NAFTA JEDLICZE 0:2 Geo-Eko EKOBALL STAL SANOK
Skład: Krzanowski – Wójcik, Florek, Gąsior, Kaczmarski – Hydzik, Jaklik, Sieradzki, Adamiak, Ząbkiewicz – Kuzio
Bramki: Kuzio (35′), Gąsior (37′)
Żółte kartki: Hydzik, Ząbkiewicz, Wójcik

Bardzo pewne i mądre zawody rozegrali w Jedliczu nasi piłkarze. Mimo ostrej i prowokującej gry ze strony gospodarzy, nasi chłopcy na szczęście nie dal się ponieść emocjom. Gdyby kartkowano tak jak tydzień temu w meczu z Beskiem, Nafta powinna kończyć mecz w 8.

Co rusz Eko-Stalowcy leżeli na murawie, zwijając się z bólu. Szczególnie często faulowany był Konrad Kaczmarski, którego praktycznie każda szarża lewą flanką boiska przerywana była w brutalny sposób przez nie radzących sobie gospodarzy. Po jednym z rzutów wolnych, wszystkich praktycznie z tej samej strefy (okolica 20-30 metrów od bramki na lewym skrzydle), po faulu na „Kondku” padł gol dla naszego zespołu. Rzut wolny wykonywał sam poszkodowany, a mocno bitą piłkę w kierunku bramki musnął jeszcze Dawid Gąsior. Była to 37 minuta meczu. Dwie minuty wcześniej świetnie zachował się Mateusz Kuzio, który wychodząc na czystą pozycję, po dograniu z głębi pola – z pierwszej piłki uderzył wewnętrzną częścią stopy, lewą nogą z okolicy 16 metra, obok bezradnego bramkarza. Piłka wylądowała w okienku bramki.
Było to „zabójcze 2 minuty” w naszym wykonaniu, które dały nam 3 punkty.
Bramek mogło paść więcej, jednak dwie „setki” zostały zmarnowane przez naszych piłkarzy, a w jednej spory błąd popełnił arbiter, odgwizdując w końcówce meczu rzekomy faul Michała Borka pędzącego sam na sam z bramkarzem.
Gospodarze również mieli trzy bramkowe okazje, jednak w każdej z nich wyśmienicie zachował się Piotr Krzanowski. Najpierw obronił groźny strzał z 10 metrów w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie instynktownie odbił mocną główkę z najbliższej odległości i raz świetnie zażegnał niebezpieczeństwo, nie dopuszczając do strzału w sytuacji dwa na jeden.

Mimo, że pierwsze spotkanie, jesienią – wygraliśmy 6-0, to do rewanżu chłopcy podchodzili z respektem, wiedząc, że nie ładna gra – a osiągnięty rezultat jest najważniejszym celem. Szczególnie w pierwszej połowie narzuciliśmy bardzo mocne tempo, co najważniejsze okraszone zdobyciem dwóch goli.
Druga odsłona to raczej bezpieczna gra i pilnowanie wyniku, choć i okazji nie brakowało… Cel udało się osiągnąć, za co chłopakom i trenerom dziękujemy i gratulujemy!

W przerwie meczu na stadionie pojawiła się ok. 150-osobowa grupa kibiców, która wspierała nasz zespół do boju.

W Jedliczu wystąpiliśmy w następującym zestawieniu: Krzanowski – Wójcik, Florek, Gąsior, Kaczmarski – Hydzik, Jaklik, Sieradzki (Romerowicz 68′), Adamiak (Słysz 85′), Ząbkiewicz – Kuzio (Kuzio 73′)

———————-

Relacja live:

35 min. Kuzio Mateusz 0-1 (strzał z 16 metrów w okienko)

37 min. Gąsior Dawid 0-2 (głową)
Koniec 1 połowy. Bezpiecznie prowadzimy 2-0 :-)

65 min. Wynik bez zmian, prowadzimy nadal 2-0. Jesteśmy zdecydowanie lepsi od rywala.

68 min. Zmiana. Romerowicz za Sieradzkiego.
72 min. Żółta kartka dla Hydzika (oddał strzał po gwizdku)
73 min. Zmiana. Borek za Mateusza Kuzio, który rozegrał bardzo dobry mecz.
80 min. Żółta kartka dla Ząbkiewicza
83 min. Żółta kartka dla Wójcika

84 min. Trzecia świetna interwencja Krzanowskiego. Tym razem obronił strzał głową z najbliższej odległości.
85 min. Zmiana. Szymon Słysz za Adamiaka
86 min. Świetna akcja Romerowicza i Słysza. Strzał tego ostatniego minimalnie niecelny.
87 min. Borek wychodzi sam na sam. Sędzia dziś jednak nie ma najlepszego dnia. Odgwizdał faul Michała

Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

Koniec meczu. Brawo, kolejne 3 punkty na naszym koncie.