Krótkie ogólne podsumowanie rundy jesiennej

Za nami runda jesienna sezonu 2017/2018, więc przyszedł czas na krótkie podsumowanie. W ocenie Zarządu klubu wszystkie założone cele na ten okres zostały zrealizowane. Cieszy fakt, że nasze drużyny młodzieżowe z powodzeniem rywalizują ze swoimi rówieśnikami z całego województwa podkarpackiego.

Najważniejsze jest to, że wszyscy trenujący w najmłodszych grupach rozgrywkowych (młodzicy i trampkarze) mieli możliwość sprawdzenia się w meczach ligowych. Systematyczna i cierpliwa praca daje efekty. Choć nie zawsze wygrywamy, to na pewno cały czas nasi wychowankowie robią postępy. To widać i z tego bardzo się cieszymy. Wynik w tych kategoriach schodzi jednak na plan dalszy, aczkolwiek bardzo cieszą zwycięstwa i awanse obydwu drużyn trampkarzy do grupy wyżej.

Najstarsze drużyny młodzieżowe (juniorzy starsi i młodsi) też tą rundę muszą uznać za udaną. Juniorzy starsi wywalczyli awans do grupy A, najmocniejszej grupy I Ligi Podkarpackiej i na wiosnę będą rywalizować z 8 najlepszymi drużynami w naszym województwie. Juniorzy młodsi pozostają w grupie B i będą próbować powtórzyć wynik swoich starszych kolegów. Należy tutaj nadmienić, iż kilku zawodników drużyny juniorów starszych zaliczyło w tej rundzie swój debiut w drużynie seniorskiej na poziomie IV Ligi.

Dużo radości i emocji dostarczyli nam seniorzy, którzy jako beniaminek IV ligi pokazali naprawdę dobry futbol. Nasz młody zespół składający się głównie z wychowanków rywalizował jak równy z równym z drużynami doświadczonymi w grze na tym poziomie rozgrywkowym, zajmując po rundzie jesiennej dobre 8 miejsce. Praktycznie w żadnym przegranym meczu nie byliśmy słabsi od rywali, a większość spotkań, które zremisowaliśmy lub przegraliśmy (zazwyczaj jedną bramką), kończyły się właśnie w taki sposób często po bardzo kontrowersyjnych i krzywdzących decyzjach sędziów. Urywamy punkty zarówno liderowi jak i wiceliderowi. Realizujemy cel, zajmując pewny środek tabeli oraz grając całkiem przyzwoitą piłkę.

To wszystko potwierdza, że obrany przez nas kierunek rozwoju Klubu był słuszny. Świetny wynik w najstarszej drużynie młodzieżowej i bardzo dobry wynik seniorów potwierdzają, że szkolenie w naszym Klubie stoi na dobrym poziomie. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że wiele rzeczy można robić lepiej, ale mimo szczerych chęci nie jesteśmy w stanie na dzień dzisiejszy ominąć głównej przeszkody jaką są finanse. Choć pomysły są, to środków na ich realizację brak.

Jeszcze jeden fakt potwierdza, że prowadzone przez nas szkolenie jest na dobrym poziomie. To transfery naszych wychowanków do innych klubów z Podkarpacia i nie tylko. W ostatnim, letnim okienku transferowym kilku naszych zawodników zmieniło barwy klubowe szukając swojej szansy na rozwój sportowy w wyższych ligach rozgrywkowych. Poniżej małe zestawienie:

• Tomek Matuszewski 2001 – Bruk-Bet Nieciecza
• Kacper Kopczak 2001 – Cracovia Kraków
• Dominik Przyboś 2001 – Stal Mielec
• Dominik Jakiel 2001 – Resovia Rzeszów

Są to kolejni chłopcy po Grzegorzu Gawle z rocznika 1998 (Cracovia Kraków) oraz Kacprze Sumara rocznik 2004 (Zagłębie Lubin), którzy próbują swoich sił w klubach z wyższych lig. Życzymy im powodzenia, a innych zachęcamy do wytężonej pracy na treningach, bo obserwowani jesteśmy cały czas. Kolejne okienko transferowe otwiera się już w styczniu.

Zachęcamy również wszystkich tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił na treningach w naszym Klubie do kontaktu z biurem naszej organizacji lub z trenerem danego rocznika. NABÓR do wszystkich grup wiekowych otwarty jest CAŁY CZAS.

Zapraszamy wszystkich chętnych. Podstawowe informacje o zasadach przynależności do EKOBALL-u znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce „REGULAMINY”.

Przed nami okres krótkiego odpoczynku, a po nim ładujemy przysłowiowe akumulatory, aby na wiosnę grać jeszcze lepiej, ładniej i skuteczniej.

Krótkie podsumowanie rozgrywek każdej ligowej drużyny (seniorzy EKOBALL-u STALI SANOK oraz drużyn młodzieżowych EKOBALL), będzie się sukcesywnie ukazywać od przyszłego tygodnia.

UDOSTĘPNIJ