Kolejny wygrany sparing z Hutnikiem Kraków (r.2004) [22.01.2019]

Po ubiegłotygodniowych dwóch sparingach rocznika 2008 pomiędzy Ekoballem Sanok a Hutnikiem Kraków, doszło do kolejnej potyczki. Tym razem na obóz zimowy na obiekt „WIKI” przyjechali piłkarze Hutnika z rocznika 2004. Podopieczni trenera Damiana Popowicza pokonali gości z Krakowa 3-2. Szczegóły spotkania poniżej.

EKOBALL SANOK 3:2 HUTNIK KRAKÓW
Bramki: Zych, Błażowski, Makarski

Skład: Sołtysik, Adamski, Biel, Błażowski, Cyprych A., Futyma, Gawlewicz Mat., Gawlewicz Mik., Karczyński, Makarski, Pietrzkiewicz, Słapiński, Struzik, Strzęciwilk, Szomko, Szylak, Śliwiak, Zych, Żuchowski

Relacja trenera Damiana Popowicza:
Za nami wartościowy sparing z wymagającym rywalem z Krakowa, który zakończył się jednobramkowym zwycięstwem naszego zespołu. Mecz rozgrywany był w czasie 3×25 minut. Z przebiegu spotkania to goście operowali lepiej piłką w środku pola, natomiast my stwarzaliśmy groźniejsze sytuacje. Pierwsza bramka pada po dwójkowej, koronkowej akcji Zych – Makarski. Po wymianie pozycji, ten pierwszy pakuje piłkę do pustej bramki. Drugi gol autorstwa Błażowskiego zostaje zdobyty po ładnej szarży Gawlewicza i wrzutce piłki w pole karne, gdzie nasz napastnik bez trudu głową pokonuje bramkarza Hutnika. Trzecie trafienie pada po świetnej akcji prawą stroną przeprowadzoną przez Cyprycha, który jak na tacy wystawia futbolówkę Futymie. Strzał Filipa ląduje jednak na poprzeczce, ale w sukurs pospiesza Makarski, którego dobitka ląduje w siatce Hutnika. Gol ten daje zwycięstwo Ekoballowi. Dobre okazje do podwyższenia rezultatu mieli jeszcze Słapiński i Futyma, lecz zabrakło skuteczności.

Kontuzji doznał nasz bramkarz Wiktor Sołtysik, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Drużynie Hutnika natomiast bardzo dziękujemy za zaproszenie do rozegrania „fajnego” i pożytecznego sparingu.

UDOSTĘPNIJ