NAUKA JAZDY NA ŁYŻWACH – kolejny projekt Ekoballu skierowany do dzieci zakończony sukcesem!!!!

Startujemy tuż po Nowym Roku !!!

Jako, że informacja jest „świeża” – z dzisiejszego popołudnia, o szczegółach zajęć oraz zapisach na nie, poinformujemy na samym początku stycznia, po uzgodnieniach z władzami MOSiR oraz zasięgnięciu informacji o dostępności obiektów. Zajęcia odbywać się będą tradycyjnie – na torze lodowym do jazdy szybkiej oraz na hali widowiskowo-sportowej „Arena”.

Wśród kilku tysięcy projektów, tylko nieliczne zostały dofinansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W gronie pozytywnie rozpatrzonych, znalazł się kolejny wniosek Ekoball. Dzięki temu ponownie urozmaicimy halowe treningi piłkarskie, oraz zapewnimy, że na feriach dzieci zapomną o nudzie… Oczywiście zajęcia te będą nieodpłatne, a w pierwszej kolejności zapisujemy naszych piłkarzy! Miejsc dla dzieci spoza Klubu jest jednak sporo!

W ciągu swej niedługiej w sumie działalności – 11 lat – nie tylko uczymy grać w piłkę nożną, a warto dodać, że już ponad 1500 dzieci przeszło przez naszą „myśl szkoleniową”, ale również działamy w innych dyscyplinach sportowych. Zrealizowaliśmy już blisko sto (!) różnego rodzaju projektów skierowanych na pro-sportowy rozwój dzieci, młodzieży i dorosłych. Liczba zajęć sportowych przekracza rocznie 5.000 godzin (!), to bardzo dużo. Do tego dochodzą mecze ligowe, sparingi, turnieje…

Warto dodać w tym wypadku, że realizując powyższe zadania … uwaga !!! – nie uszczuplamy miejskiej kasy, a wręcz przeciwnie – zasilamy ją, płacąc za wynajem obiektów – basenu czy też lodowiska !!!

W zależności od pozyskanych środków zewnętrznych, podejmujemy się nauki gry w tenisa ziemnego, pływania dla dzieci, jazdy na łyżwach, a także prowadzimy inne zajęcia – zarówno dla dzieci jak i dorosłych – takie jak nordic walking, aqua aerobic, beach soccer, fitness, etc… Na przestrzeni ostatnich kilku lat, realizując 6 projektów z pływania dla dzieci z klas I-III – nauczyliśmy tej sztuki (nieodpłatnie) grupę ponad 1000 dzieci, nie tylko związanych z Ekoballem, ale również dzieci z terenów wiejskich, organizując i opłacając dojazdy, instruktora, sprzęt. Podobna liczba nauczyła się znakomicie radzić na lodzie.
Ponad tysiąc dzieci skorzystało również z naszej oferty wyjazdów na letnie obozy sportowe. To bardzo cieszy, że młodzież tak chętnie garnie się do sportu, a my mamy dla kogo ten sport „tworzyć”.

Czy ktoś pamięta naukę jazdy na łyżwach organizowaną przez Ekoball w poprzednich latach??? Jeśli nie – w zał. kilka archiwalnych fotek z lat 2011-2012 oraz 2014 i 2018. Wówczas pierwsze nauki na lodzie pobierali m.in. aktualni piłkarze drużyny seniorskiej Ekoball Stal Sanok… Jak dotąd przeprowadziliśmy cztery podobne projekty na lodzie, i wszystkie cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem.

Ponownie będą prowadzone zajęcia „od zera” oraz dla tych, którzy już coś potrafią, a zechcą nauczyć się odrobinę więcej…

Utworzymy odpowiednie grupy wg poziomu zaawansowania oraz wieku, przydzielając do odpowiednich trenerów. Nie zabraknie konkursów, „mini-gierek” hokejowych oraz zabaw. Oby obyło się bez stłuczeń i upadków, ale to raczej jest nieuniknione i wkalkulowane… Odbędzie się 20 godzin zajęć dla każdej grupy.

Szczegółowe informacje oraz zapisy na zajęcia tuż po Nowym Roku. Wystartujemy zapewne w pierwszej połowie stycznia.

Projekt na prowadzenie zajęć sportowych dla uczniów, ukierunkowanych na upowszechnianie sportów zimowych dofinansowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów.
________________________________

Archiwalne „ekoballowe” fotki z łyżew w zał.

Liczymy na równie piękną pogodę jak podczas ubiegłej zimy!

UDOSTĘPNIJ