HISZPANIA SANOK U-13

W fazie zasadniczej 100% zwycięstw. Aż do finału, gdzie na 5 sekund przed końcem stracili bramkę na 1-1. Później – dogrywka, karne, łzy… Jak to wyglądało w rzeczywistości – najlepiej obrazuje fotka nr 1 oraz nr 2… Pozostałe zdjęcia również z meczu finałowego ESP-PAR. Sport, a szczególnie piłka nożna uczy pokory, cierpliwości i wytrwałości w każdym wydaniu, od seniorskiego przez młodzieżowy, aż do piłki dziecięcej.

Jeżeli chodzi o turniej Deichmanna. przekonali się o tym 2 lata temu piłkarze z rocznika 2007 (wówczas jako Brazylia), która uległa po fatalnych decyzjach sędziowskich Urugwajowi (Beniaminek). Rok czasu musieli czekać chłopcy wraz z trenerem Tomaszem Mateją, by powetować ówczesną porażkę, i awansowali do Finału Finałów w Wałbrzychu jako Jamajka w roku 2018. Przegrali wówczas batalię o ćwierćfinał Ogólnopolskich Mistrzostw z ówczesnym zwycięzcą 2-3 Indiami Szczecin (Pogoń Szczecin), choć prowadzili 2-0. Też były łzy…

Dlaczego o tym piszemy???

Ano dlatego, że organizator tego wspaniałego turnieju, czyli Stowarzyszenie KOCHAMSPORT do samego końca trzyma w zanadrzu jedną tzw. „dziką kartę”…. Jako, że serce płakało, gdy patrzyło na Wasze smutne minki, aż nie dało się zaproponować tej karty komukolwiek innemu, nie wyprosić we Wrocławiu własnie dla Was… tym bardziej, że w żadnym meczu nie doznaliście goryczy porażki.

Droga H I S Z P A N I O… czy chcecie jechać na Finał Finałów?????

Macie taką możliwość! Pokażcie, że chcecie, zostawiając wiele czerwonych serduszek pod niniejszym postem, i pakujcie „manele” na sobotę, wszak wyjazd o 5 rano !!!
_____________________________

Wycinek z finałowej relacji turnieju Deichmann Minimstrzostwa – eliminacje miejskie SANOK.

Najpierw czekały nas decydujące rozstrzygnięcia w kat. U-13. Półfinały łatwo przebrnęli faworyci – Hiszpanie oraz Paragwajczycy, którzy odpowiednio pokonali Seszele (5-0) oraz WKS (8-1)

Finał kat. U-13 HISZPANIA – PARAGWAJ.
Obie drużyny reprezentowani byli przez piłkarzy KS Ekoball. Hiszpanią byli piłkarze z rocznika 2006, a Paragwajem Ekoballowcy z rocznika 2007. Hiszpania wygrała we wszystkich meczach grupowych, a w trójmeczu z Paragwajem wygrywali po zaciętych bojach i to bez straconej bramki (odpowiednio 2-0, 2-0, 1-0)

Mecz finałowy trzymał w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty, a fakt, że pierwsza połowa spotkania nie przyniosła bramek, była niewątpliwie zasługą świetnie dysponowanych bramkarzy obydwu zespołów – Huberta Haducha oraz Damiana Pelczarskiego. W drugiej połowie, na około 3 minuty przed końcem meczu, skuteczną główką popisał się Olek Czuryło, który utonął w objęciach kolegów. Gdy wydawało się, że jedna bramka wystarczy do zwycięstwa i odebrania pięknych pucharów oraz złotych medali, a nade wszystko biletu na Ogólnopolski Finał Finałów, stała się rzecz niesłychana. Dosłownie 5 sekund przed końcowym gwizdkiem piłkę do siatki pakuje Michał Podstawski.
Dogrywka. W niej akcja goniła akcję, raz próbowali jedni, raz drudzy. Bezskutecznie, mimo olbrzymich chęci, braku kalkulacji i determinacji każdej ze stron. To był piękny, dramatyczny mecz.
Rzuty karne. Już przed rozpoczęciem tej decydującej o losach zwycięstwa serii wiadomym było, że jedni i drudzy będą płakać. Jedni ze szczęścia, drudzy z żalu, że to nie im się udało… Tak też się stało. Słupek oraz wspaniała interwencja bramkarza Paragwaju plus dwa skuteczne strzały jego kolegów dały łzy szczęścia i szał radości tym młodszym finalistom. Obie drużyny były znakomite, wszyscy zasłużyli na gromkie brawa, co też miało miejsce. Na wszystkich – bez wyjątku czeka kiedyś wielka piłka – jeśli tylko wytrwają w ciężkiej treningowej pracy. Różnicą jedynie będzie fakt, że za 30-40 lat, do swoich dziecięcych wspomnień jedni dopiszą uczestnictwo w kolejnym ogólnopolskim turnieju, a drudzy niestety nie.

W meczu o 3 miejsce również emocji nie brakowało. Podobnie jak w finałowym spotkaniu padł wynik remisowy 1-1, przez co arbiter zarządził dogrywkę. Tu jednak rozstrzygnięcie padło. Na korzyść piłkarzy w żółtych strojach, czyli Seszeli. Całe podium tym samym zaliczyli piłkarze naszego Klubu.

Skład zwycięskich drużyn kat. U-13:

1 miejsce – PARAGWAJ: Damian Pelczarski, Michał Podstawski, Jakub Nowak, Konrad Król, August Filipczak,
Filip Filipczak, Mateusz Mateja; trener – Tomasz Mateja

2 miejsce – HISPZANIA: Hubert Haduch, Aleksander Czuryło, Krystian Jajko, Dawid Bobowski, Mikołaj Kowalik, Szymon Nowak, Paweł Tarapacki, Filip Zięba, Adrian Zięba, Karol Łuczejko

3 miejsce – SESZELE: Kacper Pielech, Kacper Pawłowski, Jan Czerwiwiec, Kamil Woroszczak, Maksymilian Żak, Kacper Żurek, Karol Materna, Miłosz Sołtysik, Eryk Rolnik, Kacper Miklicz

Królem strzelców, dzięki hattrickowi w półfinale został Filip Filipczak, z 21 trafieniami. O jednego gola wyprzedził Konrada Króla.