Ekoball Stal Sanok 1:0 Arłamów Ustrzyki Dolne – Kluczowe zwycięstwo wyrwane w końcówce!

Geo-Eko Ekoball Stal Sanok 1:0 MKS Arłamów Ustrzyki Dolne. 3 punkty zostają w Sanoku! Po bardzo ważnym meczu walki piłkarze Ekoball Stali Sanok wygrywają z Arłamowem Ustrzyki Dolne 1:0. Bramkę pod koniec spotkania zdobył nasz kapitan, Piotr Lorenc. Niezła frekwencja i ciągły doping naszych kibiców przez cały mecz na pewno pomogły w tym zwycięstwie, o które zdecydowanie nie było łatwo.

Przed spotkaniem nasza sytuacja w tabeli wyglądała dosyć źle. Zespół zajmował 14 miejsce tuż nad strefą spadkową, a 2 zespoły, które najbardziej chciały się z niej wydostać – Legion Pilzno oraz Orzeł Przeworsk punktowały bardzo podobnie do nas. W ostatnich meczach wyjazdowych nie sprzyjało nam szczęście i brakowało punktów z niżej plasowanymi rywalami. Tym bardziej cieszy zgarnięcie pełnej puli w domu na „Wierchach”, przeciwko zespołowi z Ustrzyk Dolnych, który postawił twarde warunki. 

Samo spotkanie miało bardzo fajną atmosferę, o którą zadbała spora grupa kibiców zgromadzonych na naszym stadionie. Trzeba tutaj mocno zaznaczyć, że doping trwał całe 90 minut. Na boisku jednak nie było widać wyraźnej przewagi naszego zespołu, a goście z Ustrzyk Dolnych również mieli swoje sytuacje. Szczerze oceniając to spotkanie nie możemy nazwać je piłkarskim spektaklem, ale w meczu o punkty tak potrzebne obu zespołom, nie liczyliśmy na widowisko, a na zdobycie 3 oczek.

To się udało dopiero w końcówce meczu gdy po dobrej kontrze piłka została przerzucona na lewą stronę boiska, gdzie niespodziewanie znalazł się Piotr Lorenc. Nasz kapitan wziął sprawy w swoje ręce i jak rasowy napastnik wykończył świetnie atak drużyny, dając nam tak ważne zwycięstwo. Na końcu czerwoną kartkę obejrzał jeszcze Jędrzej Pilch z zespołu gości.

Kilka słów od trenera Piotra Kota po tym meczu: Bardzo się cieszymy dzisiaj z tych 3 pkt, choć paradoksalnie zagraliśmy dzisiaj słaby mecz. Może waga tego spotkania troszkę powiązała nogi zawodnikom, bo było bardzo dużo niewymuszonych błędów i niedokładności. Tym bardziej cieszy zwycięstwo. Ostatnio graliśmy kilka dobrych spotkań i nie mogliśmy zapunktować. A dzisiaj po przeciętnej grze cieszymy się z wygranej i ważnych punktów. Piłka nożna lubi być przewrotna, jednak cieszymy się, że dziś wygraliśmy przed własnymi kibicami.

Następny mecz w najbliższą sobotę 7 Maja o 15:00 gdzie w wyjazdowym spotkaniu zagramy o punkty z zespołem Igloopolu Dębica.