Halowy turniej piłkarski dla rocznika 2007 o Puchar Sławomira Peszko [28.12.2018]

Po raz drugi z rzędu otrzymujemy z Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu zaproszenie na turniej piłkarski o Puchar Sławomira Peszko. Reprezentant Polski, uczestnik ostatnich Mistrzostw Świata pochodzi właśnie z tego małego miasteczka, a dzięki temu, że na święta przebywa w domu rodzinnym, tradycyjnie obejmuje patronatem turniej piłkarski, który rozgrywany jest tuz po świętach.

Bardzo dziękujemy za ponowne zaproszenie Panu Dyrektorowi GOSiR. Jednocześnie już dziś deklarujemy chęć udziału za rok, w turnieju tym razem dla rocznika 2008.

Drużyna młodzików młodszych KS Ekoball Sanok zajęła w turnieju trzecie miejsce, a o relacji z rozegranych zawodów oraz kilka fotek, nadesłanych przez trenera Tomasza Mateję poczytamy poniżej:

Bardzo miłe pożegnanie roku. Podczas III międzynarodowego halowego turnieju piłki nożnej o puchar Sławomira Peszko zajmujemy trzecie miejsce.
W pierwszym meczu przegrywamy z Karpatami Krosno 0-1, po bardzo wyrównanym meczu z wieloma ciekawymi akcjami. Decydująca bramka padła po nieporozumieniu naszego obrońcy z bramkarzem i bardzo przytomnym
wykorzystaniu sytuacji przez zawodnika Karpat.

Drugi mecz rozegraliśmy z ZKS Nafta – Splast Jedlicze. Końcowy wynik to 2-1 dla Ekoballu. Mecz zdominowany przez naszych chłopaków jednak zwycięstwo wydarte w ostatniej akcji meczu. Jako pierwsi straciliśmy bramkę i mimo, iż prawie całe spotkanie rozgrywane było na połowie przeciwnika, to piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki. Na dwie minuty przed końcem Mati wykorzystał w końcu okazję i w sytuacji 1×1 z bramkarzem doprowadza do wyrównania. W ostatniej akcji całego spotkania Kuba bardzo ładnie dograł do Kondzia i ten do pustej bramki ustala wynik praktycznie z końcową syreną. Brawa za walkę i wiarę w zwycięstwo do samego końca.

Spotkanie półfinałowe przegrywamy z Beniaminkiem Krosno 1-2. Znów bardzo szybko tracimy bramkę jednak doprowadzamy do remisu po strzale Kuby. W końcówce meczu to Beniaminek strzela gola na wagę awansu do finału, a nam pozostała gra o miejsce trzecie.

Mecz o brązowy medal rozegraliśmy z ukraińską drużyną Białe Orły z Łanowic. Grając już na całkowitym luzie, po raz kolejny chłopaki pokazali to co umieją najlepiej. Rezultat końcowy 8-1 świadczy o jednostronności tego spotkania. Ilość stworzonych sytuacji była w tym meczu bardzo duża, i do dwucyfrowego wyniku zabrakło niewiele.
Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Mati, Misiek, Borys, Kondzio 3, Filip i Gucio.

Trzecie miejsce bardzo cieszy choć mogło być zarówno lepiej jak i gorzej :-). Chłopaki na własnej skórze przekonali się, że o końcowym wyniku decydują nie szczegóły ale szczególiki w podejmowaniu decyzji, a mecze wygrywa się i przegrywa nie tylko na boisku ale także w głowach.

Medale oraz nagrody wręczał Sławomir Peszko, Który obecny był przez cały turniej. Każdy z uczestników mógł liczyć na zdjęcie, przybicie piątki czy pokopanie piłki (normalny człowiek i sympatyczny piłkarz)

Cały turniej wygrywa drużyna Karpat Krosno – gratulujemy.

Wyniki:
Ekoball Sanok 0:1 Karpaty Krosno
Ekoball Sanok 2:1 ZKS Nafta Splast Jedlicze (Mateja, Król)
Ekoball Sanok 1:2 Beniaminek Krosno (Nowak)
Ekoball Sanok 8:1 Białe Orły z Łanowic (Król x3, Mateja, Podstawski, Andrzejewski, A.Filipczak, F.Filipczak)

Skład: Pelczarski Damian, Nowak Jakub, Januszczak Karol, Podstawski Michał, Andrzejewski Borys, Filipczak Filip, Filipczak August, Mateja Mateusz, Król Konrad.

Kończymy rok 2018, a ja życzę moim chłopakom aby rok 2019 był jeszcze lepszy i przyniósł dużo a nawet bardzo dużo piłkarskich emocji.

Serdeczne życzenia należą się także wam mali piłkarze za to, że się wam chce, i że sport wygrywa u was z przesiadywaniem przy komputerze. Życzenia także dla rodziców – bez Was, Waszej pomocy i zaangażowania nie byłoby tej drużyny. Na koniec życzenia także dla Całego Zarządu naszego Klubu z Bodziem na czele, ale również dla Tomka Bila, Piotra Kota, Seby, „Kazka”, Popka, Mafii, Adama, Kuby, Benka, Oli i Dawida za to, że możemy być częścią Waszej „Piłkarskiej Rodziny”.

UDOSTĘPNIJ