5-7/03/2021. Podhale CUP

Młodzicy starsi EKOBALL STAL SANOK rocznik 2008 godnie reprezentowali nasze miasto oraz klub na ogólnopolskim turnieju piłkarskim Podhale Cup 2021.
Pierwszego dnia przyszło nam rywalizować w najtrudniejszej grupie turnieju.
Mecz inauguracyjny całych zawodów przypadł w zaszczycie właśnie naszej drużynie. Zagraliśmy już o 8 rano przy 8-stopniowym mrozie i na wysokości ponad 900 m n.p.m. Ten dzień trzeba uznać za „frycowe” gdyż chłopaki dość powoli włączali kolejne biegi.
Wyjątkowe warunki atmosferyczne, ośnieżone boisko, śliska piłka chyba zaskoczyły naszych zawodników. Komplet punktów udało nam się uzbierać w pierwszym meczu z Garbarnią Kraków, natomiast w pozostałych musieliśmy uznać wyższość rywali. Drugi mecz z KS Wilanów mógł się kompletnie inaczej potoczyć gdybyśmy wykorzystali dwie stuprocentowe sytuacje na początku spotkania przy bezbramkowym remisie. W końcówce tracimy głupią bramkę, później drugą i przegrywamy 0-2 z – jak się finalnie okazuje – drugą drużyną całych zawodów. Pozostałe mecze grupowe ulegamy będąc słabszym od rywali – z Rabą Dobczyce oraz Łódzką Akademią Piłkarską.
Po części sportowej udaliśmy się na odpoczynek w Termach Szaflary. Niesamowite warunki dostarczyły dzieciom mnóstwo radości a widok pięknie oświetlonych Tatr z zewnętrznych basenów chwytał za serce…
Wieczorem, po kolacji odbyło się spotkanie z zespołem gdzie swobodnie podsumowaliśmy pierwszy dzień rywalizacji. Co nas miło zaskoczyło, piłkarze sami potrafili wskazać pozytywne aspekty naszej gry jak również to co szwankowało. Sami wyciągnęli wnioski. Samodzielność w ich myśleniu dobrze świadczy o ich świadomości młodego piłkarza.
Niedzielne przedpołudnie zaczęliśmy rywalizację w fazie finałowej. Gra była całkowicie inna niż w sobotę. No i zupełnie inne było boisko – zielone. Widzieliśmy zaangażowanie, odwagę w pojedynkach 1 na 1, mobilizację i chęć zwycięstwa we wszystkich meczach. W czterech spotkaniach wygrywamy dwukrotnie, oraz dwukrotnie remisujemy, co finalnie dało nam zwycięstwo i piękny Puchar.
Podsumowując cały wyjazd, doświadczyliśmy dwa oblicza jednej drużyny. Onieśmielony i niepewny siebie zespół oraz odważną i wiedzącą czego chce ekipę drugiego dnia.
NAJWAŻNIEJSZA SPRAWA: Spośród 15 drużyn turniejowych, byliśmy najliczniejszą ekipą – 19-osobową. Mało tego – graliśmy dwiema „ósemkami” plus 3 bramkarzy którzy się wymieniali w równych odstępach czasowych! To jest dla nas najważniejsza wartość. WSPANIAŁA GRUPA DZIECI, z MEGA pozytywną energią, gdzie jeden za drugim wskoczyłby w ogień. Można było przypuszczalnie powalczyć o zwycięstwo w całych zawodach, ale działamy od lat wytyczoną ścieżką, stawiając na pierwszym miejscu wszystkie dzieci.
Osiągnięte rezultaty:
Sobota:
EKOBALL STAL SANOK 1:0 GARBARNIA KRAKÓW
EKOBALL STAL SANOK 0:2 KS WILANÓW
EKOBALL STAL SANOK 0:4 RABA DOBCZYCE
EKOBALL STAL SANOK ŁÓDZKA AKADEMIA FUTBOLU
EKOBALL STAL SANOK 1:0 GARBARNIA KRAKÓW
Niedziela:
EKOBALL STAL SANOK 1:1 GARBARNIA KRAKÓW
EKOBALL STAL SANOK 4:0 SPORT CK KIELCE
EKOBALL STAL SANOK 1:0 GARBARNIA KRAKÓW
EKOBALL STAL SANOK 0:0 MKS ŻORY
EKOBALL STAL SANOK 4:0 GOL BIERUŃ
Skład:
Alex Stroka
Adam Knurek
Paweł Nanio
Michał Mleczko
Tomasz Cyran
Antoni Rajtar
Jakub Bańczak
Krzysztof Wilusz
Miłosz Mrozek
Miłosz Tymoczko
Bartosz Zioło
Michał Proćko
Dominik Jakieła
Oskar Karczyński
Ksawery Janusz
Patryk Radwański
Jakub Folcik
Jakub Mielecki
Franciszek Bil
Trenerzy: Adam Florek, Dawid Romerowicz.
Za rok zawitamy w góry ponownie.
Poniżej kilka fotek z turnieju.
UDOSTĘPNIJ