DEICHMANN MINIMISTRZOSTWA – OGÓLNOPOLSKI FINAŁ FINAŁÓW kat. U-13 (Nowy Sącz, 15-16.06.2018)

16 czerwca na stadionie Sandecji Nowy Sącz odbył się Finał Finałów Deichmann Minimistrzostwa, w kategorii U-13. Szesnastu zwycięzców wyłonionych spośród eliminacji miejskich – z całej Polski, zostało podzielone w drodze uroczystego losowania na 4 grupy.

System rozgrywek przewidywał, że zespoły z dwóch pierwszych miejsc rywalizować będą dalej o Puchar Deichmanna, natomiast drużyny z miejsc 3 i 4 walczyć będą o Puchar Nowego Sącza.

Ekoball Sanok (tj. ANGLIA SANOK), trafił na mocną grupę, o czym świadczył awans dwóch zespołów aż do półfinałów (ostatecznie – trzecie i czwarte miejsce tych drużyn). Trzeba dodać, że na 8 naszych chłopaków, tylko dwóch było z rocznika 2005, reszta natomiast z 2006. Można to było zauważyć na pierwszy rzut oka, ponieważ większość zespołów odznaczała się zdecydowanie warunkami fizycznymi, przewyższając naszych chłopaków o głowę albo i więcej.

Wyniki fazy grupowej:

ANGLIA SANOK 0:1 FINLANDIA NOWY SĄCZ

Przewaga fizyczna zdecydowanie po stronie Finlandii, oddawali bardzo mocne strzały z dystansu. Po jednym z nich strzelają bramkę z własnej połowy i wygrywają mecz.

ANGLIA SANOK 2:6 WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ LESZNO

Nasi rywale mieli na ten mecz prostą taktykę – grali długie piłki na rosłych napastników, którzy w większości wypadków wygrywali pojedynki główkowe. Do przerwy przegrywamy 0:4, doprowadzamy do stanu 2:4 i w kolejnej akcji strzał Zięby z linii bramkowej wybija defensywa WKS-u. Kto wie jak potoczyłby się mecz jak zdobylibyśmy wtedy bramkę kontaktową.

ANGLIA SANOK 1:1 PERU KRAKÓW

Ostatecznie Peru zajęło 3. miejsce, aczkolwiek nie odstawaliśmy od nich i graliśmy jak równy z równym, o czym świadczy rezultat tego spotkania

Wyniki meczów o 9-16 miejsce:

ANGLIA SANOK 1:2 CHORWACJA NOWY SĄCZ (po dogrywce)

Mecz bardzo pechowy w naszym wykonaniu, ponieważ z przebiegu gry byliśmy lepszą drużyną. Mieliśmy chociażby 2 poprzeczki, kilkukrotnie bramkarz Chorwacji kapitalnymi paradami ratował swój zespół, a w ostatniej akcji Bobowski nie trafił w sytuacji sam na sam.

ANGLIA SANOK 2:5 ARGENTYNA DĘBICA – mecz o 13 miejsce

Dużą część drużyny Argentyny stanowili chłopcy z Igloopolu, z którymi tydzień temu nasi młodzicy starsi mierzyli się w lidze, gdzie wygraliśmy 3:1. Tutaj niestety nie było równie pozytywnie, gdyż przegrywaliśmy już 0:3. Złapaliśmy jednak kontakt na 2:3, zaatakowaliśmy odważniej, co skutkowało groźnymi kontratakami Dębiczan. Rywale są skuteczniejsi i mecz kończy się przegraną 2:5 w meczu o 13. miejsce.

Podsumowując – wspaniały turniej ze znakomitą otoczką. Takie prawdziwe „mistrzostwa świata dzieci”. Losowanie, hymny, flagi, doping, puchary, nagrody na najwyższym poziomie. Z pewnością, mimo braku oszałamiającego wyniku sportowego, turniej ten młodzi sportowcy z Sanoka zapamiętają do końca życia.
_____________________________________

W najbliższy piątek z kolei na 3-dniowy Finał Finałów do Wałbrzycha wyjedzie zespół JAMAJKI SANOK w kat. U-11. Życzymy powodzenia i zwycięstwa !!!! Nagrodą – oprócz wspaniałych pucharów i medali – również wyjazd na mecz Bayernu Monachium w Champions League.

UDOSTĘPNIJ