To nie będzie zwykły dzień / maraton z Ekoballem … z wielu powodów… [15.06.2019]

Powód nr 1 – definitywne zakończenie sezonu ligowego 2018/2019. Minęła wiosna, migiem „pykło” ponad 100 ligowych spotkań, a grubo ponad 200 w skali całego sezonu jesień/wiosna… Na podsumowanie, przedstawienie tabel, strzelców, statystyk, przyjdzie czas. Dogłębnej analizie poddamy już od przyszłego tygodnia każdy z osobna ligowy zespół KS EKOBALL STAL SANOK.
__________________________

Powód nr 2 – ważna chwila dla piłkarzy EKOBALL rocznik 2000 – aktualnie junior starszy. Dlaczego? Będzie to ostatni występ w kategoriach młodzieżowych. Zostanie już jedynie gra w seniorach i… Oldboyach . Dla większości – pożegnanie z Ekoballem. Duży odsetek tych wspaniałych chłopaków jest u nas od … praktycznie od zawsze, a z pewnością spędzili w klubie większą część swojego życia… Kacper Mrówa SłyszKacper PaszkowskiDominik PielechDawid Posadzki, Grzegorz Woźny, Jakub Gazdowicz, Mikołaj Kowalski, później doszli – Rafał Michura, Dominik BurczykMateusz NitkaPiotr Gomułka, Bartosz Jatczyszyn, Eryk Ginda, czy ostatni nabytek Piotr Deptuch… Między czasie było wielu innych, którzy albo nie wytrwali w ciężkiej pracy treningowej, albo rezygnowali przez szkołę, kontuzję, dojazdy, „widzimisię” rodziców… Wszyscy wymienieni, jak i ci, których już nie ma, a mieli swój epizod w danym momencie szkolenia, większy lub mniejszy, i dołożyli cegiełkę w rozwój, jak np. Łukasz Pietranowicz czy Hubert Pieszczoch… z pewnością przeżyli w naszym Klubie fantastyczne chwile, które nie raz i nie dwa będą w przyszłości wspominać. Co najważniejsze – stworzyła się grupa wspaniałych przyjaciół, którzy w myśl zasady „jeden za wszystkich wszyscy za jednego” wraz z trenerem Grzegorz Pastuszak, tworzyli świetny, zgrany team. Wśród tych plusów pewnie znalazłoby się i troszkę minusów, ale o nich od dzisiaj zapominamy. Trener Pastuszak już dziś ma łezkę w oku na myśl o rozstaniu. Były awanse, wspaniałe zwycięstwa, były też tzw. głupie porażki. Był przede wszystkim TEAM SPIRIT. W dzisiejszych czasach nie ma wojska, a szkołę życia w jakimś stopniu zastępują Kluby Sportowe, wpajając w młody organizm naprawdę wiele fantastycznych cech, które już do końca życia pozostaną, i przydadzą się – w roli studenta, ojca, męża, pracownika….Nie zawsze było miło, nie zawsze było łatwo, ale i później nie zawsze też będzie. Wytrwałość, praca, uczciwość, uśmiech i wiara, że wszystkie cele są mimo wszystko osiągalne, niech zawsze przy Was zostanie.
Chyba trener Was bardzo polubił, i chyba zdaje sobie sprawę, że czegoś nauczył. Zarówno on, jak i Klub, a przede wszystkim Rodzice mogą być z Was Chłopaki dumni. Bez względu na wynik sportowy. Wytrwaliście do końca szkolenia. A to już jest dużo. Zarząd Klubu bardzo Wam dziękuje za pracę, jaką włożyliście w jego rozwój. Jesteśmy przekonani, że umiejętności, jakie nabyliście wystarczą do kontynuowania kariery co najmniej na poziomie IV-ligowym. Przyszłym studentom już dziś życzymy MEGA powodzenia w nauce (szybkiego magistra, potem habilitacji, profesury, etc.), a wszystkim pozostałym – studentom oczywiście również – superowych dziewczyn, zdrowia, samochodów, extra pracy, kasy, i spełnienia wszystkich marzeń. Na oficjalne zakończenie zapraszamy w poniedziałek. Przy wspólnym obiadku powspominamy cały cykl szkolenia. GOOD LUCK!
_____________________________

Powód nr 3 – OGÓLNOPOLSKI FINAŁ DEICHMANN MINIMISTRZOSTWA w kategorii U-13, Nowy Sącz ‚2019. Awans do Wielkiego Finału uzyskał zespół PARAGWAJU SANOK (Ekoball Sanok rocznik 2007), w finale miejskim pokonując HISZPANIĘ SANOK (Ekoball rocznik 2006).

W dniu wczorajszym – http://ekoball.pl/hiszpania-sanok-u-13 – przekazaliśmy jednak wspaniałą wiadomość dla piłkarzy, rodziców oraz sympatyków drużyny Hiszpanii, bowiem otrzymała ona „dziką kartę” na uczestnictwo w Finale. Dzięki temu w Nowym Sączu reprezentować nas będzie dwie drużyny.

O godz. 19:30 w piątek odbyło się losowanie grup Finału Finałów. Nasze zespoły znalazły się w grupie „A” oraz grupie „C”, zatem już wiemy, że swoje spotkania grupowe rozgrywać będą o tej samej porze.

Rywale:

Gr. A.:
URUGWAJ Dębica
HISZPANIA Nowy Sącz
HISZPANIA Sanok
URUGWAJ Kraków

Gr. C
PARAGWAJ Sanok
DANIA Stalowa Wola
BRAZYLIA Jabłonka
ANTIGUA i BARBUDA Kraków

Pierwsze mecze obydwu naszych drużyn o godz. 10:00.

Faza Ligowa – pierwsza kolejka

Grupa A
10:00 🇺🇾 Urugwaj Dębica – 🇪🇸 Hiszpania Nowy Sącz
10:00 🇪🇸 Hiszpania Sanok – 🇺🇾 Urugwaj Kraków

Grupa C
10:00 🇵🇾 Paragwaj Sanok – 🇩🇰 Dania Stalowa Wola
10:00 🇧🇷 Brazylia Jabłonka – 🇦🇬 Antigua i Barbuda Kraków

Grupa B
10:25 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Szkocja Warszawa – 🇬🇷 Grecja Kraków
10:25 🇺🇬 Uganda Jabłonka – 🇵🇱 Polska Nowy Sącz

Grupa D
10:25 🇧🇷 Brazylia Leszno – 🇦🇷 Argentyna Jabłonka
10:25 🇦🇹 Austria Stalowa Wola – 🇭🇷 Chorwacja Nowy Sącz

Chłopaki – sukcesem jest już sama tamże obecność, co „ugracie” i co przeżyjecie – tego Wam nikt nie zabierze. Tysiące kolegów chciałoby być na Waszym miejscu i brać udział w takim święcie piłkarskim, bo „ciary” na plecach pojawiają się na samą myśl o tym, i żal, że dawniej nie było takich zmagań. Jednym słowem – jesteście szczęściarzami (również przez to, że rodzice zapisali Was do Ekoballu), i oby to szczęście jutro przy Was zostało…. Powodzenia, trzymamy mocno kciuki, bo Monachium czeka!
__________________________________

Powód nr 4 – przykry powód – pogrzeb naszego byłego pracownika, Pana Leszka Płaziaka. Pokój jego duszy. Kto może – pogrzeb o godz. 10:00. Kto nie może – prosimy o modlitwę.
__________________________________

Plan sobotnich spotkań:

Seniorzy
15.06.2019 (sobota)
Geo-Eko EKOBALL STAL SANOK: IGLOOPOL DĘBICA (godz. 17:00 – stadion Wierchy)

Juniorzy starsi – r. 2000/01
15.06.2019 (sobota)
EKOBALL SANOK : MKS DAP DĘBICA (godz. 11:00 – stadion Ekoball w Bykowcach / Wierchy)

Juniorzy młodsi oraz trampkarze starsi rozegrali ostatnie mecze tydzień temu.

Trampkarze młodsi – r.2005
15.06.2019 (sobota)
ZIOMKI RZESZÓW : EKOBALL SANOK (godz. 16:00, wyjazd g. 13:30)

Mecze ligowe młodzików starszych (2006) z Ziomkami Rzeszów oraz młodzików młodszych (r.2007) ze Stalą Rzeszów nie odbędą się.

Piłkarze wezmą udział w Ogólnopolskim Finale Finałów Deichmann Minimistrzostwa w kat. U-13 w Nowym Sączu. Dziś o godz. 19:00 losowanie grup. (wyjazd g. 4:45)
_____________________________

W zał. plakat na mecz seniorów, kilka fotek juniorów starszych z wiosennych spotkań ligowych wraz z coachem G. Pastuszakiem oraz drużyny Hiszpanii i Paragwaju.
_____________________________

O szczegółach na bieżąco będziemy Państwa informować. Chcecie??? Pokażcie, że tak . Ostatnio serduszka się sprawdziły, to dzięki nim Hiszpania nadal w grze…

UDOSTĘPNIJ