EKOBALL SANOK 1:4 KARPATY KROSNO [młodzicy starsi]

27.09.2017 – Podkarpacka Liga Młodzików Starszych (Euroboisko w Pakoszówce)

EKOBALL SANOK 1:4 KARPATY KROSNO (1:1)
Bramka: Szpojnarowicz 10′

Skład: Mielnik – Zarzyka, Nowosielski, Gawlewicz – Wojdyła, Pelc, Szpojnarowicz, Milczanowski, Hott; Zmiany: Buczek, Joniak, Solon, Rajchel, Kuczma, Jankowski, Rakoczy

W pierwszej połowie mecz z przewagą naszego zespołu, niestety nie wykorzystujemy wielu dobrych sytuacji. Na prowadzenie wychodzimy w 10 minucie meczu. Po rzucie wolnym wykonywanym z linii środkowej boiska przez Igora Zarzykę, piłka odbijając się od poprzeczki trafia wprost pod nogi Szpojnarowicza, który ze spokojem trafia do siatki gości. Chwilę później podopieczni trenera Jaklika zmarnowali kilka świetnych okazji bramkowych, a zamiast podwyższenia rezultatu, goście doprowadzili do wyrównania – po mocnym strzale z dystansu z 30 metrów pod poprzeczkę.
Druga połowa zdecydowanie na korzyść Karpat, którzy z łatwością dochodzili do sytuacji strzeleckich, głównie po indywidualnych błędach naszych piłkarzy. Większość z tych sytuacji kończyły się strzelonym golem.

Relacja trenera Jakuba Jaklika:

Goście stworzyli w drugiej połowie kilka dogodnych sytuacji i je wykorzystali. Działo się to w asyście naszego zespołu: niepotrzebny faul tuż za polem karnym, zabawa obrońca przed własną bramka skutkująca utratą piłką i w efekcie także bramki. Przy stanie 1:2 klarowną sytuację marnuje Hott, który uderza z 7 metrów prosto w bramkarza. Kilka minut później znowu Hott i piłka odbija się od zewnętrznej części słupka i wystarczyło dołożyć tylko nogę przez Jankowskiego – niestety brak zdecydowania i opóźniona reakcja powoduje wybicie piłki przez gości. Ogólnie rzecz biorąc za dużo przestojów w grze, mało agresywne krycie i liczenie, że może kolega coś zrobi. Nie pomogły też zmiany, które nie dały pozytywnego efektu.