Bardzo aktywne ferie najmłodszych Ekoball’owców!

Bardzo aktywnie spędzili minione ferie najmłodsi piłkarze Ekoballu Sanok. Podopieczni trenerów Bernarda Sołtysika i Tomasza Matei wzięli udział w 4 turniejach i 4 meczach sparingowych.

Relacja trenera Bernarda Sołtysika: To były „ferie na sportowo”- tak krótko można podsumować miniony, wolny od nauki szkolnej okres. Nasi podopieczni spędzili na parkietach hal sportowych ponad 40 godzin, grając i bawiąc się w kilku turniejach (3x Jasło, 1 x Brzozów) i meczach sparingowych z Kolejarzem Zagórz, Orzełkami Brzozów, Wilczkami Lesko i Remixem Niebieszczany.

Co do turniejów, to ubolewam, że z różnych przyczyn (wyjazdy na ferie, atak zimy, choroby itp…), nie zagraliśmy w optymalnym ustawieniu, co pozwoliłoby pełniej i dokładniej pokazać na tle innych poziom danego rocznika. Fajnie, że mogliśmy zmierzyć się z drużynami z całego Podkarpacia i ze Słowacji. Na tle tych zespołów wypadamy bardzo dobrze, budujemy atak od własnej bramki, coraz lepiej pokazujemy się na pozycjach, dużo więcej jest dobrych i trafnych decyzji.

Szwankuje troszkę skuteczność i jak to u dzieciaków bywa – dominuje „egoizm bramkowy”… Mimo gry w niepełnych składach, w starszych grupach wystarczyłoby jedno zwycięstwo (zamiast remisu) i bylibyśmy na podium… Podsumowując, widać że idziemy w dobrym kierunku, choć jeszcze sporo pracy zarówno przed nami trenerami, jak i dzieciakami, ale już widać ogromny potencjał w każdym z roczników, co na pewno będzie skutkowało dobrymi wynikami i postawą w meczach ligowych w przyszłości.

Obok turniejów rozegraliśmy też pięć 3- godzinnych sparingów, na które zaprosiliśmy naszych kolegów z Brzozowa, Leska, Zagórza i Niebieszczan. Bez żadnej presji na wynik i turniejowej „spinki” dzieciaki miały sporo radości z gry. Każdy grał w jednakowej ilości czasu, prawie każdy strzelił bramkę, i asystował, a co najbardziej ucieszyło trenerów to bardzo dobra frekwencja na tych zajęciach. Dziękujemy naszym kolegom za przybycie i grę z nami, a kolegom z Leska za drobny poczęstunek!

Wyniki:

Rocznik 2009:

Ekobal 0-4 AP Goal Nowy Sącz
Ekoball 0-3 MUKS Dunajec Nowy Sącz
Ekoball 0–2 Ziomki Rzeszów
Ekoball 2-0 Ks Koszyce
Ekoball 1-1 Orzełek Przeworsk
Ekoball 0-0 AP Jasło
Ekoball 0-3 Bardomed Krosno

Rocznik 2008:

Ekoball 1-1 Sandecja Nowy Sącz
Ekoball 2-0 Tesla Stropkov
Ekoball 0-3 Glinik Gorlice
Ekoball 0-3 Resovia
Ekoball 0-0 Team Przecław
Ekoball 0-2 AP 1 Jasło
Ekoball 3-0 AP 2 Jasło

Rocznik 2007:

Ekoball 0-1 Tarnowia Tarnów
Ekoball 2–0 Orzełek Przeworsk
Ekoball 1-1 Ks Koszyce Wielkie
Ekoball 1-2 Resovia
Ekoball 2-2 Team Przecław
Ekoball 0-0 AP Jasło 1
Ekoball 2-0 AP Jasło 2

Rocznik 2010:

Relacja trenera Tomasza Matei: Bardzo fajny turniej rozegrali nasi mali piłkarze z rocznika 2010 i młodsi w Brzozowie. W turnieju udział wzięło 6 drużyn, więc każdy mógł rozegrać po pięć meczów. W turnieju tym nie wynik był najważniejszy tylko radość biegających za piłką dzieciaków. Choć nie było prowadzonej tabeli wyników ani zapisywanych rezultatów, nie oznacza, że nie było walki na całego. Wszystkie mecze były bardzo zacięte, a radość ze zdobytych bramek była bezcenne dla piłkarzy, trenerów oraz licznie zgromadzonych rodziców. Wszyscy nasi młodzi futboliści zagrali na miarę swoich możliwości, dla niektórych było to pierwsze spotkanie z innymi drużynami co jednak nie przeszkadzało im w pokazaniu czego nauczyli się podczas zabaw z piłką na treningach.

Bramki podczas turnieju zdobyli:

Staszek Szeliga 5
Fabian Łuszcz 7
Filip Kłodowski 1
Tymek Bil 1

Dodam od siebie (zamiast Trenera Tomka), że niestety podczas tej zabawy doszło do bardzo nieprzyjemnych zachowań ze strony rodziców i trenera AP Sanok, którzy bezpodstawnie oskarżyli nas o udział starszego o 2 lata Stasia. Tak, Stasiu jest na tyle dobry, że trenuje z rocznikiem 2008, ale jest z 2010, o czym poświadczyła nawet obecna na turnieju jego mama…Niestety to nie wystarczyło… Buczenie, gwizdanie na niewinne dziecko stanowczo wykracza poza ramy taktu i dobrego wychowania, a odzywka trenera AP do Tomka” ilu masz na lewo?”, świadczy o totalnym „bezpojęciu” w wychowaniu i treningu małych dzieci…

UDOSTĘPNIJ