Geo-Eko EKOBALL STAL Sanok 5:0 Głogovia Głogów Małopolski [11.08.2017]

Okazałe zwycięstwo na inaugurację.

Geo-Eko EKOBALL STAL Sanok 5:0 Głogovia Głogów Małopolski (1:0)

Zanim rozpoczęliśmy wczorajsze spotkanie, spotkała nas bardzo miła niespodzianka. Obiekt Ekoballu w Bykowcach odwiedzili: senator a zarazem szef Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej – Pan Mieczysław Golba oraz poseł ziemi sanockiej – Pan Piotr Uruski. Obaj Panowie, przedstawiciele władzy wręczyli drużynie okazałe puchary, z gratulacjami awansu do IV ligi. Bardzo dziękujemy za miły i niespodziewany gest.

Chwilę później, po przywitaniu drużyn, zanim rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego, nastąpiła minuta ciszy, którą uczciliśmy pamięć zmarłej w tym tygodniu mamy naszego piłkarza – Kamila Adamiaka.

Z lekkimi obawami przystępowaliśmy do spotkania, choć jak to się skończyło – już wszyscy wiemy… To już trzeci kolejny, wspaniały start ligowy naszej drużyny seniorskiej. Dwa lata temu 4-0, w roku ubiegłym 5-0, dziś podobnie 5-0 z drużyną z Głogowa Małopolskiego.
Bardzo liczyliśmy na dobre wejście w sezon i trzy zdobyte punkty, jednak nikt nie spodziewał się, że przyjdą one nad wyraz łatwo.
Przez cały mecz goście praktycznie nie zagrozili bramce Piotra Krzanowskiego, co świadczy o znakomitej grze taktycznej Ekoballu-Stali Sanok. Ostry pressing na całym boisku dał się we znaki Głogovii, a zmęczenie widoczne było już po 20 minutach. Piękna bramka zdobyta przez Ząbkiewicza podcięła zupełnie gości, którzy jakby przestali wierzyć w osiągnięcie korzystnego rezultatu.
Na drugą bramkę czekaliśmy do 52 minuty. Świetne dośrodkowanie ze skrzydła Patryka Wójcika, kończy pięknym mocnym strzałem głową pod poprzeczkę Mateusz Kuzio.
W 60 minucie trener Ząbkiewicz dokonał dwóch zmian. Na boisku pojawili się Borek z Romerowiczem, a chwilę później Hydzik. Cała trójka wchodzących z ławki piłkarzy odwdzięczyła się trafieniami, co nas bardzo cieszy, i tylko potwierdza mocną całą kadrę zespołu. Borek strzelił z okolicy 12 metra zewnętrzną częścią stopy obok bezradnego i bez szans na skuteczną interwencję bramkarza. Hydzik strzelił, jakby od niechcenia (tak to tylko wyglądało) z pierwszej piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a Romerowicz wykorzystał sytuację „sam na sam” z bramkarzem.

Bramkę mógł zdobyć również kolejny rezerwowy – Szymon Słysz, jednak jego główka minimalnie minęła spojenie bramki przeciwnika. Były też inne okazje – m.in. Bartosza Sieradzkiego, Mateusza Kuzio, Konrada Kaczmarskiego czy Krystiana Jaklika, ale zostawmy sobie worek z bramkami na inne mecze…

Dziękujemy chłopakom za bardzo dobry mecz w dużym upale. Życzymy powodzenia w następnych spotkaniach.

W najbliższą środę mecz I rundy Puchar Polski w Zagórzu.
Kolejne spotkanie ligowe już w najbliższą sobotę na „Wierchach”. Będzie to powrót na miejski stadion po przerwie spowodowanej modernizacją budynku. Rywalem – Wisłoka Dębica. Mecz ten rozpocznie się o godz. 17:00.

Skład Ekoballu Stali Sanok:
21. Krzanowski – 13. Wójcik (4.Pawiak ’80), 3. Śmietana (14.Florek ’84), 5. Gąsior, 15. Kaczmarski – 22. Tabisz (6.Hydzik ’71), 16. Jaklik, 2. Ząbkiewicz, 7. Adamiak (11.Romerowicz ’60), 10. Sieradzki – 9. Kuzio (19. Borek ’60)
żółta kartka: Jaklik

19 min. 1-0 Jakub Ząbkiewicz (lob)
52 min. 2-0 Mateusz Kuzio (głowa)
67 min. 3-0 Michał Borek (strzał z pola karnego)
76 min. 4-0 Igor Hydzik (po rzucie rożnym)
85 min. 5-0 Dawid Romerowicz (sam na sam)

Widzów: ok. 550