Kolejny sparing juniorów starszych oraz turniej orlików starszych

W miniony weekend, o czym jeszcze nie informowaliśmy, kolejny sparing rozegrali juniorzy starsi. Grając w mocno okrojonym składzie przegrali po bardzo dobrej grze z seniorami Cosmosu Nowotaniec 3-6. Wynik nie do końca odzwierciedla przebiegu boiskowych wydarzeń. W spotkaniu tym, biorącego udział w szkoleniu trenera Grzegorza Pastuszaka zastępował trener Maciej Błażowski. Mecz rozegrano na stadionie w Nowotańcu.

Trener Błażowski w samych superlatywach wypowiadał się o młodych piłkarzach Ekoballu: „Mecz w Nowotańcu w mojej perspektywie z rywalem z III-ligową przeszłością stał na bardzo wysokim poziomie. Tempo tego spotkania było przez całe spotkanie wręcz „mega”, dzięki czemu oglądaliśmy naprawdę świetne widowisko. Podobało mi się znakomite zaangażowanie wszystkich chłopaków, a na szczególne wyróżnienie w tym meczu zasłużył „Mrówa” – Kacper Słysz, który dzielił i rządził w środku pola, niezmordowany i twardy jak skała obrońca Kuba Gazdowicz oraz Dominik Burczyk i Adrian Milczanowski”.

W pierwszej połowie gramy jak równy z równym, a długimi momentami to my dyktujemy warunki na boisku. Do przerwy remisujemy 1-1, po golu zdobytym głową przez nowego piłkarza, który najprawdopodobniej zasili w rundzie wiosennej szeregi juniorskie – Deptucha. Druga odsłona przynosi aż siedem goli, zatem mecz ten był niezłą gratką dla przybyłych kibiców. Do 80 minuty remisujemy z Cosmosem 3-3, a bramki dla naszego zespołu zdobywają po stałych fragmentach gry Nitka (po rzucie rożnym) oraz Kowalski (dobita po strzale z rzutu wolnego). W ostatnich 10 minutach siła fizyczna seniorów, oraz przemeblowania w składzie juniorów, i być może również zmęczenie, doprowadzają do tego, że gospodarze zdobywają trzy bramki. Szkoda, że nie mogliśmy wystawić najsilniejszego składu, z Pielechem, Posadzkim, Lusiuszem czy Władyką, bo wynik byłby zapewne zgoła odmienny. Cieszy, że forma przed rychłym startem ligi i rywalizacji w najmocniejszej grupie A Podkarpackiej Ligi ciągle rośnie.

Skład: Michura – Gazdowicz, Nitka, Kowalski, Burczyk – Gomułka, Słysz, Milczanowski, Płaziak, Paszkowski – Deptuch. Na zmiany wchodzili: Błażowski, Ginda, Jatczyszyn
________________________________________

Również na szkolenie trenerskie wyjechał trener Adam Florek, przez co nie mógł uczestniczyć ze w turnieju rocznika 2008 rozgrywanym w Sieniawie – „Akcja Rywalizacja”, organizowanym przez Szkółkę Aktiv Pro Rymanów. Ekoball wystawił dwie drużyny, a w rolę opiekunów wcieliła się dwójka rodziców. O szczegółach turnieju poinformujemy w dalszej części dnia.