Geo-Eko EKOBALL STAL SANOK 0:0 POLONIA PRZEMYŚL [30.08.2017]

Geo-Eko EKOBALL STAL SANOK 0:0 POLONIA PRZEMYŚL (0:0)

Ciągle przy pełnych trybunach Kibiców. Ciągle bez porażki. Debiut ligowy kolejnego 17-latka. Brawo, brawo, brawo!!!
Dla wszystkich – dla piłkarzy za grę, dla fanów za doping, a dla ochrony i policji za zapewnienie bezpieczeństwa.

Wszyscy wykonali kawał dobrej roboty… Bardzo nas cieszy, że piłka idzie w dobrym kierunku, że powstaje z kolan, że trybuny tętnią życiem. Tak ma właśnie być!

Bezbramkowy rezultat jest pierwszym takim wynikiem (u siebie), od początku reaktywacji piłki seniorskiej w wydaniu Ekoballu – Stali Sanok. Mimo jednak, że bramki nie padły, mecz był bardzo dobry, trzymający w napięciu do ostatnich sekund. Kilka osób prosiło pod koniec spotkania o zaparzenie melisy

„Jak nie można meczu wygrać, to trzeba go zremisować” – słynny cytat jednego z trenerów najlepiej obrazuje dzisiejszy pojedynek. Mecz walki, bardzo trudny i wyczerpujący, przypuszczalnie dla obydwu zespołów. Piotr Krzanowski wspaniale ratuje zespół w trzech lub czterech sytuacjach, dzięki czemu meczu nie przegrywamy, ale… była tez sytuacja, ta jedyna… której możemy żałować… Mateusz Kuzio tuż po wejściu na boisko w 65 minucie meczu, miał wyborną okazję do tego by szał trybun po zdobytej bramce słychać było aż gdzieś pod Lutowiskami… Biegł od połowy boiska sam z piłką, uciekając goniącym go defensorom Polonii, a gdy wpadł w pole karne, został wybity z rytmu przez rozpaczliwie interweniującego gracza w niebieskiej koszulce, który nie do końca zagrywał czysto (powtórki wyjaśnią sytuację). Wystarczyło tylko przewrócić się… Sędzia główny meczu nie zawahałby się z pewnością użyć gwizdka i wskazać na wapno. Była też sytuacja Jakuba Ząbkiewicza, jednak jego strzał z półwoleja lewą nogą z kilku metrów poszybował ponad bramką…

Brakuje nam jeszcze wyrafinowania i takiego boiskowego cwaniactwa, wszak poza 2-3 piłkarzami, dla naszych młodych, nastoletnich jeszcze chłopców to dopiero początek drogi na piłkarskie salony. A to, że je osiągną (oby z naszą drużyną), nie wątpimy, bo jak widzimy – zostawiają całe „serducho” na boisku walcząc dla Ekoballu, dla Stali, dla Sanoka.

Widać jeszcze było w chłopakach trudy podobnie wyglądającego meczu walki w Boguchwale, który rozegrany był w niedzielę (Polonia grała w sobotę, i miała 1 dzień więcej odpoczynku).

Trudno wyróżnić kogoś jeszcze poza Krzanowskim, bo o każdym z osobna można by napisać kilka ciepłych słów. Każda formacja spisała się bardzo dobrze, zatem żeby nie rozpieszczać piłkarzy – taka ocena na 4 z plusem niech będzie wystawiona każdemu. Również Kacprowi „Mrówie” Słyszowi (rocznik 2000), któremu nie ugięły się kolana przed wejściem na boisko… To kolejny chłopak wyciągnięty z talii szlifierzy talentów Ekoballu, który jeszcze nie raz zagości w notesach trenerów, chcących go mieć w swojej drużynie… Do Nowotańca pojada kolejni – w nagrodę za ciężką pracę na treningach i ogromne postępy. Stawiamy na swoich!

Chłopcy pojechali bezpośrednio po meczu zregenerować siły na basenie w Lesku. Liczymy, że za 2 lata będą mieć na odnowę 15 kilometrów bliżej…

Już w sobotę kolejny mecz. Tym razem gramy w pobliskim Nowotańcu, z tamtejszym Cosmosem. Jako, że jest to bliski wyjazd – serdecznie na niego zapraszamy, by wspomóc dopingiem naszych piłkarzy.

Drużnyna Ekoball – Stal Sanok w dniu dzisiejszym wystąpiła w następującym składzie:

21. Piotr Krzanowski (C) GK
13. Patryk Wójcik RB
14. Adam Florek CB
5. Dawid Gąsior CB
15. Konrad Kaczmarski LB
22. Łukasz Tabisz (6. Igor Hydzik 76′) MD
16. Krystian Jaklik MD
2. Jakub Ząbkiewicz (11. Kacper Słysz – 90’+2) ML
7. Kamil Adamiak RM
10. Bartosz Sieradzki (8. Szymon Słysz 70′) CM
19. Michał Borek (9. Mateusz Kuzio 63′) ST

Widzów: 910 (w tym 100 kibiców z Przemyśla)

Skrót wideo realizowany przez portal esanok.pl (KLIK)

Skrót wideo realizowany przez portal podkarpacielive.pl (KLIK)

Aktualna tabela oraz wyniki – portal 90minut.pl (KLIK)

Aktualna tabela oraz statystyki – portal podkarpacielive.pl (KLIK)
____________________________

Najbliższy mecz: COSMOS NOWOTANIEC : Geo-Eko EKOBALL STAL SANOK odbędzie się w najbliższą sobotę 2 września 2017 o godzinie 17:00.

W środę z kolei, 6 września rozegrana zostanie druga runda Pucharu Polski. Nasz zespół zagra na wyjeździe w Tarnawie Dolnej z tamtejszym zespołem Gimball Tarnawa.

Najbliższy mecz na Wierchach rozegramy w niedzielę, 10 września. Rywalem Ekoballu-Stali będzie drużyna Wisłok Strzyżów.