Geo-Eko EKOBALL STAL Sanok 0:1 LKS Pisarowce [18.11.2017] (relacja, video, zdjęcia)

Porażka na zakończenie rundy. Kolejny bardzo kontrowersyjny rzut karny przeciwko Ekoballowi Stali Sanok rozstrzyga mecz.

Geo-Eko Ekoball Stal Sanok 0:1 LKS Pisarowce (0:0)
Bramka: Sobolak 61′ (rzut karny)

Żółte kartki: Gąsior (2), Adamiak, Wójcik, Śmietana, Kaczmarski – Kasperkowicz, Kokoć, Sikorski

Ekoball Stal Sanok: Jarzec – Wójcik, Gąsior, Śmietana, Kaczmarski – Ząbkiewicz (68’ Zajdel), Jaklik, Sieradzki, Tabisz, Adamiak (59’ Hydzik) – Kuzio (55’ Borek)

LKS Pisarowce: Hajduk – Łuczka, Kokoć, Kasperkowicz (90’ Sobota), Adamiak – Lorenc, Walaszczyk, Niemczyk (83’ Posadzki), Sikorski – Sobolak (72’ Pańko), Domaradzki

Mecz pomiędzy lokalnymi drużynami kończący rundę jesienną zgromadził na trybunach sanockich „Wierchów” około 400-osobową grupę kibiców, co jak na fatalne warunki atmosferyczne, jest całkiem przyzwoitą liczbą. Jako, że był to mecz z kilkoma podtekstami, wszyscy spodziewali się twardej walki na dość nasiąkniętym i grząskim boisku. Tak też było przez pełne 90 minut meczu. Żaden piłkarz nie odstawił nogi, trwała nieustanna walka o każdy centymetr boiska, a koledzy zasiadający przed laty w jednej szkolnej ławce, nie żałowali wślizgów, kuksańców oraz użycia łokci w twardej, męskiej walce. Spotkanie, mimo iż obfitowało w wiele fauli oraz żółtych kartek, i tak śmiało można podsumować, że rozgrywane było zgodnie z zasadami fair-play.
Szkoda tylko, że po raz kolejny arbiter staje się główną postacią spotkania i gwiżdże karnego, gdzie 90% sędziów nawet by nie próbowało pomyśleć o tym, że coś takiego można odgwizdać… Oglądamy setki meczów, i bolą naprawdę takie decyzje… Nie tak dawno sędziowie wyrzucili z mistrzostw Irlandię Północną, a o awansie zadecydował równie kontrowersyjny rzut karny…
Dla nas to niczym nie skutkuje, ale szkoda bardzo piłkarzy, którzy schodzą z boiska po dobrej, ambitnej walce, lecz z porażką, z którą ciężko się pogodzić, bo decyduje o tym … gwizdek sędziego… Piłkarzy boli to tym bardziej, że w rundzie jesiennej takie decyzje kilka punktów nam zabrały i naprawdę jest już trochę tego za dużo… Boguchwała, Wiśniowa, Sieniawa, Pisarowce – to cztery z ośmiu „jedenastek” godnych uwagi, prezentacji i analizy podczas szkoleń i spotkań grupy sędziów… Do tego dochodzą kontrowersje w Pilznie oraz Tuczempach… Kto potrafi liczyć, i kto był na tych meczach, wie ile tych „oczek” uciekło. Cieszy nas jednak to, że jako beniaminek – w żadnym ze spotkań ligowych nie byliśmy od rywala słabsi… Na wiosnę celem będzie spokojny byt oraz jak najszybsze uzyskanie odpowiedniej ilości punktów, gwarantujących utrzymanie, a nowy sezon 2018/19 powinien już być zupełnie inny.

Wracając do meczu – bramka zdobyta z rzutu karnego przez Sobolaka była jedynym strzałem w meczu oddanym na naszą bramkę. Z naszej strony strzałów próbowali: Kuzio, Śmietana i dwukrotnie Gąsior, jednak ich uderzenia głową były zbyt czytelne i słabe dla bramkarza lub minimalnie niecelne. Również bramką pachniało po atomowym uderzeniu Łukasza Tabisza z 25 metrów w pierwszej części spotkania, jednak i jego strzał minął słupek o około pół metra.

Brawa dla chłopców za walkę. Rundę kończymy na niezłym – ósmym miejscu, odnosząc 7 zwycięstw, przy sześciu porażkach i czterech remisach. Tabela: http://www.90minut.pl/liga/0/liga9377.html

Niebawem dokonamy krótkiego podsumowania i analizy IV-ligowej jesieni 2017. Również wkrótce podsumujemy rozgrywki młodzieżowe oraz zaprezentujemy nowe grupy, w których rywalizować będziemy na wiosnę..

Skrót VIDEO zrealizowany przez portal esanok.pl:

Fotki: Tomasz Sowa

——————————————————————————

Relacja z meczu:

12 min. Żółta kartka dla piłkarza Pisarowiec – Kasperkowicza.

14 min. Dobra akcja zakończona strzałem głową Mateusza Kuzio.

17 min. Żółta kartka dla Kamila Adamiaka

20 min. Atomowy acz niecelny strzał Tabisza po dobrej, koronkowej akcji.

31 min. Dobra akcja naszej drużyny nie zakończona niestety strzałem. Kąśliwe zagranie Sieradzkiego wylapuje bramkarz LKS – u

Mecz walki, do przerwy 0-0.

Druga połowa rozpoczęta. Bez zmian.

55 min. Zmiana. Michał Borek zastępuje Mateusza Kuzio.
57 min. Żółta kartka dla Kokocia – pilkarza LKS

59 min. Druga zmiana. Igor Hydzik wchodzi na boisko za Kamila Adamiaka.

61 min. Przypadkowa ręka w polu karnym… Ale czy wogóle była??? Gdzieś tam się coś odbiło od murawy i być może trafiło w łokieć… Powtórki wyjaśnią zdarzenie, ale… co to da?? Rzut karny.
Sobolak trafia z 11 metrów. 0-1. Już trudno zliczyć karne przeciwko naszej drużynie w tej rundzie.

68 min. Zmiana. Seweryn Zajdel zmienia Jakuba Ząbkiewicza

75 min. Żółta kartka dla Patryka Wójcika.
80 min. Żółta kartka dla Gąsiora
82 min. Seria trzech rogów dla Ekoballu Stali. Strzał Gąsiora głową minimalnanie niecelny.

84 min. Zamieszanie pod bramka LKS. Brakło szczęścia by trącić piłkę do bramki.

86 min. Żółta kartka dla Śmietany.

90+2. Kolejka kartka. Tym razem Kaczmarski.
90+3 Druga żółta kartka dla Gąsiora. W konsekwencji czerwona.

Koniec meczu. Przegrywamy po kontrowersyjnym karnym. Goście wygrali mecz, choć nie stworzyli ani pół sytuacji bramkowej.

Sędziowie w każdym meczu potrafią zabić mecz, co czynią bardzo skutecznie przeciwko naszej drużynie.