Podkarpacka NIKE 2017 – Wyróżnienie dla drużyny GEO-EKO EKOBALL STAL SANOK

Gala odbyła się w miniony piątek w Łańcucie, przy akompaniamencie „Czerwonych Gitar” a także wśród znamienitych gości: min. Bogdana Zająca – asystenta trenera reprezentacji Adama Nawałki, Stefana Majewskiego, Grzegorza Lato, Jana Domarskiego, a także przedstawicieli PZPN, podkarpackich klubów, polityków i samorządowców.

Spośród setek drużyn piłkarskich w naszym województwie, trzy z nich zostało nominowanych w kategorii „Drużyna Roku”.
Nasz zespół Geo-Eko EKOBALL STAL SANOK – obok Stali Mielec – marzącej o powrocie do Ekstraklasy oraz obok Siarki Tarnobrzeg otrzymał nagrodę „Podkarpackiej NIKE”.

Zaproszenia na galę otrzymali trzej przedstawiciele naszego Klubu: Tomasz Bil, Bogusław Rajtar oraz Piotr Kot, którzy wraz z małżonkami uczestniczyli w tej uroczystości.

Oprócz kategorii: Drużyna Roku”, nominowani byliśmy jeszcze w dwóch innych kategoriach:

– „Działacz Roku” – Bogusław Rajtar – Prezes Zarządu KS Ekoball, oraz
– „Sponsor Roku” – Tomasz Bil – właściciel firmy „Geo-Eko”

W tych kategoriach znaleźliśmy się w czołowej szóstce na Podkarpaciu.

Cieszy fakt, że „bez napinki” i „parcia na szkło” jesteśmy zauważani i doceniani na piłkarskiej mapie Podkarpacia. Z pewnością ciężka praca, wykonywana od 10 już lat, praktycznie z poziomu „zero”, przynosi i będzie przynosić coraz większe efekty. I nie mówimy w tym momencie o przyznawanych „laurach”, lecz o osiągnięciach sportowych. My, jako Zarząd Klubu, bezsprzecznie uważamy, że największym sukcesem jest fakt, że mimo wielu trudności i potrzeb (szczególnie finansowych), istniejemy, i to w tak dużej i rozbudowanej strukturze. Zbudowaliśmy całą drabinkę szkoleniową, aktywowaliśmy z powodzeniem drużynę seniorów, zapowiadając w najbliższych latach powrót do III ligi, i ciągle mamy znakomity nabór wśród najmłodszych dzieci. To cieszy bardziej niż statuetki, gdyż czujemy Wasze zaufanie w momencie, gdy powierzacie nam do szkolenia swoje dzieci. To – obok radości najmłodszych, jest największą nagrodą :-)

Nominacje nasz młody Klub otrzymał głównie za uzyskanie dwóch awansów z rzędu – do IV ligi, oraz budowę tegoż Klubu na bazie wychowanków. Oto jak został zaprezentowany podczas Gali:

KS „EKOBALL” Sanok:

Klub ten, budowany od podstaw, po zawieszeniu działalności Stali Sanok, podjął się reaktywacji piłki nożnej w Sanoku w sezonie 2015/2016. Bazując na swoich wychowankach, startując praktycznie od „zera”, w ciągu dwóch sezonów, zespół ten dokonał dwukrotnego awansu – najpierw z klasy „A” do klasy „Okręgowej”, a rok później we wspaniałym stylu awansował do IV Ligi Podkarpackiej. Warto tutaj nadmienić, że w całej rundzie wiosennej, drużyna Ekoballu-Stali Sanok nie straciła żadnej bramki.
Aktualnie KS Ekoball szkoli kilkusetosobową grupę dzieci i młodzieży w wieku 5-18 lat, posiadając pełną drabinkę szkoleniową w każdym roczniku oraz znakomitą kadrę trenerską. Drużyny KS Ekoball uczestniczą w każdej kategorii wiekowej w Podkarpackich Ligach Młodzieżowych od młodzika młodszego po juniora starszego (awans w rundzie jesiennej do grupy A, 1 Podkarpackiej Ligi Juniorów Starszych). Klub ten jest doskonałą odskocznią dla najzdolniejszej młodzieży do klubów z najwyższej półki. Wielu młodzieżowców gra dzisiaj w młodzieżowych klubach ekstraklasy, m.in. Zagłębie Lubin, Cracovia Kraków czy Brukbet Termalica Nieciecza.
KS Ekoball Sanok prowadzi politykę „bazowania” na swoich wychowankach, a że warto nie tylko szkolić swoich podopiecznych, ale przede wszystkich na nich stawiać już w dorosłej piłce – widać po efektach. Trzon drużyny stanowią bowiem chłopcy z roczników 1997-98, którzy przeszli wszystkie szczeble piłki dziecięcej i młodzieżowej w tym Klubie.
W roku 2017, w którym to drużyna seniorów została nominowana do Gali, jako „Drużyna Roku” i znalazła się w trójce najlepszych drużyn na Podkarpaciu – zespół występuje pod nazwą: Geo-Eko EKOBALL STAL SANOK – jako spadkobierca tradycji Stali Sanok.

Więcej o zakończonej Gali oraz o wyróżnieniach można przeczytać na portalu nowiny24 oraz na stronach Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej (KLIK)

Pełna galeria – Nowiny24 (KLIK)

Fotki: portal nowiny24.pl

 

UDOSTĘPNIJ