DEICHMANN MINIMISTRZOSTWA 2018 – zapisy już trwają

Brazylia? Argentyna? Polska? A może Niemcy, Nikaragua lub Haiti??? W jakiej drużynie chcesz zagrać w Minimistrzostwach Deichmann 2018, które organizujemy w Sanoku już po raz trzeci???

W roku ubiegłym w Sanoku rozegrano około tysiąc (!) meczów, przy udziale 50 drużyn i 500 uczestników. W Polsce zaś wzięło udział około 2300 drużyn i 24 tysiące młodych piłkarzy.

Ważna informacja – w tym roku zwycięzca z Sanoka wyjeżdża na 3-dniowy Finał Finałów do Wałbrzycha – bez rywalizacji play-off z drużynami z Krosna!!!

Na Finał Finałów wyjeżdżają zwycięzcy 3 kategorii: U-9, U-11 oraz U-13 (po raz pierwszy jest organizowany finał dla najstarszej grupy wiekowej)
________________________________

Przyjmujemy dzieci w wieku od 4 do 13 lat
– roczniki 2011 i młodsi (kat. U7 – bambini),
– roczniki 2009-2010 (U9),
– roczniki 2007-2008 (U11)
– roczniki 2005-2006 (U13).

Dla każdego dziecka strój (koszulka, spodenki, getry) w barwach wybranej reprezentacji.

Drużyna liczy max. 10 osób, a w kat. bambini 15 osób.

Rezerwacje drużyn można zgłaszać u koordynatora – mailowo (brajtar@op.pl) i telefonicznie (509-226-573)

Każda drużyna rozegra w eliminacjach minimum 12 spotkań (max. 20).

Przewidujemy podział „siłowy” na grupy, po to, by wyeliminować wyniki np. 20-0, i po to, by śmiało mogły zgłaszać się drużyny szkolne, podwórkowe, „dzikie drużyny”, itp…, które w rywalizacji z drużynami klubowymi z reguły stoją na straconej pozycji.

W tak ułożonych grupach rywalizujemy przez 6-7 tygodni. Dopiero w fazie play-off, gdzie przegrany odpada dojdzie do konfrontacji najlepszych z najsłabszymi…
___________________________________

Wstępny harmonogram rozgrywek Deichmanna – SANOK:

– 8 kwiecień 2018
– 15 kwiecień 2018
– 22 kwiecień 2018
– 29 kwiecień 2018
– 2 maj 2018
– 6 maj 2018
– 13 maj 2018
– 20 maj 2018

– 3 czerwiec 2018 – finał miejski

– 22-24 czerwiec 2018 – Finał Finałów (Wałbrzych) – zwycięzcy turniejów miejskich z całej Polski

Zwycięzca Finału Finałów w każdej kategorii wyjeżdża w nagrodę na mecz Ligi Mistrzów !
___________________________________

Regulaminy, karty zgłoszeń oraz inne ważne szczegóły na stronie organizatora minimistrzostw – www.kochamsport.pl.

O szczegóły można pytać mailowo i telefonicznie u koordynatora rozgrywek sanockich lub ogólnopolskich.
__________________________________

Aktualnie zajęte drużyny:

W kat. U-7 – Polska

W kat. U-9 – Polska, Peru, Brazylia, Francja

W kat. U-11 – Polska, Francja
___________________________________

Kochasz piłkę nożną? Marzysz o przygodzie życia? Nie zwlekaj – ZGŁOŚ się do turnieju DEICHMANN-a 2018. Pierwsze drużyny już się kształtują !!!

Kto może wziąć udział???

– Drużyny podwórkowe, klubowe, szkolne, osiedlowe, ministranckie, chłopięce, dziewczęce, przybierające nazwę wybranego kraju;
– dla każdego dziecka strój sportowy w barwach wybranej reprezentacji;
– dużo meczów;
– dla najlepszych – Finał finałów w Wałbrzychu (3-dniowy wyjazd);
– nagroda główna – wyjazd na mecz Ligi Mistrzów;

Jeśli są osoby chętne do uczestnictwa w turnieju, lecz nie mają drużyny lub trenera, można poprosić rodzica, by podjął się opieki, zorganizowania grupy chłopaków – kolegów swojego dziecka – i „trenerki” podczas tych rozgrywek.
________________________________

Informacje dla „Nowicjuszy”

Drużyny przybiorą nazwy dowolnie wybranej przez siebie reprezentacji narodowej (kraje z całego świata), począwszy od Polski, Niemiec, Anglii, skończywszy na egzotycznych państwach, typu: Sri Lanka, Trynidad i Tobago, Jamajka, itp. Kolejność wyboru drużyn oraz barw odbędzie się wg zasady “kto pierwszy ten lepszy”

Dla kat. U-9, U-11 oraz U-13, w czerwcu odbędą się finały miejskie. Tylko wówczas ważny jest wynik. Każda drużyna biorąca udział w rozgrywkach awansuje do fazy play-off, pod warunkiem, że rozegrała minimum połowę z zaplanowanych spotkań! Należy zaznaczyć, że mecze eliminacyjne mają charakter “sezonu zasadniczego”, które jedynie rozstawiają zespoły przed fazą finałową. W finale miejskim gramy systemem pucharowym, przegrane drużyny odpadają, a zwycięzcy przechodzą odpowiednio do ćwierćfinałów, półfinałów i finałów.

Przystępując do turnieju, każdy zespół ma zagwarantowane rozegranie wiele spotkań, wspaniałą przygodę piłkarską oraz cotygodniową znakomitą atmosferę piłkarskiego święta.

____________________________________________

Ile czasu gramy?

W kategoriach U-9 oraz U-11 czas jednego spotkania wynosi 2×10 minut. W dniu rozgrywkowym każdy zespół rozgrywa minimum dwa mecze, jednak w miarę możliwości planujemy ich więcej (nawet 6-7 – po ustaleniach między trenerami a koordynatorem). Staramy się układać mecze w małych odstępach czasowych, dzięki czemu drużyny się nie nudzą oczekując na kolejne spotkania. Liczba dni rozgrywkowych ustalana jest przez koordynatora, w większości miast wynosi ona 6 do 7 terminów.

W których miastach jesteśmy?

Białystok, Bochnia, Bydgoszcz, Chełm, Dębica, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jabłonka (ok. Nowego Targu / Zakopanego), Jarosław, Jelenia Góra, Kępno, Kielce, Konopiska, Koszalin, Kraków, Krosno, Leszno, Lublin, Lubin, Łódź, Miasteczko Śląskie, Mysłowice, Nowy Sącz, Opole, Piotrków Trybunalski, Rzeszów, Sanok, Stalowa Wola, Szczecin, Tarnów, Toruń, Trzebnica, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra.

Z ilu zawodników powinna składać się drużyna?

W kategoriach wiekowych U-9, U-11 oraz U-13 regulamin określa skład drużyny na minimum 8, a maksimum 10 zawodników. W rozgrywkach kategorii U-7 przyjmujemy zespoły składające się z od 7 do 15 zawodników.

Czy drużyna, w której np. dziewięciu zawodników jest z rocznika 2009, a jeden z 2008, może wziąć udział w turnieju kategorii U-9?

Nie ma takiej możliwości. Do kryterium wieku podchodzimy bardzo rygorystycznie. Chcemy być fair w stosunku do wszystkich zespołów. Jeśli choć jeden zawodnik jest o rok starszy, cały zespół musi wystartować w odpowiedniej dla tego zawodnika kategorii. Obowiązuje zasada, w myśl której zawodnicy młodsi mogą grać w wyższej kategorii wiekowej, ale nigdy odwrotnie.

Jakie dokumenty należy dostarczyć, aby zgłosić zespół do rozgrywek?

Najpóźniej na pierwszy termin zawodów trener zgłaszając zespół musi dostarczyć do koordynatora komplet dokumentów oraz dowód wpłaty. Na komplet dokumentów składają się wypełnione i potwierdzone odpowiednim podpisem: Karta drużynowa oraz Karty Indywidualne każdego z zawodników (wzory dostępne są na stronie www.kochamsport.pl – o turnieju – dokumenty do pobrania). Do trzeciego terminu gier dla każdej kategorii, w porozumieniu z koordynatorem, można dokonywać zmian w składzie zespołów, należy pamiętać jednak o dostarczeniu uaktualnionej Karty Drużynowej oraz Karty Indywidualnej nowego zawodnika.

Jak wypełnić dokumenty?

Zarówno pod Kartą Drużynową jak i pod Kartami Indywidualnymi powinny zostać złożone odręczne podpisy: trenera (Karta Drużynowa) oraz opiekuna prawnego dziecka (Karta Indywidualna). W losowaniu wyjazdów biorą udział tylko te zespoły, których trenerzy złożyli odręczne podpisy na Kartach Drużynowych. W przypadku Karty Indywidualnej brak odręcznego podpisu opiekuna oznacza brak zgody opiekuna prawnego na przystąpienie dziecka do ubezpieczenia od NNW. W przypadku wygrania przez drużynę nagrody losowanej osobami uprawionymi do wyjazdu są te, których dane widnieją na dostarczonej do koordynatora Karcie Drużynowej. Warto o tym pamiętać, gdyż jeśli na Karcie Drużynowej nie ma wypisanego asystenta trenera, to po wylosowaniu wyjazdu nie ma możliwości jego dopisania.

Po co w Karcie Drużynowej podawane są numery legitymacji lub innych dokumentów tożsamości ze zdjęciem? Czy najmłodsi powinni mieć te dokumenty ze sobą na rozgrywkach?

Zgodnie z regulaminem możliwe jest przeprowadzenie przez organizatorów weryfikacji tożsamości drużyny (np. na prośbę trenera przeciwników). Zawodnicy sprawdzani są na podstawie dokumentów, których numery wpisane zostały przez trenera do Karty Drużynowej. Podczas turnieju każdy uczestnik powinien mieć ze sobą ten dokument. Jego brak może zakończyć się walkowerem lub wykluczeniem zawodnika z gry. Szczegółowe zasady przeprowadzania weryfikacji zawarte są w regulaminie.

Ile wynosi wpisowe do turnieju i co ono obejmuje?

Wpisowe do edycji 2018 wynosi 140 zł od zawodnika. W trosce o jak najwyższy poziom gry staramy się zapewnić niezbędne do przeprowadzenia turnieju zaplecze: boiska, stronę internetową turnieju z terminarzami zawodów oraz sędziów. Każdy zawodnik otrzymuje strój turniejowy składający się z koszulki, spodenek oraz getrów, a także kartę upominkową, która upoważnia do jednorazowego rabatu 20% (bez względu na wartość dokonanych zakupów!) do zrealizowania w sieci sklepów Deichmann. Dzieci, na podstawie podpisanej przez opiekunów Karty Indywidualnej, są ubezpieczane od NNW. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa profesjonalna obsługa medyczna.

Dokumenty do pobrania:

-> Regulamin Deichmann Minimistrzostwa 2018 (KLIK)
-> Wzór karty drużynowej dla grup U7 (KLIK)
-> Wzór karty drużynowej dla grup U9, U11 i U13 (KLIK)
-> Wzór karty indywidualnej (KLIK)

UDOSTĘPNIJ