Podkarpacka Liga Juniorów Starszych – dwa zwycięstwa w 3 dni. Liderujemy!

09.09.2017 – POLONIA PRZEMYŚL 0:4 EKOBALL SANOK
12.09.2017 – EKOBALL SANOK 1:0 GRYF MIELEC

Dwa zwycięskie, choć różne mecze. W Przemyślu łatwe, przyjemne zwycięstwo. Zdaniem trenera Pastuszaka, gdyby chłopcy tylko chcieli – mogli wygrać 8, 10 lub 12:0. Wskutek upalnej pogody, trener jednak nie zmuszał do forsowania tempa, dał pograć w dłuższym zakresie czasowym zmiennikom, mając w głowie kolejny mecz – z trudniejszym rywalem jakim z pewnością jest drużyna Gryfu Mielec. Wynik mimo tego jest imponujący, bo nie zawsze można łatwo wygrać na wyjeździe 4-0, z takim rywalem jak Polonia.

Dzisiejszy pojedynek – z Gryfem mógł zakończyć się podobnym rezultatem jak ten w Przemyślu, jednak celowniki naszych ofensywnych graczy nie były nastawione najlepiej. Marnujemy 5-6 doskonałych okazji bramkowych, w tym 3 okazje sam na sam z bramkarzem. Jedyną bramkę zdobywamy z rzutu karnego w 40 minucie po ewidentnym faulu na Dominiku Pielechu. Pewnym egzekutorem został Kacper Słysz.

Do kuriozalnej sytuacji doszło w 72. minucie meczu. Do prostopadłej piłki, przez pół boiska biegł Dominik Pielech. Gdy ją dopadł na 20. metrze napotkał na swojej drodze wychodzącego bramkarza. Ominął go, i mając przed sobą pustą bramkę, został z premedytacją ostro sfaulowany. Co powinien zrobić sędzia spotkania? Pokazać czerwień bramkarzowi z Mielca! Co zrobił? Pokazał żółtą kartkę … Pielechowi … za symulację… Czy mając za sobą bramkarza, a przed sobą pustą bramkę można symulować??? Dobrze, że przez tą sytuację nie straciliśmy punktów, i zameldowaliśmy się na fotelu lidera. Brawo.

Cała drużyna zagrała dobre zawody. Mogły podobać się rajdy Paszkowskiego i Kruczka, spokój Słysza i Pielecha, a nade wszystko dobra gra defensywy w składzie: Kowalski, Prajsnar, Wolański, Gazdowicz. Chłopcom – bez wyjątku – również zmiennikom należą się duże brawa. Szczególnie zadowolony z meczu może być nasz bramkarz – Rafał Michura, który kilkakrotnie znakomicie interweniował w groźnych sytuacjach.

Skład: Michura – Kowalski, Prajsnar, Wolański, Gazdowicz – Pieszczoch, Słysz (65′ Baran), Burczyk (46′ Gomułka), Paszkowski (90’+1 Gajda), Pielech – Kruczek (75′ Szomko)

Fotki z dzisiejszego meczu z Mielcem w załączeniu. Tabela również.