Jak u Hitchcocka…

W niedzielne przedpołudnie, 20 października 2019, przy cudownej jesiennej pogodzie, na stadionie EKOBALL w Bykowcach swoje mecze mistrzowskie rozegrały dwie drużyny młodzików KS EKOBALL SANOK.

Młodzicy starsi (rocznik 2007) pokonali planowo i pewnie 4-0 drużynę Orzełków Przeworsk, prowadząc do przerwy 1-0.

Młodzicy młodsi (rocznik 2008) z kolei podejmowali drużynę Karpat Krosno. Po stracie bramki tuż na początku spotkania, podopieczni trenera Florka grali wprost koncertowo, i jeszcze przed przerwą wbili rywalowi, jak najbardziej zasłużenie aż 4 gole. Wynik z pierwszej odsłony meczu 4-1 utrzymywał się jeszcze na 12 minut przed końcem spotkania, i wydawało się, że pewne zwycięstwo dowieziemy do końca. Trener dokonuje czterech zmian, a na boisku zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Gol na 4-2 dał wiatr w żagle Karpatom, a jeżeli o wietrze mowa, to również w dosłownym tego słowa znaczeniu… Rzut wolny na 5 minut przed końcowym gwizdkiem, wykonywany z bocznej strefy boiska i mocno bita piłka, właśnie dzięki wiatrowi mogła polecieć tak szybko. Wpadła wprost pod poprzeczkę. 4-3. Taki wynik był jeszcze na minutę przed końcem. Karpaty z pomocą dużego wiatru każdą piłkę kierowali w pole karne, licząc na cud i remis… Osiągnęli cel… 4-4, sędzia wówczas wskazał, że dolicza minutę do nominalnego czasu gry… Co się stało później? Rzut różny, główka, gol, 4-5, gwizdek, koniec, smutek. To było nieprawdopodobne… Ani jedni ani drudzy nie wierzyli w to co się stało.
Tak wygląda często dziecięca piłka nożna… My jednak jesteśmy dumni z postawy chłopaków, bo zagrali piękny mecz. Na szczęście chłopcy (i co ważniejsze, rodzice również) rozumieją, że od rezultatu są ważniejsze rzeczy, które stawiamy na tym etapie szkolenia… A sama gra wygląda naprawdę na piątkę z plusem. Głowy do góry. Za tydzień kolejny mecz, a na wiosnę kolejna runda… Okazji do rewanżu będą jeszcze setki…