowej, co też niewątpliwie miało wpływ na dobrą postawę w rozgrywkach. No i dodatkowo jeszcze bardziej staliśmy się drużyną – a jest to cecha, która w dobie powstawania szkół sportowych skupiających najlepszych chłopców z różnych miast i klubów, wyróżnia nasze wszystkie drużyny EKOBALL w rywalizacji z innymi. Ambicja i przywiązanie do barw klubowych często są detalem, wpływającym na końcowy sukces i rekompensującym braki w innych elementach.
Już wyniki sparingów na obozie (m.in. 2:2 z Ruchem Chorzów) wskazywały, że praca idzie w dobrym kierunku. Co prawda pierwszy mecz w lidze „tylko” zremisowaliśmy z Polonią w Przemyślu, ale okazało się, że był to mocny przeciwnik, a my nie zdawaliśmy sobie wtedy sprawy z naszej siły. Kluczowym meczem, od którego awans nabierał realnych kształtów było spotkanie z Igloopolem w Dębicy, gdzie drużyna pokazała spore doświadczenie, pewność w grze i bezwzględnie wypunktowała jednego z pretendentów do awansu. Zwycięstwo w meczu u siebie z Siarką Tarnobrzeg sprawiło, że zaczęliśmy o tym głośno mówić. Najważniejszym według mnie meczem sezonu był rewanż z Polonią Przemyśl – mimo, że nie zagraliśmy dobrze, udało nam się wygrać. A pokonując u siebie Igloopol praktycznie zapewniliśmy sobie promocję. Oczywiście wielka klasę pokazali chłopcy w pozostałych meczach, z teoretycznie słabszymi drużynami. Nie traciliśmy w nich punktów, mimo że często graliśmy nierówno. Graliśmy zawsze do końca (wspomniany mecz z Polonią -2 bramki w ostatnich 5 minutach, mecz z APPN Mielec – wyrównanie w ostatniej minucie, najbardziej zwariowany mecz sezonu w Ropczycach – dwie bramki w ostatnich 2 minutach), walczyliśmy ambitnie i każdy dawał z siebie tyle, ile w danej chwili mógł. Na dodatek mieliśmy w swoim składzie kilka indywidualności, których umiejętności i doświadczenie decydowały o wyniku:

Łukasz Gadomski – jego postawa w tej rundzie budzi szacunek. Mimo problemów zdrowotnych i zaleceń lekarskich, w oczekiwaniu na operację, pomagał do końca drużynie, będąc najlepszym obrońcą w lidze.

Mateusz Jagniszczak – najlepszy bramkarz ligi, co podkreślało wielu trenerów. Cała runda bez poważnego błędu, kilka kluczowych dla wyników interwencji.

Filip Pielech – najlepiej wyszkolony technicznie zawodnik w lidze, często jego akcje decydowały o zdobyciu najważniejszych bramek, potrafił „pociągnąć” grę, gdy ta się nie układała po naszej myśli, piękne bramki z dystansu

Michał Borowski – król środka pola, wyjątkowa kondycja, siła i waleczność odbierały ochotę do gry przeciwnikom, potrafił stworzyć przewagę szybkim wyjściem z akcją ofensywną, świetnie strzelał z dystansu i wykonywał rzuty wolne.

Wiktor Łuczycki – król strzelców zespołu (11 bramek), zawsze znajdował się tam, gdzie powinien, często niekonwencjonalnym zwodem lub strzałem zaskakiwał obronę i bramkarzy rywali. Niezwykle waleczny i wytrzymały, potrafiący rozładowac każdą stresującą sytuację.

Łukasz Błażowski – zdarzały mu się wahania formy, ale w tym sezonie oprócz solidnej jak zwykle gry obronnej dawał też sporo w ofensywie.

Nikodem Janusz – po słabszym początku rozgrywek z każdym meczem zyskiwał coraz więcej pewności, potrafił wykorzystać swoją szybkość i dynamikę, zdobywając kilka ważnych bramek. Świetnie wykonuje stałe fragmenty gry.

Kacper Słuszkiewicz– powrót po kontuzji zbiegł się z debiutem w rozgrywkach juniorskich, ale nie stanowiło to dla niego problemu. Mimo, że nie zdobywał bramek, jak nas przyzwyczaił w trampkarzach, to wykonywał mnóstwo pracy, która przekładała się na wynik drużyny.

Łukasz Piotrowski – „Żółwik” jak zwykle solidny i pewny w obronie, znakomite uzupełnienie dynamicznego Gadomskiego, w tym sezonie świetna gra przy stałych fragmentach gry w defensywie i ofensywie (3 bramki)

Bardzo dobrze do drużyny wprowadził się Radek Rudy, który mimo, iż uczył się dopiero gry na tym poziomie rozgrywek, nie popełniał rażących błędów i był pewnym punktem defensywy.

Nie zawodził Dominik Kłodowski, który grał na miarę swoich możliwości i wywiązywał się z powierzonych mu zadań.

Wielkim pechowcem sezonu był Rafał Marciniak, który po kilkuletnim rozbracie z piłką dochodził do swojej wysokiej formy. Niestety, poważna kontuzja w Mielcu wykluczyła go z gry do końca sezonu. Mam nadzieję, że uda mu się przepracować zimę i w rundzie wiosennej będzie dużym wzmocnieniem linii ofensywnych.

Do drużyny wrócił też Dawid Kurkarewicz, który grał bardzo poprawnie, a przede wszystkim bardzo ambitnie.

Na wielkie słowa uznania zasługują pozostali zawodnicy z rocznika 2003, którzy nie zniechęcili się rywalizacją ze starszymi kolegami, systematycznie trenując i stale podnosząc swoje umiejętności.

Dzięki nim mogliśmy realizować plan treningowy, zawsze byli do dyspozycji, gotowi pomóc drużynie na tyle, na ile będą mogli:

Jakub Uluszczak – rywalizacja z nim pozwala „Jagusiowi” na stały rozwój, a mi daje komfort pracy, gdyż mam dwóch solidnych bramkarzy.

Janek Mermer – zawodnik, który czyni systematyczne postępy, z rezerwowego stał się podstawowym graczem zespołu, coraz więcej pewności na boisku.

Alex Florczak – ambitny i waleczny, z bardzo dobrym uderzeniem, strzelec ważnej bramki z APPN Mielec,

Mateusz Solon – solidny i pewny, robi zawsze to, co do niego należy.

Miłosz Wójcik – ambicja, wola walki i poświęcenie.

Michał Malczak – mimo braków w treningach potrafi zagrać nieszablonowo i zdobyć piękną bramkę.

W drużynie juniorów wystąpil w dwóch meczach Michał Słapiński (rocznik 2004), znakomicie wywiązując się ze swych zadań na boisku, w ostatnim meczu drużynie pomagał drugi trampkarz, Jakub Strzęciwilk.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, iż istnieje sporo obszarów, które musimy poprawić. Możemy to osiągnąć tylko przez pracę na treningach. Przed nami rywalizacja z drużynami budowanymi w oparciu o szkoły mistrzostwa sportowego, ale my będziemy chcieli udowodnić, że drużyna to coś więcej niż zawodnicy i trener. Naszym celem jest zwycięstwo w każdym meczu i utrzymanie najlepszej 8 dla kolejnego rocznika.
___________________________________

Kilka danych statystycznych zespołu:

W każdym meczu strzelaliśmy bramkę, traciliśmy tylko w 6, w tym w czterech meczach po 1.

TOP 5 punktacja indywidualna:
1. Pielech (6,9).
2. Jagniszczak i Gadomski (6,8).
4. Łuczycki (6,5).
5. Borowski i Janusz (6,3)

I na koniec najważniejsza klasyfikacja:

TOP 5 treningi:
1. Jagniszczak (37).
2. Pielech (36).
3. Mermer (33).
4. Borowski i Florczak (31).
5. Słuszkiewicz (29).

Statystyki indywidualne:

Bramki:
11 – Łuczycki
5 – Janusz
4 – Pielech
3 – Piotrowski
2 – Florczak
1 – Gadomski, Błażowski, Mermer, Malczak

Żółte kartki:
7 – Pielech
3 – Gadomski
2 – Janusz, Słuszkiewicz
1 – Błażowski, Borowski, Łuczycki, Solon, Uluszczak

Udział w meczach:
14/14 Michał Borowski (1120 minut) – MAX !!!
14/14 Łukasz Piotrowski (1105 minut)
14/14 Łukasz Błażowski (1100 minut)
14/14 Aleks Florczak (510 minut)
13/14 Wiktor Łuczycki (1010 minut)
13/14 Mateusz Jagniszczak (960 minut)
13/14 Nikodem Janusz (940 minut)
13/14 Radosław Rudy (810 minut)
13/14 Jan Mermer (360 minut)
12/14 Dominik Kłodowski (455 minut)
11/14 Filip Pielech (845 minut)
11/14 Kacper Słuszkiewicz (775 minut)
11/14 Dawid Kurkarewicz (285 minut)
10/14 Łukasz Gadomski (795 minut)
10/14 Mateusz Solon (430 minut)
9/14 Michał Malczak (190 minut)
8/14 Miłosz Wójcik (250 minut)
5/14 Jakub Uluszczak (245 minut)
5/15 Radosław Filipowicz (25 minut)
4/14 Rafał Marciniak (45 minut)
2/14 Michał Słapiński (145 minut)
1/14 Jakub Strzęciwilk (30 minut)
________________________________

Niebawem kolejne podsumowania. W kolejce czekają dwie drużyny trampkarzy oraz obydwa zespoły młodzików, a na deser ocenimy seniorów.

UDOSTĘPNIJ