Kolejna świetna sobota Ekoballu Sanok. 4 zwycięstwa!!! (relacje)

Relacje z sobotnich spotkań młodzieży Ekoballu – oby tak dalej, kolejna sobota pełna zwycięstw !!!

JUNIOR STARSZY
SIARKA TARNOBRZEG 0:1 EKOBALL SANOK (0:0)
Bramka: Paszkowski 85’

Skład: Michura – Kowalski (46’ Płaziak), Władyka, Prajsnar, Gazdowicz, Pieszczoch, Burczyk, Słysz, Paszkowski, Jatczyszyn, Gomułka

Relacja trenera Grzegorza Pastuszaka:
Bardzo dobry mecz w wykonaniu juniorów starszych. Mógł i powinien zakończyć się większym zwycięstwem, lecz w 8. minucie karnego nie strzelił Słysz (poprzeczka), a strzelec zwycięskiej bramki Kacper Paszkowski nie wykorzystał trzech sytuacji sam na sam. Mam nadzieję, że wykorzysta je jutro (1 maja mecz z JKS Jarosław).
_____________________________

TRAMPKARZ STARSZY
CZARNI JASŁO 0:1 EKOBALL SANOK (0:1)
Bramka: Herman 15’

Skład: Uluszczak J., Uluszczak A., Wójcik, Piotrowski, Malczak, Trybała, Ginalski, Biega, Zagórda, Florczak, Herman, Mermer, Ziemiański, Solon

Relacja trenera Dawida Romerowicza:

TRAMPKARZ MŁODSZY
SMS JAROSŁAW 1:2 EKOBALL SANOK (1:0)
Bramki: Cyprych D. 46’ 51’

Skład: Sołtysik, Gawlewicz, Struzik, Futyma, Karczyński, Makarski, Żuchowski, Gawlewicz, Cyprych D., Błażowski, Słapiński

Relacja trenera Damiana Popowicza:
Od pierwszej minuty dyktujemy warunki na boisku, zamykamy przeciwnika na jego połowie i konstruujemy wiele akcji, które kończą się zbyt lekkimi strzałami lub dobrze spisuje się obrona gospodarzy. Po upływie około 20 minut mecz się wyrównuje i co raz częściej musimy myśleć o bronieniu własnej bramki. W 29. minucie tracimy już kolejnego gola w tej rundzie „z niczego” – stały fragment gry, wrzutka w pole karne, nikt nie kwapi się wybić kozłującej piłki, która jeszcze ociera nogę Struzika i wpada w długi róg.
Na drugą połowę wychodzimy pełni wiary, że uda się odmienić losy spotkania. Sygnał do walki daje Słapiński, który wygrywa piłkę w środkowej strefie boiska, wypuszcza na wolne pole Cyprycha, a ten na pełnej szybkości lewą nogą lobuje bramkarza (piękna akcja, piękne wykończenie). Bramkę dającą nam 3 punkty ponownie zdobywa Dominik Cyprych – rzut wolny wykonuje Gawlewicz, w polu karnym bardzo dobrze z bramkarzem w powietrzu powalczył Futyma, który strącił piłkę pod nogi Dominika, a ten ze spokojem umieścił ją w pustej bramce. W końcówce meczu spodziewaliśmy się szaleńczych ataków gospodarzy, ale to nasi chłopcy pokazali doskonałe przygotowanie do sezonu i mądrość boiskową. Posiadamy piłkę z dala od naszej bramki i w ostatnich 5 minutach kreujemy 3 doskonałe okazje, jednak zbyt lekko strzelał Cyprych, minimalnie głową chybił Słapiński i doskonałą paradą popisał się bramkarz po strzale Błażowskiego. Bardzo cieszą 3 punkty wywalczone z zawsze groźnym przeciwnikiem po dobrym spotkaniu i pomimo osłabień kadrowych.

MŁODZIK STARSZY
EKOBALL SANOK 3:0 APPN MIELEC (2:0)
Bramki: Milczanowski 36’ 51’, Szpojnarowicz 43’

Skład: Mielnik – Hott, Wojdyła, Kuczma, Buczek – Pelc, Szpojnarowicz, Joniak, Milczanowski. Zmiany: Cęgiel, Rakoczy, Skiba.

Relacja trenera Jakuba Jaklika:
Kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu. Już na ‘dzień dobry’ mogliśmy prowadzić 1:0, jednak B. Milczanowski będąc sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem. Na przestrzeni całej I połowy wykazywaliśmy się lepszą organizacją gry, stwarzając kilka okazji, na drodze stawał jednak bramkarz (strzały Cęgiela, Milczanowskiego) lub brak celności. W drugiej części gry zdobywamy gola po świetnym dziesięciometrowym podaniu Wojdyły (piłka za linię obrony) do Milczanowskiego, który tym razem lokuje piłkę w siatce. Od tej chwili mieliśmy więcej miejsca dla siebie, goście otworzyli się chcąc doprowadzić do wyrównania. Gol na 2:0 wpada po odebraniu piłki przez Milczanowskiego przed polem karnym i po przytomnym zagraniu do Szpojnarowicza, który uderzył mocno i precyzyjnie. Dalsze próby doprowadziły do drugiego gola Milczanowskiego, który wykończył składną akcję Pelc-Szpojnarowicz-Milczanowski, strzałem po ziemi przy słupku. Mieliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola, głównie za sprawą otwierających prostopadłych podań Pelca i Wojdyły, zabrakło niewiele. Na dodatkowe wyróżnienie zasługuje formacja obronna prowadzona przez Jakuba Hotta. ‘Grzybek’ przerywał większość zapędów ofensywnych rywali, a przy rozegraniu piłki wprowadzał spokój i opanowanie.