Geo-Eko EKOBALL STAL SANOK 1:0 STAL II STALOWA WOLA [26.08.2020]

26.08.2020. „Idzie Kotek po drabinie”….

Geo-Eko EKOBALL STAL SANOK 1:0 STAL II STALOWA WOLA (1:0)
Bramka: Konrad Kaczmarski 32

Skład: Piotr Krzanowski – Szymon Słysz (88 Wojtek Władyka), Karol Adamiak, Piotr Lorenc, Konrad Kaczmarski – Łukasz Tabisz, Krystian Jaklik, Kamil Adamiak (61 Damian Niemczyk), Kamil Jakubowski (ż.), Kacper Słysz – Sebastian Sobolak (61 Krystian Kalemba)

Szósty mecz trenera Piotra Kota, czwarte zwycięstwo, i czwarte w stosunku 1-0. Pniemy się powoli po szczeblach tej ogromnej i ciasnej drabiny z 22 szczebelkami w tle. Dziś już jesteśmy na miejscu siódmym, ze stratą tylko dwóch punktów do wicelidera. Każde 1-0 będzie nas przybliżać do szczytu. W każdym z tych wygranych minimalnie spotkań mieliśmy mnóstwo szans na to, by zwyciężyć 3, 4 lub 5-0. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że wszyscy polubiliśmy ten rezultat, zarówno piłkarze jak i kibice, gdyż po każdym schodzimy z boiska z kompletem punktów, a ten jest zawsze równy liczbie 3, bez względu na rozmiary wygranej. Mało tego – dzięki temu – emocje i adrenalinka trzymają do ostatniego gwizdka sędziego.
Wczorajsze spotkanie rozgrywane przy sztucznym oświetleniu miało zupełnie podobny przebieg do poprzednich. Ładna dla oka gra przeciwko ambitnie grającemu rywalowi, który praktycznie nie zagroził bramce Piotra Krzanowskiego. Jedyną różnicą do poprzednio wygranych spotkań był fakt, że bramkę strzelamy jeszcze w pierwszej połowie. W 32 minucie pięknie z piłką zabrał się Konrad Kaczmarski. Najpierw przerzucił futbolówkę nad głową rywala, a później w pełnym biegu minął jeszcze balansem ciała dwóch obrońców, precyzyjnie kończąc akcję strzałem w długi róg.
Wyśmienite okazje do podwyższenia rezultatu mieliśmy w drugiej odsłonie meczu. Dwukrotnie chybił Damian Niemczyk, a po razie „setki” zmarnowali Kacper Słysz oraz Krystian Kalemba.

W przerwie meczu rozpętała się potężna burza, a ściana deszczu jaka spadła na murawę z pewnością nie ułatwiała gry ani jednym ani drugim. Na szczęście w 60 minucie spotkania burza zamieniła się w kapuśniaczek i można było grać w miarę dobrych warunkach.
Ta jedna jedyna bramka wystarczyła nie tylko do zwycięstwa, ale i do tego, by cały zespół wykonał wyczekiwaną przez Łukasza Tabisza „kołyskę”, obwieszczającej całemu światu narodziny córeczki. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dużo zdrowia Wiktorii.

Po meczu miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie. Jak co roku dziękujemy juniorom starszym, którzy skończyli szkolenie w naszym Klubie za godne reprezentowanie barw Klub Ekoball Stal oraz Miasta Sanoka. Rozpoczynało ich 25, od początku do końca drabinki szkoleniowej Ekoballu doszło trzech, do drużyny seniorów trafił jeden. Wielu z tych chłopaków z rocznika 2001 zmieniło barwy i gra dziś w dużych klubach, m. in. Korona Kielce (Bujak), Brukbet Termalica (Matuszewski), Sokół Sieniawa (Jakiel). Kacper Kopczak, o czym niedawno pisaliśmy, po pobycie w Piaście Gliwice, wyjechał do Anglii by grać w tamtejszej trzeciej lidze. Wręczenie statuetek miało się odbyć w przerwie, przy oklaskach Kibiców, jednak potężna ulewa to uniemożliwiła. Owi trzej muszkieterowie to: WIKTOR SZUL, TOMEK PŁAZIAK oraz WOJTEK WŁADYKA. Chłopcy – jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy za ciężką pracę i reprezentowanie naszych barw w drużynach dziecięcych i młodzieżowych przez wiele sezonów! Życzymy Wam powodzenia nie tylko w dalszych karierach piłkarskich, ale szczególnie na drodze życiowej (studia, praca, dziewczyna, rodzina…)

Najbliższe spotkania seniorów EKOBALL STAL:
29.08.2020 (sb) – CZARNI JASŁO vs. EKOBALL STAL SANOK (16:30)
02.09.2020 (śr) – Puchar Polski II runda – MKS OSŁAWA ZAGÓRZ vs. EKOBALL STAL
05.09.2020 (sb) – EKOBALL STAL SANOK vs. IZOLATOR BOGUCHWAŁA (17:00)
09.09.2020 (śr) – IGLOOPOL DĘBICA vs. EKOBALL STAL SANOK (17:00)
12.09.2020 (sb) – EKOBALL STAL SANOK vs. JKS JAROSŁAW (19:46)

💪⚽❤️Po "kotowemu"🐱- tradycyjne 1-0 !!!!!Kto wygrał mecz???? Niech taniec odpowie…Gratulacje chłopaki!Wkrótce fotki, skrót meczu i krótka relacja.