Geo-Eko EKOBALL STAL SANOK 0:0 ORZEŁ PRZEWORSK [12.09]

12/09/2021 – bezbramkowy remis z Przeworskiem. Niewykorzystany rzut karny w końcówce meczu.
Geo-Eko EKOBALL STAL SANOK 0:0 ORZEŁ PRZEWORSK
Mecz o mistrzostwo IV ligi mimo bezbramkowego rezultatu stał na całkiem niezłym poziomie. W naszym zespole w końcu debiut zaliczył Andrew Riviera.
Mecz rozpoczął się od groźnego ataku piłkarzy Orła, a po rajdzie jednego ze skrzydłowych gości, piłka trafiła w słupek w sytuacji sam na sam. W 25 minucie kolejny groźny atak uratował pewnie grający w dniu dzisiejszym Piotr Krzanowski. Pod koniec pierwszej połowy „bezpańska” piłka minęła bramkarza Przeworska i zmierzała do bramki, jednak ku rozpaczy kibiców futbolówkę z linii wybił jeden ze stoperów.
Pierwsza połowa należała do gości, jednak w drugiej to my byliśmy stroną przeważającą. Tworzymy co najmniej pięć stuprocentowych okazji, niestety żadna z akcji nie zakończyła się celnym trafieniem.
W 53 minucie z pięciu metrów strzelał Filip Pielech a dobijał Krystian Kalemba. Obaj mogli ulokować piłkę w siatce. Na drodze stanął najpierw rozpaczliwie interweniujący bramkarz, a trzy sekundy później gąszcz nóg zatorował dobitkę Kalemby.
W 60 minucie strzał z 16 metrów Krystiana Kalemby pada łupem bramkarza, a kilka chwil później „bomba” tego samego napastnika „stempluje” słupek bramki gości.
Dwukrotnie kibice domagali się „jedenastki” dla Stali – najpierw po ręce, później po upadku jednego z sanockich piłkarzy.
W 84 minucie doczekaliśmy się w końcu gwizdka i wskazania na wapno – tym razem po ewidentnym faulu w „szesnastce” na Szymku Słyszu.
Do piłki podszedł Jakub Ząbkiewicz, który niestety strzelił obok słupka.
Dziękujemy chłopakom za walkę. To był całkiem dobry mecz. Szkoda jedynie dwóch straconych punktów, jednak jak mawia przysłowie… gdy się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Punkt szanujemy, a o pełną pulę powalczymy już w najbliższą środę, gdzie dojdzie do kolejnego meczu ligowego. Naszym rywalem będzie drużyna Legionu Pilzno. Początek meczu o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy na Wierchy.
Skład: Piotr Krzanowski – Szymon Słysz, Andrew Rivera, Dawid Gąsior, Jakub Ząbkiewicz – Łukasz Tabisz, Kacper Słysz, Damian Niemczyk, Kamil Adamiak, Filip Pielech – Krystian Kalemba