II miejsce EKOBALLU SANOK rocznik 2007 na mocno obsadzonym turnieju w Brzozowie

Relacja trenera Tomasza Matei:
Kolejny bardzo udany turniej chłopaków rocznika 2007. W zawodach organizowanych przez Stowarzyszenie Sportowe Orzełki Brzozów udział brało 8 zespołów podzielonych na dwie grupy.

Pierwszy mecz gramy z AP Jasło. Przed samym spotkaniem wszyscy razem się motywowali, aby tym razem zacząć tak jak należy i na efekty nie trzeba było czekać zbyt długo. Po fantastycznej grze wygrywamy 6-0, a dla mnie jako trenera dodatkowym plusem tego meczu był fakt że każdą bramkę strzelił inny zawodnik.

Drugie spotkanie to mecz z Przełomkiem Besko. Zaczynamy słabo i już po chwili przegrywamy 0-2. W tym momencie każdy z zawodników pokazał, że mecz się jeszcze nie skończył i zamiast spuścić głowę przeprowadzamy akcję za akcją na bramkę przeciwnika, po których trzeszczały słupki i poprzeczka, aż w końcu piłka wpadła do bramki rywala. Cały mecz kończy się zwycięstwem 5-2 naszej drużyny.

Trzecie spotkanie to mecz z Karpatami Krosno. Przed meczem tracimy bramkarza. Karolowi daje znać o sobie stłuczona ręka, więc po burzliwych rozmowach wybór pada na Kubę Nowaka, który świetnie zastępuje kolegę w bramce. Mecz z Krosnem to znów strata szybkich dwóch bramek, i ponowna pogoń za korzystnym wynikiem. Po bardzo ambitnej i dobrej grze, ponownie osiągamy sukces i komplet punktów. 3-2 do przodu .
Z pierwszego miejsca w grupie awansujemy do półfinału.

Tam trafiamy na Orzełki Brzozów, gdzie po bardzo wyrównanym meczu pada remis 0-0. W rzutach karnych jednak to my jesteśmy górą i meldujemy się w finale gdzie czeka na nas drużyna Activ Pro Rymanów.

Mecz finałowy był troszkę dziwny, gdyż drużyna z Rymanowa postawiła na szczelną obronę, na którą nasza drużyna nie mogła znaleźć sposobu, więc mecz znów kończymy wynikiem 0-0.

Karne tym razem lepiej wykonywali przeciwnicy, przez co zajmujemy w całym turnieju drugie miejsce.

Podsumowując cały turniej to bardzo fajna gra. Każdy zawodnik podejmuje coraz więcej trafnych decyzji, przez co gra staje się coraz płynniejsza i szybsza. Najważniejsze jest jednak to, że chłopaki coraz bardziej rozumieją znaczenie słowa „DRUŻYNA”, dzięki czemu jest coraz więcej podań, asyst oraz asekuracji na każdej pozycji.

W przerwie między meczami każda drużyna miała mini wykład o zdrowym odżywianiu, gdzie mogliśmy dowiedzieć się co należy zjadać, aby być jeszcze lepszym sportowcem .

Serdeczne podziękowania za zaproszenie na wspaniały turniej, a także za słodki stolik, który tradycyjnie robił największą furorę. Dziękujemy również paniom, które przez cały czas dbały o to, aby nie zabrakło na nim żadnych dobroci.

Wyniki:

Mecze grupowe:
Ekoball Sanok 6–0 AP Jasło (br. Mateja, Nowak, F. Filipczak, Król, Andrzejewski, A. Filipczak)
Ekoball Sanok 5–2 Przełomek Besko (br. A Filipczak, Podstawski 2, Król, Mateja)
Ekoball Sanok 3–2 Karpaty Mosir Krosno (br. A Filipczak, Król, Podstawski)

Półfinał:
Ekoball Sanok 0–0 Orzełki Brzozów, karne 2-1

Finał:
Ekoball Sanok 0–0 Activ Pro Rymanów, karne 2-3

Skład: Bernat Karol, Filipczak Filip, Filipczak August, Mateja Mateusz, Nowak Kuba, Masłowski Karol, Król Konrad, Podstawski Michał, Andrzejewski Borys