Finał turnieju o Puchar Prezesa OZPN – rocznik 2005

  Relacja trenera EKOBALLU SANOK r.2005 – Jakuba Jaklika:

  Od samego początku nic nie szło po myśli organizatorów turnieju. Najpierw zespół z Presova dojechał spóźniony w wyniku wypadku w którym uczestniczyli w drodze na zawody. Na szczęście nikomu się nic nie stało i drużyna dojechała. Chwilę później okazało się, że ekipa ULKS Blizne nie przyjedzie w ogóle. Spowodowało to roszady w terminarzu rozgrywek i sprawiło, że nasza drużyna miała jeden mecz do rozegrania mniej. Gdy cała karuzela ruszyła, nasza jazda wypadła następująco:

  Karpaty Krosno 1–1 Ekoball Sanok (Bramka: B. Milczanowski)

  Udany mecz w naszym wykonaniu. Rozgrywaliśmy dobre zawody przeciwko późniejszemu zwycięscy turnieju, który stracił tylko jednego gola – właśnie w meczu z nami. Stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji. Świetnie wyglądała współpraca Szymona Nowaka i Dawida Szpojnarowicza, którą wielokrotnie zaskakiwali przeciwników rozegraniem piłki na jeden kontakt.

  Po jednej z takich akcji „Szpojnar” znalazł się sam na sam z bramkarzem, niestety piłka zatrzymała się na poprzeczce (wynik w tym czasie 1:1). Wcześniej składną akcję drużyny wykończył Milczanowski strzelając tuż przy słupku. Bardzo dobrze w bramce spisywał się Bartosz Mielnik, który wybronił kilka groźnych strzałów rywali. Podsumowując – remis sprawiedliwy, obydwa zespoły miały dogodne okazje, aby rozstrzygnąć wynik na swoją korzyść, na drodze zawsze stawał bramkarz, bądź jak to w przypadku Dawida poprzeczka.

  OFZ Presov 3–1 Ekoball Sanok 3:1 (Bramka. Sz. Nowak)

  Festiwal błędów i nie wykorzystanych szans. Bardzo szybko straciliśmy 2 bramki, po nieporozumieniu bramkarza z partnerami. W efekcie niedokładnego podania przeciwnik przejmuje piłkę i z bliskiej odległości pokonuje Alana Szymańskiego. Warto odnotować, że Alan w tym meczu obronił rzut karny. Sygnał do odrabiania strat dał bardzo aktywny tego dni Szymon Nowak, który „zabawił się” z obroną przeciwnika, po minięciu 2 graczy oddał strzał z 8-9 metrów, silny i precyzyjny – piłka obok słupka, bez szans bramkarza na interwencję. Od tego momentu mieliśmy 2-3 sytuacje na odwrócenie losów spotkania. Najpierw Piotr Herbut nie zdołał dostawić nogi do nieco za mocnego podania kolegi (pusta bramka). Później składna „klepa” Milczanowski – Kowalik, ale nie wiedzieć czemu Brajan decyduje się na strzał z 7m od bramki, zamiast przebiec jeszcze trochę z piłką i zapytać bramkarza „w który róg” strzelać. Coraz śmielsze ataki odbijały się na naszej grze w z tyłu. Groźne kontry były coraz częstsze, po jednej z nich do piłki dopadł, jak się na końcu turnieju okazało laureat nagrody MVP, który pięknym zwodem wymanewrował Maksa Wojdyłę i stanął oko w oko z Szymańskim, nie dając mu szans. Na odrobienie strat nie zostało czasu. Mecz przegrany.

  Z dorobkiem 1pkt zajmujemy 3 miejsce w grupie, co daje nam możliwość walk o 5 miejsce.

  Ekoball Sanok – Activ Pro Rymanów 5:0 (Bramki: B. Milczanowski x2, D. Szpojnarowicz, Sz. Nowak, J. Jankowski)

  Mecz ułożył się dla nas znakomicie. Już po 6 min, był wynik 3:0. Chłopcy mieli dużą swobodę w operowaniu piłką i w końcu zaczęli wykorzystywać stwarzane sytuacje bramkowe. Każda z nich była wynikiem pracy całego zespołu, a ostatnia podsumowaniem całego występu. Piłka od bramkarza, przez obydwu obrońców rozegrana na skrzydło do Dawida Nazarkiewicza, który mocnym podaniem wypatrzył biegnącego Jakuba Jankowskiego. Popularny Jajo, dobieg i dołożył stopę, piłka w siatce.
  Konkluzja występu może być tylko jedna – wielka szkoda zmarnowanej szansy na wysokie miejsce w turnieju. Niestety tego typu imprezy mają to do siebie, że każda słabsza chwila od razu jest wykorzystywana i często nie ma zbyt wiele czasu na poprawę. Jedyne dalszą pracą i systematycznością na zajęciach możemy niwelować istniejące błędy i szlifować pozytywne akcenty naszej przygody z piłką. Tak więc Panowie – zapraszam na treningi!

  Skład turniejowy:

  SKŁAD:
  1. Mielnik Bartosz (Br)
  2. Szymański Alan (Br)
  3. Wojdyła Maksymilian
  4. Hott Jakub
  5. Jajko Krystian
  6. Jankowski Jakub
  7. Kowalik Mkołaj
  8. Kuczma Miłosz
  9. Milczanowski Brajan
  10. Nazarkiewicz Dawid
  11. Nowak Szymon
  12. Pelc Dawid
  13. Szpojnarowicz Dawid
  14. Herbut Piotr

  Fotki – Pan Marcin Kowalik – dziękujemy.

  UDOSTĘPNIJ