Drugie miejsce Ekoballu Sanok podczas turnieju młodzików młodszych (r. 2007) w Jaśle [27.01.2019]

dav

W niedzielę, 27 stycznia 2019 podopieczni trenera Tomasza Matei udali się na Noworoczny Turniej do Jasła. Po niezłym występie, mimo małego falstartu w pierwszym meczu (jedyna porażka w turnieju), nasi chłopcy zajęli drugą lokatę w stawce 8 drużyn. Grano systemem „każdy z każdym”, zatem mowy o przypadku końcowego układu tabeli, mocno obsadzonego turnieju – nie było… Gratulujemy dobrego występu.

Poturniejowa relacja trenera Tomasza Matei:
Drugie miejsce podczas turnieju organizowanym przez AP Jasło jest niezłym wynikiem, ale ważniejszym faktem jest to, że sukces został osiągnięty po bardzo dobrej grze. W turnieju uczestniczyło osiem drużyn a system rozgrywania meczy każdy z każdym sprawia, że w tabeli końcowej nie ma przypadków. Z drużyny wypadło kilku zawodników poprzez choroby, tym bardziej duży plus dla obecnych. Chłopaki zostawili bardzo dużo zdrowia na parkiecie a co najważniejsze bardzo szybko wyciągali wnioski z popełnianych błędów po zakończonych meczach i sami szukali sposobów na coraz to ciekawsze rozwiązania w
następnych spotkaniach.

Wygrywamy pięć meczów, jeden remisujemy oraz notujemy jedną porażkę.

Tą porażkę notujemy już w pierwszym meczu z UKS Szóstka Jasło – jak się okazało – końcowym zwycięzcą zawodów. Przegrywamy 0-1, mimo że był to mecz z wizualną przewagą naszego zespołu. Nie potrafiliśmy jednak tak naprawdę zagrozić bramce rywala. Drużyna Szóstki za to skutecznie zamieniła jedyną stuprocentową okazję na gola, co wystarczyło by spotkanie wygrać.

W drugim meczu spotykamy się drużyną AP Jasło. Bardzo fajna gra z wieloma sytuacjami, co ważne – skuteczna. Po bramkach Matiego oraz Kuby wygrywamy 2-0.

Trzeci mecz rozgrywamy z Westowią Tarnów. Super gra, wiele celnych strzałów i wspaniała postawa bramkarza rywali. Na prowadzenie wyprowadził nas Filip, jednak remis przeciwnikowi w samej końcówce uratował strzał w samo okienko naszej bramki (po tym strzale nic tylko trzeba było bić brawo zawodnikowi z Tarnowa).

W czwartej kolejce wygrywamy z Ziomkami Rzeszów 3-0 po bramkach Gucia, Filipa oraz Kuby. Ciekawostką z tego spotkania był fakt że swój debiut jako, iż było mało zawodników, zaliczył kierownik drużyny Łukasz „Pasta” z rocznika 2010.

W kolejnym spotkaniu wygrywamy z Grunwaldem Budziwój 1-0 i był to najtrudniejszy mecz dla naszych chłopaków. Mimo, iż przez całe spotkanie dominowaliśmy na boisku, udało się strzelić bramkę tylko Guciowi. Dlaczego najtrudniejszy – ano dlatego, że tak kończą się mecze gdy przed rozpoczęciem każdy z małych zawodników dopisuje sobie kolejne punkty.

Szósta potyczka to łatwe zwycięstwo z Kolejarzem Zagórz. Na końcowy wynik 6-0 składają się dwie bramki Filipa i Borysa oraz Gucia i Kuby.

Ostatni mecz wygrywamy ze Stalą Rzeszów 1-0. Było to najlepsze spotkanie w wykonaniu naszego zespołu, podczas tego turnieju. Aż miło się patrzyło na grę chłopaków podczas tej gry.

Ostatecznie turniej wygrywa Szóstka Jasło z 18 punktami (oczywiście gratulujemy) przed naszym zespołem 16 punktów oraz Stalą Rzeszów 11 punktów.

WYNIKI:
Ekoball Sanok 0:1 Szóstka Jasło
Ekoball Sanok 2:0 AP Jasło (br. Mati, Kuba)
Ekoball Sanok 1:1 Westovia Tarnów (br. Filip)
Ekoball Sanok 3:0 Ziomki Rzeszów (br. Gucio, Filip, Kuba)
Ekoball Sanok 1:0 Grunwald Budziwój (br. Gucio)
Ekoball Sanok 6:0 Ap Kolejarz Zagórz (br. Filip 2, Borys 2, Kuba, Gucio)
Ekoball Sanok 1:0 Stal Rzeszów (br. Filip)

Indywidualne Damian został wybrany drugim bramkarzem, a Filip został drugim strzelcem całego turnieju.

Skład: Damian Pelczarski, Mateusz Mateja, Borys Andrzejewski, Jakub Nowak, Maksymilian Żak, Filip Filipczak, August Filipczak oraz Kierownik drużyny Łukasz Mateja.

Dziękujemy drużynie AP Jasło za zaproszenie na turniej i do zobaczenia na lidze 

 

UDOSTĘPNIJ