LOTYCZ CUP 2017 – „PUCHAR JEST NASZ… Bo puchar się nam należy…”

W mroźny poranek drużyna Geo-Eko EKOBALL STAL Sanok udała się w podróż do Jarosławia na XXII edycję halowego turnieju piłkarskiego Lotycz Cup”.

Przed pierwszym meczem turniejowym, cała hala zamilkła na jedną minutę, by uczcić legendę sanockiej „Stali”, najlepszego strzelca w historii Klubu – Jerzego Pietrzkiewicza, który dzisiaj został pochowany na sanockim cmentarzu.

Na inaugurację w grupie pokonujemy Piast Tuczempy 3-1, po bramkach zdobytych przez Michała Śmietanę, Krystiana Jaklika oraz Damiana Kramarza.

Drugi mecz to remis z Unią Nowa Sarzyna 2-2. Bramki w tym meczu zdobyli: Bartosz Sieradzki oraz ponownie Michał Śmietana.

W ostatnim meczu w grupie minimalnie przegrywamy z drużyną JKS-u Jarosław 0-1.

By awansować do półfinału musieliśmy liczyć na korzystne rozstrzygnięcie meczu pomiędzy Piastem Tuczempy a Unią Nowa Sarzyna. Warunek był taki by Unia (remis z nami i porażka z JKS 2-5) nie wygrała z Piastem wyżej niż trzema golami. Z Piastem jednak przegrali, co pozwoliło naszym chłopakom cieszyć się z awansu do 1/2 finału.
W półfinale czekał na nas zespół Sokoła Sieniawa.

W regulaminowym czasie gry padł remis 1-1. Najpierw strzelił Sokół, ale wyrównująca bramkę dla Ekoballu-Stali Sanok strzelił Bartosz Sieradzki. Szalę zwycięstwa w regulaminowym czasie gry mógł przechylić Michał Borek, jednak jego strzał wylądował na słupku.
O awansie do finału decydować musiały rzuty karne, a miały one następujący przebieg:
1-0 Krzanowski,
1-1 Sieniawa,
1-1 Kaczmarski (pudło – broni Krzanowski),
1-2 Sieniawa
2-2 Gąsior
2-3 Sieniawa (pudło – broni Krzanowski)
_______________________
3-2 Sieradzki (pudło)
3-3 Sieniawa (pudło – broni Krzanowski)
4-3 Kuzio :)
4-3 Sieniawa (pudło – broni Krzanowski)

W drugim półfinale, gdzie zmierzyli się dwaj trzecioligowcy – JKS Jarosław okazał się lepszy od Wólczanki Wólka Pełkińska.
W meczu o 3 miejsce Sieniawa pokonała Wólkę, a nasi ponownie zmierzyli się z drużyną gospodarzy.

Warto nadmienić, że w Jarosławiu pojawiła się spora grupa Kibiców z Sanoka, która mocno wspierała zarówno naszych zawodników jak i zaprzyjaźniony JKS.

Przebieg finału miał niezwykle emocjonujący przebieg. Oczywistym faworytem była drużyna JKS-u Jarosław, która strzeliła szybkie dwa gole. Gdy kontaktową bramkę zdobył Mateusz Kuzio, wówczas nasi chłopcy uwierzyli, że mogą doprowadzić do wyrównania. Czas jednak płynął bardzo szybko. Gdy na tablicy świetlnej zegar zaczął odmierzać końcowe 10 sekund, z piłką pod linię środkową podbiegł nasz bramkarz – Piotr Krzanowski, po czym huknął jak z armaty w kierunku bramki JKS-u. Piłka ugrzęzła w siatce, a Krzanu w objęciach kolegów z drużyny i kibiców. 2-2. Znów o zwycięstwie miały zadecydować rzuty karne.
Ponownie serię rozpoczął Krzanowski, pewnym strzałem pokonując bramkarza, po czym stanął w bramce i obronił strzał gracza JKS-u.
Do drugiego karnego podszedł Konrad Kaczmarski i również umieścił piłkę w siatce. Gdy następny strzał znów stał się łupem Piotrka Krzanowskiego, trzecia seria karnych była już zbędna.

Zdobywamy puchar za 1 miejsce. GRATULUJEMY piłkarzom i trenerowi, a Kibicom dziękujemy za wspaniały doping.

Piotr Krzanowski został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Trener Robert Ząbkiewicz nie krył zadowolenia nie tylko ze znakomitej gry naszych chłopaków, ale i z osiągniętego wyniku, gdyż jest to pierwsze w historii zwycięstwo Stali Sanok w tym turnieju, a udział w nim brał kilkanaście razy jeszcze jako zawodnik „Stali”.

Skład drużyny: Piotr Krzanowski, Konrad Kaczmarski, Krystian Jaklik, Mateusz Kuzio, Michał Borek, Michał Śmietana, Damian Kramarz, Bartosz Sieradzki, Jakub Ząbkiewicz, Mateusz Folta, Dawid Gąsior, Grzegorz Niedziela

——–

Zdjęcia autorstwa Klubu JKS Jarosław.

————————————————————————————–

Fotki oraz krótka relacja video ze zwycięskiego przez nasz zespół turnieju „LOTYCZ CUP w Jarosławiu”, zrealizowana przez portal nowiny24.pl

ekoball-stal-sanok-wygral-lotycz-cup-2017-w-jaroslawiu-zdjecia-wideo,11663386,22173506