Deszczowa przygoda rocznika 2009 i 2010 w czasie turnieju „Otryt” Cup w Lutowiskach (II i VII miejsce)

Relacja trenera Bernarda Sołtysika:

Prawdziwy „chrzest bojowy” zaliczyło ponad 20 młodych piłkarzy Ekoball na fajnym turnieju w Lutowiskach. Oprócz zmagań sportowych pogoda sprawiła, że piłkarzom przyszło się zmagać także ze słabościami swojego charakteru. Ulewne deszcze, potężne grzmoty,  podmokłe boiska pełne kałuż, przemoczony do suchej nitki sprzęt, to wszystko sprawiło, że turniej okazał się sporym wyzwaniem.

Najlepiej do tych warunków zaadaptowali się chłopaki z rocznika 2010, którzy okazali się rewelacją turnieju! Przegrali po zaciętym meczu dopiero w finale ze starszymi kolegami z Leska, wygrywając po drodze 6 spotkań. Najfajniejsze w ich grze i postawie było to, że do meczów ze starszymi kolegami podchodzili z ogromną determinacją i wolą zwycięstwa. Nawet gdy do przerwy przegrywali 0:3, to ani na chwilę nie wątpili w wygraną i po 4 minutach już był remis , a w dalszych 4 zaaplikowali rywalowi jeszcze 2 bramki wygrywając cały mecz 5:3! Dodatkowy bonus dla Tymoteusza Bila, który wybrany został najlepszym bramkarzem turnieju! Dla wszystkich chłopaków wielkie brawa!!!

Troszkę słabiej tym razem poszło chłopakom z 2009. Jednak musze powiedzieć, że ich wynik jest taki, a nie inny gdyż popełniliśmy w tym meczu bardzo wiele prostych błędów  własnych w obronie, z co skrzętnie wykorzystali rywale. Właściwie tylko z Leskiem byliśmy zdecydowanie słabsi, a w pozostałych meczach wyniki mogły być zupełnie inne. Na plus –próby budowania ataku od tyłu, które w tych warunkach kończyły się najczęściej kontrą przeciwnika i całkiem fajny debiut nowych chłopaków – Jasion i Sierota. Ich bilans to zwycięstwo, remis i 5 porażek i 7 miejsce.

Rocznik 2010:

Ekoball Sanok 2:1 Otryt Lutowiska (Solecki, Łuszcz)

Ekoball Sanok 3:2 Remix Niebieszczany (Solecki)

Ekoball Sanok 5:3 Barcelonka Pakoszówka (Szeliga, Bator, Solecki, Łuszcz x2)

Ekoball Sanok 3:0 LKS Izdebki (Łuszcz x2, Solecki)

Ekoball II 3:1 Ekoball I  (Burczyk, Łuszcz, Szeliga)

Ekoball Sanok 2:0 Kolejarz Zagórz (Solecki)

Ekoball Sanok 0:2 Wilczki Lesko

Skład: Kowalik, Łuszcz, Solecki, Burczyk, Szeliga, Dąbrowski, Bator, Bil, Dygoń.

 

Rocznik 2009

Ekoball Sanok 0:0 Remix Niebieszczany

Ekoball Sanok 3:2 Barcelonka Pakoszówka (Jasion, Sierota, Radwański)

Ekoball Sanok 1:3 LKS Izdebki (Bator)

Ekoball Sanok 0:3 Kolejarz Zagórz

Ekoball I 1:3 Ekoball II (Radwański)

Ekoball Sanok 0:5 Wilczki Lesko

Ekoball Sanok 2:3 Otryt Lutowiska(Dydek, Wiejowski)

Skład: Wiejowski, Radwański, Rudy, Dydek, Baszak, Rakoczy, Terefińko, Rajchel, Domański, Ziarko, Jasion, Sierota.

Wielkie podziękowania dla organizatorów za super atmosferę i pyszny poczęstunek, oraz licznej grupie rodziców, która fantastycznie nas wspierała!

UDOSTĘPNIJ