Pierwsze zwycięstwo na wiosnę – zakończeniem rundy jesiennej

Górnik Strachocina 1:3 Geo-Eko EKOBALL STAL Sanok (0:1)

0-1 Mateusz Kuzio ’42
0-2 Bartosz Sieradzki ’56
1-2 Bartosz Łuczka ’64
1-3 Dawid Romerowicz ’68

Skład: 21.Krzanowski – 4.Pawiak, 3.Śmietana, 14.Florek (6.Hydzik ’46), 15.Kaczmarski – 13.Wójcik (18.Kramarz ’72), 16.Jaklik, 5.Gąsior, 10.Sieradzki (17.Słysz ’78), 11.Romerowicz (22.Folta ’78) – 9.Kuzio (19.Borek ’60).

Żółte kartki: Michał Śmietana, Jakub Ząbkiewicz (na ławce)

Dopiero dzisiaj możemy podsumować ostatecznie rundę jesienną, gdyż wyjazdowy mecz z Górnikiem był zaległym spotkaniem z jesieni 2016. Podopieczni Roberta Ząbkiewicza wyszli na ten mecz bardzo skupieni, w ogóle nie biorąc pod uwagę innego rozstrzygnięcia niż zwycięstwo. W wyjściowej jedenastce zabrakło kontuzjowanych Kamila Adamiaka oraz Jakuba Ząbkiewicza, zagrał za to Patryk Wójcik.

Na prowadzenie mogli wyjść już w 2 minucie meczu, gdy tuż przed bramkarzem znalazł się Dawid Romerowicz. Górą jednak w pojedynku z naszym zawodnikiem był bramkarz gospodarzy, parując piłkę na rzut rożny. W minucie 5 jeszcze dogodniejszą sytuację miał Michał Śmietana, który otrzymał piłkę na linii piątego metra, podaną „jak na tacy” od Bartka Sieradzkiego. Niestety, mając przed sobą pustą bramkę przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W dalszej fazie meczu, mimo olbrzymiej przewagi optycznej nie wynikało nic szczególnego. Dopiero w 42 minucie na strzał z 30 metrów zdecydował się Bartosz Sieradzki, który bramkarz Górnika wybił na poprzeczkę, po czym piłka z powrotem znalazła się na murawie. Na szczęście w odpowiednim miejscu znalazł się Mateusz Kuzio, który ubiegł golkipera przed poprawą swej interwencji, i z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. Minutę później Kuzio znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak jego uderzenie po krótkim rogu trafiło w słupek.

W przerwie trener Ząbkiewicz dokonał jednej zmiany – za chorego Adama Florka na boisko wszedł Igor Hydzik.

W 56 minucie rzut wolny z połowy boiska wykonywał Dawid Gąsior. Uderzył mocno w kierunku bramki, a piłka niesiona wiatrem leciała wprost pod poprzeczkę. Wypiąstkowana futbolówka opadała pod nogi Mateusza Kuzio, który bez namysłu, z powietrza odegrał ją do Bartka Sieradzkiego. „Sieradz” zwiódł obrońcę i pewnym, plasowanym strzałem tuż przy słupku zdobywa drugiego gola.

W 64 minucie pierwszą groźną akcję przeprowadzają gospodarze, a znakomite dośrodkowanie z prawego skrzydła jeszcze lepszą główką wykańcza najlepszy snajper Górnika – Bartosz Łuczka, dając nadzieję na osiągnięcie korzystnego rezultatu.

Cztery minuty później te nadziej zgasły, gdyż świetną akcją zakończoną bramką popisał się Dawid Romerowicz. W pełnym biegu przerzucił piłkę prawą nogą nad obrońcą Górnika, w narożniku pola karnego a lewą uderzył nie do obrony w długi róg bramki.

W trakcie drugiej odsłony na boisku pojawiło się kolejnych czterech piłkarzy: Szymon Słysz, Michał Borek oraz Mateusz Folta i Damian Kramarz. Zmienili odpowiednio: Sieradzkiego, Kuzio, Romerowicza i Wójcika.

Później były jeszcze dwa wątpliwe spalone – gdy Michał Borek wychodził na czystą pozycję oraz nieuznany gol Mateusza Folty (można ocenić na filmiku), a także kilka składnych akcji zakończonych niecelnymi strzałami.

Gospodarze mogli zmniejszyć w końcówce meczu rozmiary porażki, jednak świetną interwencją popisał się Piotr Krzanowski.

Cel, czyli zdobycie 3 punktów został osiągnięty, z czego się bardzo cieszymy. Cieszy również znakomita liczba Kibiców i ich doping, co z pewnością pozytywnie wpływa na grę i motywację naszego zespołu, za co im bardzo dziękujemy. Podziękowania również dla Pana Prezesa Górnika, który ulgowo potraktował zorganizowaną grupę „Ludzi ze Stali”.

Szkoda w tym spotkaniu dwóch żółtych kartek, które arbiter pokazał „z kapelusza”. Najpierw Michał Śmietana, za rzekomy faul, gdzie czysto zagrał wślizgiem, później Jakub Ząbkiewicz, który siedząc na ławce rezerwowych odkopnął piłkę… Dla młodego „Ząbka” to czwarty kartonik w sezonie, w związku z czym w następnym meczu musi pauzować.

______________________________________

Aktualna tabela po zakończeniu rundy jesiennej:

http://www.90minut.pl/liga/0/liga8982.html

Skrót meczu zrealizowany przez portal www.esanok.pl:

stal-sanok-na-inauguracje-zgodnie-z-planem-kuzio-sieradzki-i-romerowicz-zalatwili-sprawe-skrot-meczu-film-00e2mp.html

Więcej fotek: ?tab=album&album_id=1859577117647562