Grała młodzież Ekoballu. Poniżej prezentujemy wyniki oraz krótkie relacje [12-13.10.2019]

Junior starszy (r.2001-02)
EKOBALL SANOK 2:2 RESOVIA II RZESZÓW (0:1)
Bramki: Nikodem Janusz 62’, Mateusz Solon 67’

Skład: Jagniszczak – Błażowski, Borowski, Piotrowski (60’ Solon), Marcinik, Szul (46’ Płaziak), Pielech (80’ Mermer), Piegdoń, Janusz, Słuszkiewicz (46’ Florczak), Łuczycki

Relacja trenera Sebastiana Jajko:
Zgodnie z przewidywaniami drużyna Resovii okazała się wymagającym rywalem, mimo kilku ubytków kadrowych. Zresztą podobna sytuacja dotyczy również naszej drużyny, staramy się znaleźć optymalne rozwiązania w kilku aspektach gry. Dlatego wynik remisowy należy rozpatrywać w kategorii sukcesu, tym bardziej, że podparty był sporym wysiłkiem całej drużyny, która musiała odrabiać dwubramkową stratę. Mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze – już na początku powinniśmy objąć prowadzenie, ale w sytuacji sam na sam Wiktor Łuczycki zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Goście odpowiadają pięknym strzałem z dystansu, który na słupek paruje Jagniszczak. Później każda ze stron miała swoje szanse na zdobycie bramki. Ostatnie minuty to przewaga Rzeszowian, którzy zdobywają
prowadzenie z rzutu karnego. Podobnie zaczęła się druga część gry, to goście byli groźniejsi, co znalazło potwierdzenie w kolejnej zdobytej przez nich bramce. Mimo tego drużyna podniosła się i walczyła o trafienie kontaktowe. Osiągamy przewagę, której wynikiem są sytuacje bramkowe. Po jednej z nich Łuczycki znakomicie dogrywa piłkę w pole karne, a Nikodem Janusz z ostrego kąta umieszcza piłkę w siatce rywali. Chwilę później piękny strzał Piegdonia z rzutu wolnego z 25 metrów trafia w spojenie słupka i poprzeczki, dobitka już w samą poprzeczkę. I w końcu po rzucie rożnym goście wybijają piłkę przed pole karne, skąd uderzeniem z półwoleja chwilę wcześniej wprowadzony na boisko Mateusz Solon kieruje ją do bramki. Mimo kilku okazji z obu stron więcej goli już nie padło, ostatnie minuty bardzo zmęczone drużyny oczekiwały na gwizdek końcowy. Wynik według mnie sprawiedliwy.

___________________________________________

Junior młodszy (r. 2003-04)
IGLOOPOL DĘBICA 2:1 EKOBALL SANOK (0:1)
Bramka: Damian Żuchowski 26’

Skład: Wiktor Sołtysik– Mateusz Gawlewicz, Jan Struzik, Łukasz Piotrowski (46’ Kacper Tutak), Filip Karczyński (46’ Jakub Strzęciwilk) Damian Żuchowski, Jakub Szomko, Michał Słapiński (46’ Alex Florczak), Adrian Cyprych, Szymon Makarski, Mateusz Błażowski (46’ Maciej Zagórda)

Relacja trenera Grzegorza Pastuszaka:
Pierwszy raz musieliśmy zejść z boiska pokonani, chociaż mieliśmy przewagę w całym meczu. Skuteczność w tym dniu nie była najlepsza, a sytuacji do strzelenia bramek było dużo. Musimy w następnych meczach wrócić do naszej gry zespołowej, a nie indywidualnej.

Trampkarz starszy (r.2005)
EKOBALL SANOK 1:4 SMS JAROSŁAW (0:3)
Bramka: Dawid Nowosielski 68’

Skład: Mielnik- Skiba, Hott, Jonia, Kuczma- Targowski, Wojdyla, Gawlewicz, Szpojnarowicz, Rajchel – Milczanowski. Na zmiany wychodzili: Pelc, Jankowski, Rakoczy, Rajchel

Relacja trenera Jakuba Jaklika:
Mecz od początku toczony pod dyktando rywala. Wprawdzie z przewagi nie wynikało wiele przez 20-25 min, a sami mieliśmy poprzeczkę, to w końcu rywal dopiął swego. W ostatniej minucie pierwszej połowy pogubiliśmy się zupełnie, tracąc kolejne dwa gole. Szkoda naszych sytuacji, gdyż mając okazję 2×1, w wykończeniu nie jesteśmy w stanie zachować ‚wyrachowania’ by strzelić bramkę. W końcowym rozrachunku udaje nam się to uczynić za sprawą Dawida Nowosielskiego po strzale w krótki róg, który przez cały mecz pokazywał sportową złość, wynikającą z ostatniej absencji.
W drugiej połowie, mimo kilku roszad i przetasowań w ustawieniu, nie zmieniliśmy w przebiegu gry za wiele. Nasze ataki były rozbijane w strefie środkowej, sami daliśmy sobie strzelić kolejnego gola po prostym błędzie defensywy.

Trampkarz młodszy (r.2006)
EKOBALL SANOK 1:1 SMS JAROSŁAW (0:0)
Bramka Dawid Bobowski

Skład: Szewczyk – Nowak Kuba, Czuryło, Jajko, Pietrzkiewicz, Wojtowicz, Zięba F. , Zięba A., Bobowski, Łuczejko, Kowalik, Miklicz, Tarapacki, Buczek, Kasperek

Relacja trenera Dawida Romerowicza:
Bardzo dobry mecz naszych chłopaków. Można być dumnym z ich postawy. Pokazali swoje najlepsze atuty przez cały mecz, wspaniale walcząc od pierwszej do ostatniej minuty meczu. Znakomite, co rusz wyprowadzane kombinacyjne akcje pozwoliły w końcu wyjść na upragnione i zasłużone prowadzenie. Bramkę z rzutu karnego strzela Bobowski, który chwilę wcześniej był faulowany. Końcówka dramatyczna – doliczony czas gry i wątpliwy rzut rożny, który przyniósł wyrównanie po potwornym zamieszaniu w polu bramkowym Szewczyka. Sędzia kończy mecz w tej samej sekundzie, co piłka wylądowała w siatce… Remis jak porażka, każdy miał takie odczucie, chłopcy schodzą do szatni ze łzami w oczach. Dla mnie jednak po takiej grze takie spotkanie pokazuje jak duże drzemią w nich umiejętności, sportową złość rozumiem, ale jestem też spokojny o końcówkę rundy. Na szczególne wyróżnienie w tym meczu zasłużył Michał Szewczyk – bramkarz, który pierwszy raz bronił cały mecz ligowy i Kuba Nowak obrońca z rocznika 2007, który nas wspomógł w tym meczu.

Młodzik starszy (r.2007)
pauza

Młodzik młodszy (r. 2008)
BENIAMINEK KROSNO 4:0 EKOBALL SANOK (4:0)

Skład: Romaniak – Rajtar, Tymoczko, Proćko, Mielecki, Bańczak, Sztorc, Zioło, Radwański; Jakieła, Janusz, Nanio, Wanielista

Relacja trenera Adama Florka:
Porażka z Beniaminkiem, który na chwilę obecną gra na innym „levelu” od pozostałych ekip. Porażka 0-4 ujmy nie przynosi, a wszystkim moim piłkarzom należą się duże słowa uznania za niezwykle ambitną grę. W najbliższą niedzielę gramy z inną drużyną z Krosna. Liczę na to, że w końcu uda się zdobyć komplet punktów.