Sparing juniorów starszych

  Ekoball Sanok – Start Rymanów 3-0 (1-0)

  Bramki: 2 Łuczycki, Słuszkiewicz

  Ekoball: Uluszczak – Błażowski, Florczak, Zych, Wójcik, Mermer, Pielech, Solon, Florian, Słuszkiewicz, Łuczycki, Wojdyła.

  Juniorzy starsi naszego klubu rozegrali ostatni mecz kontrolny przed rozpoczęciem rozgrywek w najwyższej klasie rozgrywkowej na Podkarpaciu. Warto przy tej okazji nadmienić, iż oprócz DAP-u Dębica jesteśmy jedynym klubem w województwie działającym bez wsparcia w postaci szkoły mistrzostwa sportowego, posiadającym obydwie drużyny juniorskie w najlepszej ósemce regionu. Sam mecz zakończył się pewnym zwycięstwem naszego zespołu. Należy odnotować bardzo udany debiut w drużynie Maksa Wojdyły z rocznika 2005.

  Trener Sebastian Jajko:

  Dobry mecz w naszym wykonaniu. Posiadaliśmy optyczną przewagę, prowadziliśmy grę w ataku pozycyjnym. Nie brakowało składnych akcji, z których wykorzystaliśmy trzy. Goście również nie ograniczali się do murowania własnej bramki i mieli swoje sytuacje, jednak dobrze spisywała się nasza linia defensywna. Oczywiście zdarzały się błędy, na szczęście szybko naprawiane. Cały czas pracujemy nad ich eliminowaniem, ponieważ w meczach przeciwko najlepszym w województwie tolerancja na ich popełnianie będzie minimalna. Przed nami ciężki sezon – gra z takimi rywalami to z jednej strony nobilitacja i świetna okazja do podnoszenia swoich umiejętności, z drugiej spore wyzwanie dla naszej wąskiej kadry. Będziemy cieszyć się z każdego zdobytego punktu i przede wszystkim z korzyści, jakie niesie ze sobą gra przeciwko wyżej notowanym zespołom.

  Chciałbym również podziękować kierownictwu i pracownikom Mosir Sanok za to, że w końcu, po kilkunastu latach stadion piłkarski służy do tego, do czego jest przeznaczony. Dla mojego i starszych pokoleń gra na takiej murawie i w blasku jupiterów była marzeniem. W Sanoku na Wierchach staje się powoli standardem. Osobne podziękowania dla Tomasza Ostrowskiego za przygotowanie boiska i pomoc w trakcie meczu. To duży komfort, kiedy trener może się skoncentrować tylko na grze swojego zespołu, bo o inne rzeczy nie musi się martwić.

   

  UDOSTĘPNIJ