30.04.2017 – Pewne, choć skromne zwycięstwo w Skołyszynie

LKS Skołyszyn 0:1 Geo-Eko EKOBALL-STAL Sanok (0:1)
Bramka: Patryk Wójcik
Skład: Krzanowski – Pawiak, Florek, Śmietana, Kaczmarski – Jaklik, Hydzik, Adamiak (Słysz 85), Ząbkiewicz (Romerowicz 70), Wójcik – Kuzio (Borek 70)

Jedenaste z rzędu zwycięstwo, szóste kolejne na wyjeździe i trzeci z rzędu wyjazdowy komplet punktów po wygranej 0-1 (Grabówka, Targowiska, Skołyszyn).
Mecze u siebie zazwyczaj kończymy kilkubramkową przewagą, aplikując rywalom najczęściej od 3 do 6 bramek.
Najmniej goli na własnym boisku strzeliliśmy właśnie drużynie ze Skołyszyna, wygrywając jesienią zaledwie 1-0.
Dzisiejszy mecz zakończył się podobnym rezultatem, choć podobnie jak w rundzie jesiennej bramek tych mogło (i powinno) paść co najmniej kilka więcej. Szczególnie żal pierwszych pięciu minut, w których to dwukrotnie do stuprocentowych sytuacji – sam na sam z bramkarzem – dochodził Mateusz Kuzio. Niestety raz strzelił obok słupka, a raz górą był golkiper gospodarzy.
Dość zdecydowaną przewagę dokumentujemy bramką w 25 minucie meczu. Świetne prostopadłe zagranie „Dzidzi” – Krystiana Jaklika, pozwala znaleźć się Patrykowi Wójcikowi w idealnej pozycji do zdobycia bramki. Znajdując się sam przed bramkarzem, Wójcik oddaje płaski strzał w długi róg bezradnego bramkarza. Jak się później okazało było to jedyne trafienie w dzisiejszym spotkaniu.

Mecz rozgrywany był na bardzo grząskim boisku, gdyż chwilę wcześniej w Skołyszynie mocno padało. Trudne boisko nie przeszkadzało drużynom w prowadzeniu całkiem przyzwoitej gry, w której zdecydowaną przewagę posiadali nasi piłkarze. W kilku sytuacjach bramkarz dobrze bronił, a kilka razy strzały naszych piłkarzy minimalnie mijały światło bramki. Prowadzenie tylko jednym golem jak zwykle trzyma spotkanie w napięciu do ostatnich chwil. Tak też było i dzisiaj. Ostatnie 5 minut to szereg wrzutek na tzw. „aferę” w nasze pole karne, gdzie wszystko czasem może się zdarzyć. Na szczęście Piotrek Krzanowski bronił bardzo pewnie. Świetnie grała również linia obrony.

Już w najbliższą środę – 3 maja, kolejny mecz. Tym razem rywalem – Gaudium Łężyny. Spotkanie rozegrane zostanie na Euroboisku w Pakoszówce.Początek o godz. 16:30. Następne mecze rozegrane już będą najprawdopodobniej na obiekcie Ekoball w Bykowcach (20 maja z Korczyną). Zanim to się jednak stanie, czeka nas dwa trudne wyjazdy – do Beska i Jedliczów.