Ostatki ligowe młodzieży Ekoball. Komplet punktów trampkarzy. Obydwie drużyny z awansem!

Trampkarze starsi: EKOBALL SANOK 4:2 UNIA NOWA SARZYNA
Trampkarze młodsi: EKOBALL SANOK 6:0 UNIA NOWA SARZYNA

W sobotę, 11 listopada 2017 rozegraliśmy ostatnie mecze ligowe drużyn młodzieżowych. Na Euroboisku w Pakoszówce w zaległym dwumeczu zmierzyły się drużyny Ekoballu Sanok oraz Unii Nowa Sarzyna w kategoriach: trampkarze starsi oraz trampkarze młodsi. Mecz ten został przełożony dwa tygodnie temu, ze względu na fatalne warunki pogodowe.

Ze względu na wyjazd trenera Popowicza, obydwa mecze z ławki trenerskiej prowadził Dawid Romerowicz, którego relację zamieszczamy poniżej:
_________________________________

TRAMPKARZ STARSZY
EKOBALL SANOK 4:2 UNIA NOWA SARZYNA (2:1)
Bramki: Florczak 10’, Herman 28’ 49’, Janusz 42’

Skład: Uluszczak- Wójcik(55’ Ziemiański), Uluszczak , Piotrowski, Solon, Drwięga (36’ Cyprych D.), Janusz, Słapiński, Herman (50’ Filipowicz), Mermer (36’ Malczak), Florczak

Relacja trenera Romerowicza: Ostatni mecz – w jakże męczącej rundzie jesiennej. Męczącej – nie ze względu na intensywność rozgrywanych meczy, lecz ilość odbytych pauz przez drużynę . Powodem tego był podział ligi przez PZPN na 3 grupy – my trafiamy do grupy C, w którym występuje tylko (z naszym zespołem) 5 drużyn. Regulamin mówił że na jesień gramy mecz i rewanż z każdym, czyli 8 meczów, między którymi przyszło pauzować aż 6 razy …. Po rundzie jesiennej do grupy B awans uzyskać miały 2 drużyny. Bez większych problemów ten cel postawiony przed naszą drużyną osiągnęliśmy, zajmując 2 miejsce i zdobywając 17 pkt, z tylko jednym punktem straty do lidera, którego dwukrotnie ograliśmy (Unia N.Sarz)
Wracając już do samego spotkania – był to jeden z lepszych meczów, a może nawet najlepszy w tej rundzie. Od ppierwszego gwizdka sędziego zdecydowanie prowadzimy grę z dobrze dysponowanym środkiem pola (Nikodem Janusz, Cezary Drwięga, Michał Słapiński, Dominik Cyprych), który wygrywa większość piłek i obsługuje skrzydłowych i napastników (Szymon Herman, Jan Mermer, Alex Florczak, Michał Malczak, Miłosz Wójcik, Mateusz Solon, Nikodem Ziemiański, Radosław Filipowicz). Do przerwy strzelamy 2 bramki – najpierw Florczak (dogrywa Drwięga) z 16m strzela z pierwszej piłki po długim rogu nie do obrony, później po mocnym strzale Słapińskiego z 20m, dobitce Cyprycha, ostatecznie wyjaśnia Herman, strzelając bramkę z 11 metrów. W pierwszej połowie nasz środek obrony (Piotrowski, Uluszczak) dał się raz zaskoczyć, bo zawodnik gości przedryblował z piłką 70 metrów, strzelając nad interweniującym Uluszczakiem. Druga połowa to jeszcze lepsza gra, której zwieńczeniem była piękna bramka Janusza z 30 metrów w okienko – majstersztyk. Czwartą bramkę zdobywamy po indywidualnej akcji Hermana z lewego skrzydła – który strzela po długim rogu obok interweniującego bramkarza na 4-1. Drużyna gości w końcówce odpowiada z rzutu wolnego podyktowanego na 17 metrze, strzał nad murem dobrze czyta Uluszczak, ale niestety po koźle wpada mu pod ręką. Dzisiejszego dnia gra naszej drużyny mogła się podobać – w ofensywie szybkie rozgrywanie piłki bez zbędnego przetrzymywania jej, dużo strzałów na bramkę przeciwnika, po stracie piłki szybki atak na przeciwnika by ją odebrać – w defensywie, twarda, pewna i zdecydowana gra, która ograniczała ofensywne akcje Sarzyny. Podsumowując drużyna zasłużenie sięgnęła po 3 pkt.

Końcowa tabela:
1. Unia N.Sarzyna 18 pkt
2. Ekoball Sanok 17 pkt
3. JKS Jarosław 13 pkt
4. Czarni Jasło 5 pkt
5. Gryf Mielec 4 pkt

TRAMPKARZ MŁODSZY
EKOBALL SANOK 6:0 UNIA NOWA SARZYNA (3:0)
Bramki: Gawlewicz Mateusz 15’, Zagórda 17’, Gacek 25’, Cyprych Dominik 40’ 45’ 60’

Skład: Sołtysik- Karczyński, Zarzyka, Struzik, Gawlewicz Mikołaj, Gawlewicz Mateusz, Żuchowski, Gacek, Adamski, Cyprych Dominik, Cyprych Adrian, Michalski, Zagórda, Izdebski, Zych, Kądziołka

Relacja trenera Romerowicza (zastępstwo):
Mecz można powiedzieć bez historii. Liga, która została zdominowana przez naszych zawodników – w 14 meczach, 13 razy schodzili z boiska jako zwycięzcy, tylko raz przydarzył się remis (słabszy dzień). Strzelają 70 bramek, tracąc zaledwie 5 – imponujący bilans, co dało im zdobycie łącznie 40 punktów i bezapelacyjnego pierwszego miejsca w grupie oraz awansu do grupy B. Pewnie długo tam też nie ‘zabawią’ i po rundzie wiosennej świętować będą awans do elity podkarpackich trampkarzy.
Jeśli chodzi o sobotnie spotkanie, od początku aż do samego końca było ono pod kontrolą naszych zawodników, mieliśmy miażdżącą przewagę. Mecz praktycznie odbywał się na połowie przeciwnika , o czym świadczyć może gra naszego bramkarza głównie na połowie boiska. Wynik najniższy z możliwych. W pierwszej połowie strzelamy bramki za sprawą Mateusza Gawlewicza (z narożnika 16 metra oddaje strzał w okienko bramki), Macieja Zagórdy (w zamieszaniu pod bramką najlepiej się odnajduje i strzela mocno po ziemi), Fabiana Gacka (wkręca z łatwością przeciwników jeden po drugim po czym wpada w ‘szesnastkę’ i strzela nie do obrony). Po przerwie obraz bez zmian – hat-tricka strzela Dominik Cyprych, głównie dobrze znajdując się w polu karnym i kończąc akcję kolegów – w końcu po to są napastnicy. W tym meczu trzech zawodników zasłużyło na wyróżnienie: Karczyński, który grał na pozycji lewego obrońcy oraz uczestniczył w większości akcji ofensywnych i odznaczał się niespożytymi siłami, Gacek rządził na środku, praktycznie każda akcja ofensywna przechodziła przez niego, próbował zaskoczyć z dystansu wiele razy, a także Cyprych – najpierw rozegrał bardzo dobrą połówkę w trampkarzach starszych, po czym przebrał się na drugą połowę w trampkarzach młodszych i ustrzelił w 20 minut hat-tricka. Oprócz wyróżnionych na gratulacje zasłużyła cała drużyna, która zagrała bardzo dobre i bezbłędne zawody.

Końcowa tabela:
1. Ekoball Sanok 40 pkt
2. SMS Jarosław 28 pkt
3. Rzemieślnik Pilzno 28 pkt
4. Sparta Leżajsk 22 pkt
5. AP Sanok 13 pkt
6. JKS Jarosław 11 pkt
7. Czarni Jasło 10 pkt
8. Unia N.Sarzyna 3 pkt
_________________________________

Fotki z meczu trampkarzy starszych autorstwa Wojciecha Hermana. Dziękujemy.
_________________________________

Podsumowanie rundy jesiennej wszystkich drużyn ligowych Ekoballu Sanok będziemy sukcesywnie zamieszczać od przyszłego tygodnia, po całkowitym zakończeniu rundy i ostatnim meczu seniorów.

UDOSTĘPNIJ