sparing #1 – RESOVIA RZESZÓW 1:0 EKOBALL STAL SANOK [4.07.2018]

RESOVIA RZESZÓW 1:0 EKOBALL STAL SANOK (1:0)

Skład: Piotr Krzanowski (Darek Półkoszek 45′) – Dominik Pielech (Konrad Kaczmarski 70′), Jakub Kokoć (Sebastian Suszko 45′), Michał Śmietana (Dawid Gąsior 45′), Kaczmarski (Patryk Wójcik 45′), Łukasz Tabisz (Damian Niemczyk 45′), Krystian Jaklik (Arek Femin 45′), Piotr Lorenc (Krystian Jaklik 70′), Rafał Domaradzki, Mateusz Kuzio (Dawid Posadzki 45′), Sebastian Sobolak

Minimalna porażka z beniaminkiem II Ligi nie przynosi ujmy, gdyż gra wyglądała zupełnie przyzwoicie. Nie było widać z pewnością dużej różnicy poziomów, dość powiedzieć, że w drugiej połowie byliśmy drużyną, która stworzyła sobie więcej klarownych sytuacji do zdobycia gola… Po jednym ze strzałów piłka wylądowała na poprzeczce Rsovii, a w trzech następnych świetnie bronił bramkarz gości. Szczególnie żal dwóch sytuacji „sam na sam” Sebastiana Sobolaka. Jednak pozytywem jest, że tak liczne klarowne sytuacje z wymagającym przeciwnikiem jesteśmy w stanie tworzyć.
Resovia zdobywa bramkę w 30 minucie meczu, po strzale – „lobie” główką, po wrzutce z głębi pola. Drużyna z Rzeszowa mogła podwyższyć wynik na 2-0, jednak w sytuacji „sam na sam” świetnie spisał się Dawid Półkoszek, który wyciągnąwszy się jak struna „wydarł” futbolówkę spod nóg napastnika .

Trener Mateusz Ostrowski:
Do tego spotkania przystąpiliśmy zaledwie po jednych zajęciach, ale nie mogliśmy nie skorzystać z konfrontacji ze „świeżo upieczonym” drugoligowcem. Pierwsza połowa przebiegła zdecydowanie pod dyktando rzeszowian, którzy nie pozwolili nam na zbyt wiele, kontrolując w pełni wydarzenia na boisku i potwierdzając przewagę zdobyciem gola.
W drugiej połowie nasza gra wyglądała lepiej, stwarzaliśmy dzięki temu sytuacje podbramkowe i powinniśmy jedną z nich wykorzystać, niestety tak się nie stało. Jesteśmy zadowoleni z początku przygotowań i wczorajszego spotkania.  W najbliższym czasie już wszyscy zawodnicy będą do dyspozycji więc zaczynamy solidną i właściwą pracę przed startem sezonu.

Mecz odbył się na obiektach WIKI SPORT CENTRUM, czyli miejscu organizacji obozu sportowego beniaminka drugiej ligi – Resovii.