Korona Rzeszów 0:1 Geo-Eko Wiki EKOBALL STAL Sanok [20.10.2018]

Korona Rzeszów 0:1 Geo-Eko Wiki EKOBALL STAL Sanok (0:0)
Bramka: Sobolak 72′

Skład: Krzanowski – Słysz (63′ Posadzki), Kokoć, Adamiak, Kaczmarski (77′ Gąsior) – Tabisz, Lorenc (68′ Pielech), Sieradzki, Ząbkiewicz, Domaradzki – Sobolak (77′ Femin)

Żółte kartki
: Domaradzki, Tabisz, Krzanowski

Mecz z outsiderem ligi, wbrew pozorom, wcale nie należał do łatwych. Wiedzieli o tym piłkarze, wiedział o tym trener. Bardzo, podkreślam – bardzo ambitnie grająca drużyna z Rzeszowa postawiła wczoraj niezwykle trudne zadanie przed naszymi graczami. Czerwona kartka jeszcze w pierwszej części spotkania, wcale nie pomogła, gdyż wybitnie defensywnie nastawieni gospodarze, tym bardziej skupili się jedynie na destrukcji, i ciasnej obronnej grze. Nie było miejsca na oddanie strzału, małe boisko w tym nie dopomagało. Warto dodać, że poza bramką i stuprocentową sytuacją z 20 minuty Bartosza Sieradzkiego, mimo zapewne 80% posiadania piłki, nie udało się stworzyć kolejnych „setek”… Ale takie mecze, gdzie przeciwnik praktycznie nie oddaje strzału na bramkę, i bardzo rzadko przechodzi na naszą połowę, również pokazują charakter zespołu. 1-0… przy takim rozwoju sytuacji, obserwując z boku to co się działo na boisku – to był wymarzony wynik. Nie było to porywające widowisko, jak przed tygodniem z Izolatorem, czy dwa tygodnie temu w Pilznie… Nikt jednak takowego się nie spodziewał. Pojechaliśmy po punkty, i przywieźliśmy je. Brawo drużyna!!! Następny mecz – za tydzień, w sobotę. Podejmujemy zespół, który jeszcze nie tak dawno grał w II lidze – Stal Gorzyce. Mecz zaplanowano na godz. 15:00, jednak istnieje prawdopodobieństwo rozegrania go o g.14:00. Decyzja w poniedziałek, info będzie na plakatach i naszych stronach. Serdecznie zapraszamy.

Wczorajsza relacja live, prowadzona w trakcie meczu:

0-15 – posiadamy przewagę, jednak nic z niej nie wynika.

20 min. Strzał Rafała Domaradzkiego z 16 metrów. Bramkarz odbija piłkę wprost pod nogi Bartosza Sieradzkiego. To była stuprocentowa okazja. Bartek przestrzelił z 5 metrów praktycznie do pustej bramki. Szkoda.

38 min. Faul wyprostowaną nogą na Bartosz Sieradzkim. Czerwona kartka dla gracza gospodarzy. Będzie łatwiej. Na szczęście, po interwencji masażysty, Bartek wraca do gry.

42 min. Żółta kartka dla Domaradzkiego.

44 min. Dobry strzał Rafała z dystansu. Jeszcze lepsza obrona bramkarza (strzał w okienko).

Koniec pierwszej połowy.

Druga część rozpoczęta. Bez zmian personalnych. Na ławce naszego zespołu znajdują się: Michura, Jaklik, Pielech, Gąsior, Posadzki, Suszko

65 min. Dawid Posadzki zmienia Szymona Słysza.

67 min. Brutalnie faulowany Piotr Lorenc. Żółta kartka dla pilkarza Korony.

68 min. Sobolak marnuje doskonałe dośrodkowanie. Strzał głową z 6 metra niecelny.

Do gry przygotowany Pielech. Zmieni Lorenca. Mamy 70 minutę gry. Wcześniej kartka dla Tabisza.

72 min. Goooooollllll. Prawą stroną przedziera się Ząbkiewicz, faulowany na wysokości pola karnego. Arbiter pozwolił na przywilej korzyści, Ząbek dośrodkowuje na głowę Sobolaka… Ten strzela… Piłka odbija się od słupka i wpada do bramki.

0-1. Brawo.

75 min. Z boiska schodzi strzelec gola Sebastian Sobolak. Jego miejsce zajmuje Arek Femin.

76 min. Dynamiczny rajd Pielecha zakończony złym strzałem nad poprzeczką. Akcja jednak wyborna.

81 min. Kolejna zmiana. Gąsior za Kaczmarskiego.

90 min. Arbiter dolicza 4 min. do nominalnego czasu gry.

90+2 żółta kartka dla Piotr Krzanowski za opóźnienie gry.

90+3 Pierwszy strzał na bramkę Korony. W środek bramki, Piotrek broni.

Koniec spotkania. Mecz trudny, ale zwycięski! Notujemy 3 ważne punkty, które powinny dać awans w tabeli. Czekamy na inne rezultaty, i będzie wszystko jasne z jakiej pozycji przystąpimy do następnej kolejki.

Gratulujemy chłopakom.

Znamy już rezultaty pozostałych spotkań. Kolejny mecz przegrywa lider, przemyska Polonia, do której zbliżamy się na 3 punkty… Ajjj, szkoda tej bramki w 97. minucie przed tygodniem… Bylibyśmy tuż tuż za nimi…