KARPATY KROSNO 2:0 EKOBALL SANOK (młodzik starszy)

KARPATY KROSNO 2:0 EKOBALL SANOK (0:0)

Skład: Mielnik, Hott, Solon, Milczanowski, Nowosielski, Kuczma, Wojdyła, Szpojnarowicz, Pelc; Zmiany: Rakoczy, Fic, Jankowski; trener: J.Jaklik

Pierwsza odsłona zawodów dobra w naszym wykonaniu. Chłopcy świetnie współpracowali w obronie, odbierając przeciwnikowi piłkę i nie pozwalając na stworzenie groźnych sytuacji. Z naszej strony kilka ciekawych rozwiązań z wykorzystaniem skrzydłowych. Jedna z nich powinna zakończyć się bramką, niestety D. Szpojnarowicz nie wykorzystał świetnego podania od B. Milczanowskiego posyłając piłkę metr od bramki. Na drugą połowę wychodziliśmy z przekonanie na uzyskanie korzystnego wyniki. Niestety chłopcy zaczęli podejmować bardzo złe decyzje przy wyprowadzaniu piłki od bramki. Niecelne podania mnożyły się, a przeciwnik korzystał z naszej nieporadności. Gdyby nie świetna postawa bramkarza – B. Mielnika między słupkami, stracilibyśmy 3 bramki po akcjach sam na sam. Asystę przy każdej z tych akcji miał nasz zawodnik, który mimo braku presji ze strony gospodarzy podawał piłkę prosto pod ich nogi. Z minuty na minuty narastało zmęczenie, wprowadzone korekty nie przynosiły pożądanych rezultatów. Pierwszego gola tracimy na 8 minut przed końcem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i pięknym uderzeniu głową tuż przy słupku. Próbowaliśmy jeszcze szarpnąć i wyrwać remis. Najlepszą okazję miał D. Nowosielski. Popularny ‘Afro’ niepotrzebnie wdał się w drybling z dwójką obrońców i stracił piłkę. Gdyby zachował się przytomniej i rozegrał piłkę do ‘Szpojnara’, ten znalazłby się oko w oko z bramkarzem Karpat. Gospodarze zadali kończący cios na 3 minuty przed końcem meczu. Po wyrzucie z autu, piłkę z lewej strony przejął napastnik i szybkim zwodem minął naszego obrońcę, a brak asekuracji spowodował wyjście przeciwnika sam na sam. Płaski strzał obok słupka, bramkarz bez szans. Zasłużona wygrana gospodarzy, który w drugiej odsłonie pokazał większą jakość i chęć przechylenia szali na swoją korzyść. Nam zabrakło przede wszystkim koncentracji w decydujących dziesięciu minutach tego meczu.
Ponadto dziś (21.08.2017) na stadionie Szarotki w Uhercach rozegramy mecz kontrolny z zespołem Metalowca Łódź. Do kadry zostanie dodanych kilku graczach z młodzików młodszych (r. 2006). Będziemy starać się korygować wszystkie uchybienia, które miały miejsce w sobotę i szlifować wszystkie elementy nad którymi pracujemy na zajęciach.