COSMOS NOWOTANIEC 1:2 Geo-Eko EKOBALL STAL SANOK [2.09.2017]

Cosmos Nowotaniec 1:2 Geo-Eko EKOBALL STAL Sanok (0:1)

Bramki: Sieradzki 27′, Kaczmarski 56′ (k) – Suszko 50′ (k)

Żółte kartki: Borek, Jaklik

Skład: 21. Krzanowski – 13. Wójcik, 5. Gąsior, 14. Florek, 15. Kaczmarski – 22.Tabisz, 16. Jaklik, 2. Ząbkiewicz, 7. Adamiak, 10. Sieradzki – 19. Borek

Przebieg spotkania:

27 min. 0-1. Bartosz Sieradzki (po wymianie podań, pewny strzał w sytuacji sam na sam z bramkarzem)                                                                                                     35 min. Żółta kartka – Michał Borek

Pierwsza połowa meczu z naszą optyczną przewagą, aczkolwiek w 7. minucie gry Cosmos miał jedną stuprocentową okazję (strzał z 5 metrów nad poprzeczką). Drużyna Ekoballu Stali mogli kilkakrotnie podwyższyć rezultat, jednak piłka nie mogła znaleźć drogi do siatki. Żal szczególnie jednej akcji, podczas której nasi chłopcy czterokrotnie oddawali strzały, trzy z nich zostało zablokowanych, a czwarty minął o centymetry słupek.

49 min. Błąd defensywy, zakończony faulem w polu karnym. Rzut karny.
50 min. 1-1. Sebastian Suszko mocno pod poprzeczkę z 11 metrów.
55 min. Ząbkiewicz faulowany w polu karnym. Tym razem jedenastka dla naszego zespołu.
56 min. Goooooool. 1-2. Konrad Kaczmarski podobnie jak z Sokołem Nisko. Mocno, silno, pewnie. Bramkarz w drugim rogu.
62 min. Mateusz Kuzio zmienia Michała Borka.
65 min. Wspaniała obrona bramkarza gospodarzy po strzale Sieradzkiego.
67 min. Żółta kartka dla Jaklika.
75 min. Szymon Słysz zmienia Kamila Adamiaka.
77 min. Świetna okazja do podwyższenia rezultatu. Słysz z Jaklikiem mieli podwójną okazję po znakomitym rozklepaniu przeciwnika.
78 min. Igor Hydzik zmienia Łukasza Tabisza.
82 min. Bartosz Sieradzki sam na sam po świetnym zagraniu Kuzio. Znów wspaniale broni Czarnecki.
83 min. Tym razem dobrze broni Piotr Krzanowski mocny strzał z wolnego.
89 min. Na boisku pojawia się 17-letni Dominik Pielech. Zmienia Ząbkiewicza.                     Sędzia dolicza 4 minuty do nominalnego czasu gry.
Zmiana. Kacper Paszkowski, kolejny 17-latek na boisku. Zmienia Sieradzkiego.
Koniec meczu. 3 punkty na naszym koncie, a to najważniejsze, choć trzeba przyznać, że po trudnym meczu…

W pełni zasłużone wyjazdowe zwycięstwo naszego zespołu. Czwarty komplet punktów w bieżącym sezonie (przy dwóch remisach) daje nam jak na razie wyśmienitą lokatę w tabeli.
Jedna bramka różnicy tak naprawdę nie odzwierciedla przebiegu spotkania, bo byliśmy lepsi w każdym elemencie gry. Kilka stuprocentowych sytuacji nie pozwoliło jednak (głównie dzięki dobrej dyspozycji bramkarza gospodarzy) na uspokojenie gry, co dałoby z pewnością co najmniej dwubramkowe prowadzenie. Szanse swoje miało kilku naszych piłkarzy – dwukrotnie Bartek Sieradzki, Michał Borek, Mateusz Kuzio czy też Jakub Ząbkiewicz. Trzeba przyznać, że i Cosmos mógł strzelić więcej bramek, a gdyby to stało się przy wyniku bezbramkowym, kto wie jak potoczyłby się dalej mecz. Bardzo dobra postawa w bramce Piotra Krzanowskiego, który pewnie kończył większość akcji gospodarzy (w tym dwa groźne rzuty wolne z okolicy 16 metrów). Bramkę tracimy z rzutu karnego, podobnie jak w Boguchwale (jak dotąd tylko Sokół Nisko strzelił bramkę z akcji).
Po karnym dla Nowotańca, również i dla nas sędzia odgwizdał jedenastkę. Pewnym egzekutorem był ponownie Konrad Kaczmarski.
Wynik meczu zaś otworzył w pierwszej połowie (27. minuta meczu) Bartosz Sieradzki, który trafił po pięknie przeprowadzonej dwójkowej akcji z Michałem Borkiem.

W Nowotańcu z pewnością nie jedna drużyna jeszcze straci punkty, a my możemy cieszyć się z tego, że to nie padło na nas. Futbol bowiem jest nieprzewidywalny, co pokazuje choćby wczorajszy remis Francji z Luksemburgiem, dlatego też trzeba szanować minimalne zwycięstwa, bo one dają taką samą liczbę punktów co te w wysokich rozmiarach.

Skrót meczu realizowany przez portal esanok.pl (KLIK)                                                   Aktualna tabela IV ligi (KLIK)