Podsumowanie piłkarskiej jesieni nr 4 w wykonaniu trampkarzy młodszych KS Ekoball Sanok (rocznik 2005)

Podsumowanie piłkarskiej jesieni w wykonaniu trampkarzy młodszych KS Ekoball Sanok (rocznik 2005). Bombardier Milczanowski (26 goli w ośmiu meczach !!!!)
_____________________________

Podobnie jak starsze drużyny, również i trampkarze młodsi nie zawiedli oczekiwań trenera, rodziców, zarządu klubu oraz kibiców zespołu, a przede wszystkim – samych siebie. Piłkarze z rocznika 2005 uzyskali pewny awans do grupy „B”. Trener Jakub Jaklik w tej rundzie rozegrał ze swoim zespołem jedynie 8 spotkań, zdecydowanie najmniej z całej stawki drużyn naszego klubu, a to dlatego, że przystąpili do rywalizacji w grupie „C”, z której tuż przed rozgrywkami wycofało się dwie ekipy. Bezwzględnym celem postawionym przed zespołem był awans, bo grupa „C” trafiła się tylko z przypadku. Tak też się stało, a awans chłopcy zapewnili sobie na kilka kolejek przed zakończeniem ligi. Na wiosnę trampkarze młodsi Ekoballu rywalizować będą z następującymi drużynami: Czarni Jasło, Ziomki Rzeszów, Stal Stalowa Wola, Orzełek Przeworsk, Siarka Tarnobrzeg, Polonia Przemyśl, SMS Stal Mielec.

Podsumowując rundę, nie sposób nie wspomnieć o Brajanie Milczanowskim. W ośmiu meczach zdobył on bowiem – UWAGA – 26 goli, co daje niesamowitą średnią – 3,25 gola / mecz !!!! Brajan w każdym meczu wpisywał się na listę strzelców, a w pięciu z ośmiu pojedynków ustrzelił co najmniej jednego hattricka (!!!!). W dwóch meczach zdobył aż 6 goli. Niesamowity wyczyn. Gratulujemy, i liczymy na podobny automatyzm strzelecki na wiosnę!
_____________________________

TRAMPKARZE MŁODSI (r. 2005)
Mecze: 8
(6 zwycięstw – 1 remis – 1 porażka)
Punkty: 19
Bramki: 39:18

1. kolejka – UKS SMS STAL MIELEC 4:4 EKOBALL SANOK (26.08.2018)
Bramki: Milczanowski x2, Szpojnarowicz, Targowski
Relacja: http://ekoball.pl/dobry-weekend-mlodziezy-ks-ekoball-sanok-…

2. kolejka – JKS JAROSŁAW 3:8 EKOBALL SANOK (9.09.2018)
Bramki: Milczanowski x6, Szpojnarowicz x2
Relacja: http://ekoball.pl/obowiazkowa-lekturka-dla-kibica-sanoka-re…

3. kolejka – APPN MIELEC 5:3 EKOBALL SANOK (16.09.2018)
Bramki: Milczanowski x3
Relacja: http://ekoball.pl/weekendowe-wyniki-mlodziezy-ekoball-15-16…

4. kolejka –EKOBALL SANOK 4:1 UNIA NOWA SARZYNA (22.09.2018)
Bramki: Szpojnarowicz, Rajchel, Milczanowski, Nowosielski
Relacja: http://ekoball.pl/relacje-ze-spotkan-druzyn-mlodziezowych-k…

5. kolejka – EKOBALL SANOK 4:1 UKS SMS STAL MIELEC (29.09.2018)
Bramki: Milczanowski x3, Rajchel
Relacja: http://ekoball.pl/liderujemy-trzech-frontach-relacje-meczow…

6. kolejka – EKOBALL SANOK 8:1 JKS JAROSŁAW (13.10.2018)
Bramki: Milczanowski x6, Szpojnarowicz x2
Relacja: http://ekoball.pl/weekend-bez-porazki-relacje-z-meczow-mlod…

7. kolejka – EKOBALL SANOK 4:0 APPN MIELEC (21.10.2018)
Bramki: Milczanowski x2, Szpojnarowicz, Pelc
Relacja: http://ekoball.pl/relacje-weekend-20-21-10-2018

8. kolejka – UNIA NOWA SARZYNA 3:4 EKOBALL SANOK (27.10.2018)
Bramki: Milczanowski x3, Wojdyła
Relacja: http://ekoball.pl/podsumowanie-mlodziezy-27-28-10-2018
________________________________________

Podsumowanie rundy trenera Jakuba Jaklika:
Drużyna rocznika 2005 rozgrywała swoje mecze w grupie C podkarpackiej ligi trampkarzy młodszych. Liga nie opiewała w wiele okazji do konfrontacji z rówieśnikami z województwa – raptem 8 kolejek w tym dwie pauzy, w wyniku których czekaliśmy 2 tygodnie od zakończenia jednego spotkania i rozegrania drugiego. Szału to nie robi, ale by grać wyżej, z lepiej notowanymi zespołami, należało wywalczyć awans na boisku. Założenia zostały spełnione, z bilansem 6-1-1 zdobyliśmy I miejsce, z bilansem bramek 39:18. Drużyna personalnie nie odbiegała kadrowo od zeszłosezonowych rozgrywek. Do zespołu dołączył jedynie Kacper Targowski – zawodnik środka pola, który poza dobrym usposobieniem techniczno-taktycznym wielokrotnie swoją zadziornością i walecznością pobudzał kolegów z drużyny do podjęcia większego wysiłku. Nasza linia obrony została przemeblowana. Na środku zaczęli grać Filip Skiba i Szymon Buczek. W pierwszych spotkaniach było widać nerwowość i braki w zgraniu, ale pod koniec rozgrywek w decydujących momentach nie zawodzili. Również prawa obrona, to nowe rozdanie. Kuba Joniak dotychczas środkowy pomocnik świetnie odnalazł się w nowej roli. Poza tym reszta kręgosłupa zespołu pozostawała taka sama. Maks Wojdyła w parze defensywnych pomocników współpracował z Pelcem. Motorem napędowym jak zwykle był „latający” po skrzydle Szpojnarowicz. Jego dynamiczne wejścia dawały się we znaki każdemu rywalowi. Etatowy napastnik Milczanowski strzelał w każdym spotkaniu, korzystając z pełnego wachlarza swego arsenału, a to trafił głową, a to lewą, prawą nogą, zdarzyło się również piętą , z rzutu wolnego i karnego. Drużynę dobrze uzupełniali pozostali gracze: lewonożni Kuczma i Nowosielski dobrze współpracowali na lewej flance zespołu, a wchodzący na plac gry Olek Rajchel, Daniel Rakoczy, Jakub Jankowski i Jakub Pytlowany zawsze dawali dodatkowe pola manewru i swoją kreatywnością zaskakiwali przeciwnika. Bramkarz Bartek Mielnik po początkowych trudnościach z przejściem na dużą bramkę złapał swój dryg i niejednokrotnie ratował nas przed utratą bramki. Wielkim pechowcem sezonu jest Kuba Hott. ‘Grzybek’ mimo solidnie przepracowanego obozu przygotowawczego, gdzie pokazał się z dobrej strony wspierając kolegów z rocznika 2004 w sparingach, stracił niemal całe rozgrywki z powodu kontuzji kolana. Gdy wrócił sporo czasu zajęło mu na nowo odnalezienie „boiskowego siebie”, ale jak już to zrobił to wydatnie przyczynił się do zdobycia arcyważnych punktów w Sarzynie (2 asysty).
Reasumując – sezon spełniony, bo wykonaliśmy plan niezbędny – awans. Chociaż los nie zawsze sprzyjał – kontuzje, choroby, problemy z dojazdem na mecz, to trzymamy się mocno i brniemy naprzód. Przed nami okres przygotowawczy. Wierzę, że właściwa frekwencja i praca przysłuży się nam i da kolejne powody do radości.

Statystyki indywidualne:

Bramki:
26 – Milczanowski
5 – Szpojnarowicz
2 – Rajchel, Nowosielski
1 – Targowski, Hott, Pelc, Wojdyła

Udział w meczach:
8/8 Jakub Joniak
8/8 Brajan Milczanowski
8/8 Dawid Pelc
8/8 Filip Skiba
8/8 Dawid Szpojnarowicz
7/8 Dawid Nowosielski
7/8 Kacper Targowski
7/8 Miłosz Kuczma
7/8 Bartłomiej Mielnik
7/8 Aleksander Rajchel
6/8 Maksymilian Wojdyła
6/8 Szymon Buczek
5/8 Daniel Rakoczy
4/8 Jakub Jankowski
4/8 Jakub Pytlowany
3/8 Jakub Hott
2/8 Dawid Bobowski
1/8 Sebastian Cęgiel
1/8 Mikołaj Gawlewicz
1/8 Hubert Haduch

UDOSTĘPNIJ