Ekoball Stal Sanok 1:1 Izolator Boguchwała – Cenny punkt po pięknej bramce Niemczyka!

W kolejnym kluczowym meczu IV Ligi Podkarpackiej nasz zespół Geo-Eko Ekoball Stali Sanok mierzył się z wiceliderem rozgrywek, Izolatorem Boguchwała. Żółto-Niebiescy podchodzili do tego spotkania po środowym przegranym finale Okręgowego Pucharu Polski z Karpatami Krosno. To był bardzo trudny mecz i dlatego remis 1:1 i utrzymany punkt na „Wierchach” po meczu walki na pewno daje nadzieję przed kolejnymi spotkaniami.

Urazy, zmęczenie i inne trudy tego sezonu jak najbardziej miały prawo osłabić morale naszego zespołu. Co więcej, niedawno wypłynęła informacja, że z ligi prawdopodobnie spadnie więcej niż sześć zespołów (docelowo 8 lub 9). Wszystko to przed tak trudnym meczem z najlepiej punktującą drużyną w ostatnim czasie.

Nasi zawodnicy się jednak nie poddali. Co więcej, fantastycznie wypełniali założenia taktyczne trenera Kota do 70 minuty meczu. Dyscyplina taktyczna, zwarta obrona, kilka obiecujących kontr oraz twarda, nieustępliwa gra. Nikt nie odstawiał nogi i każdy walczył w tym spotkaniu, co zaowocowało kilkoma żółtymi kartkami po obu stronach. Gdy wydawało się, że plan trenera Piotra Kota oraz zaangażowanie i koncentracja naszych zawodników da nam punkt w tym spotkaniu, goście zdobyli bramkę. 

Bramka nie należała do najładniejszych, ale kolejny raz pokazała, że mamy problemy przy stałych fragmentach czy sytuacjach bezpośrednio po nich następujących. Zamieszanie, strzał głową Gajdka, rykoszet i niestety Piotr Krzanowski bez szans przy tak dziwnej rotacji piłki. Na szczęście w takich sytuacjach mamy prawdziwego lidera, który wziął na siebie odpowiedzialność, pokazał jakość i „uciszył” świętujący jeszcze zespół gości. 

Niecałą minutę po straceniu bramki, Damian Niemczyk przejął piłkę blisko środka boiska, przedryblował 3 rywali, zauważył zbyt pewne wyjście do przodu bramkarza rywali i celnym strzałem „za kołnierz” zdobył bramkę z około 38 metrów. Stadiony świata i Pan Piłkarz Damian Niemczyk. Tylko tak to możemy podsumować. Wynik udało nam się utrzymać, a cenny punkt z drugim zespołem IV Ligi Podkarpackiej został w Sanoku. 

Obie bramki z tego spotkania:

Kolejny mecz to środowe spotkanie wyjazdowe ze Stalą Łańcut o godzinie 18:00, na które serdecznie wszystkich zapraszamy. To bardzo ważny moment sezonu i naszej drużynie przyda się każde wsparcie!