Igloopol Dębica 2:0 Geo-Eko Wiki EKOBALL STAL Sanok [17.11.2018]

Igloopol Dębica 2:0 Geo-Eko Wiki EKOBALL STAL Sanok (0:0)

Skład: 1. Krzanowski – 15. Kaczmarski, 5.Adamiak, 22. Kokoć, 37. Słysz – 23. Tabisz, 20. Jaklik, 16. Lorenc, 2. Ząbkiewicz, 14. Domaradzki – 11. Sobolak

Przecudowna, choć chłodna i wietrzna pogoda wita piłkarzy na stadionie Igloopolu. Liczymy na równie piękne jak aura – widowisko. Ba, liczymy na zwycięstwo, na bramki, na samodzielne liderowanie.

Nasi dziś na niebiesko, gospodarze na czerwono. Jak Chelsea z Liverpoolem.

Relacja live pisana podczas trwania meczu:

Godz. 11:00, zaczynamy mecz.

20 minut spotkania za nami. 0-0. Piłkarze badają się wzajemnie, kazdy czeka na błąd przeciwnika. Piotrek Krzanowski broni z mocno świecącym w oczy światłem. W drugiej połowie to nam będzie łatwiej.

Pierwsza odsłona zakończona. Mecz bardzo statyczny, bez sytuacji podbramkowych, wręcz brzydki. Bezbramkowy rezultat zatem w takiej sytuacji nie dziwi nikogo. Czekamy na lepszą drugą część meczu.

Niestety w 30 minucie dochodzi do zamieszania na stadionie wśród kibiców, zanim dotarli kibice Ekoballu Stali Sanok. Przez owe zamieszki, kibice z Sanoka nie zostają wpuszczeni na obiekt.

Druga połowa rozpoczęta (12:10). Nasi bez zmian personalnych.

55 minut gry za nami. Obraz gry nie ulega zmianie.

W końcu coś drgnęło… Mamy trzy okazje w ciągu kilku minut. Najpierw Ząbkiewiczowi niewiele zabrakło by wyjść sam na sam… Wpadł w pole karne, lecz został skutecznie zablokowany przez obrońcę.

Chwilę później dwa rzuty wolne z okolicy szesnastu metrów. Kotłowało się w polu brsmkowym, lecz nikt nie dostawił głowy lub nogi…

Międzyczasie żółte kartki dla Jaklika i Ząbkiewicza…

Jest nadzieja jednak i widoki na to, że coś ruszy. Na to bardzo liczymy…

Do końca meczu 25 minut.

Świetna kontra, Słysz dopada piłkę przed linią końcową, zagrywa, jednak bramkarz gospodarzy opuszczając swoją świątynię, zażegnał niebezpieczeństwo. To była sytuacja na otworzenie wyniku…

69 min. Pierwsza zmiana. Damian Niemczyk wchodzi na plac gry. Mecz zakończył już Krystian Jaklik.

72 min. Pada bramka, ale dla gospodarzy. Stały fragment gry – rzut wolny – z bocznej strefy boiska. Do dośrodkowania dochodzi piłkarz Igloopolu, i przy dość biernej postawie defensywy, tracimy gola po strzale głową… 1-0.

73 min. Rzut karny. Praktycznie w „żadnej” sytuacji, ale faul był. Żółta kartka dla Słysza. Strzał pod poprzeczkę, 2-0.

79 min. Dawid Gąsior zmienia Konrada Kaczmarskiego.

83 min. Dawid Posadzki wchodzi za Rafała Domaradzkiego.

85 min. Dominik Pielech zmienia Szymona Słysza.

3 minuty doliczone do nominalnego czasu gry, tylko czy nie oddając strzału na bramkę przez 90 minut, można mieć jakąś nadzieję? Będzie to niezwykle trudne…

Koniec spotkania. Przegrywamy 2-0 po bardzo słabej grze. Szkoda, bo Igloopol nic wielkiego nie pokazał. Dwie tzw. „głupie bramki” w przeciągu dwóch minut ustawiają mecz… Okazja do rehabilitacji jednak już za tydzień. Gramy w Ropczycach. Liczymy na dobre zakończenie roku.


Druga porażka w sezonie ujmy nie przynosi, jednak bardziej od przegranej, martwi spadek formy naszych piłkarzy, co było widoczne już przed tygodniem, w wymęczonym zwycięstwie z Sokołem Nisko. Trzeba dodać, że czeka nas jeszcze wyjazd do Ropczyc i mecz z Błękitnymi, a tam łatwo nie będzie, gdyż dodatkowo zagramy bez Sieradzkiego, Tabisza oraz Ząbkiewicza. Do końca rundy z powodu kontuzji nie zagra jak wszyscy wiemy również Wójcik, Adamiak i Suszko. Rok jednak bezwzględnie należy zamknąć zwycięstwem, wszak kadra jest szeroka, posiłkować będziemy się juniorami, i na wyjazd do Ropczyc jedziemy tylko z takim nastawieniem.

Naszą porażkę wykorzystały drużyny Wisłoki oraz Polonii, które wygrały swoje spotkania i znów odskoczyły na 3 punkty. Izolator Boguchwała z kolei sensacyjnie przegrywał z Kolbuszową, jednak w końcówce meczu doprowadził do wyrównania, i na chwilę obecną wyprzedzają nas o jeden punkt. Przed nami jednak jeszcze 17 kolejek, w których zdarzyć się może praktycznie wszystko.

Wyniki 17 serii spotkań z 17-18.11.2018:

Igloopol Dębica 2-0 Geo-Eko Wiki Ekoball Stal Sanok
Orzeł Przeworsk 3-0 Błękitni Ropczyce
Rzemieślnik Pilzno 3-0 Piast Tuczempy
Izolator Boguchwała 2-2 Sokół Kolbuszowa Dolna
Korona Rzeszów 1-4 Karpaty Krosno
Stal Gorzyce 1-2 Wisłoka Dębica
JKS 1909 Jarosław 1-2 Polonia Przemyśl
Sokół Nisko 1-3 Wisłok Wiśniowa
Przełom Besko 2-1 KS Wiązownica

Plan gier w najbliższy weekend (pierwsza kolejka rundy rewanżowej):

Błękitni Ropczyce – Ekoball Stal Sanok (24.11.2018 sobota g.11:00)
Igloopol Dębica – Wisłok Wiśniowa
Sokół Nisko – Polonia Przemyśl
JKS 1909 Jarosław – Wisłoka Dębica
Stal Gorzyce – Karpaty Krosno
Korona Rzeszów – Sokół Kolbuszowa
Izolator Boguchwała – Piast Tuczempy
Rzemieślnik Pilzno – Przełom Besko
KS Wiązownica – Orzeł Przeworsk


Relacja z meczu portalu podkarpacielive.pl (KLIK)

Aktualna tabela:

UDOSTĘPNIJ