24.11.2019 – dwa turnieje młodzików

W miniona niedzielę na futsalowe turnieje udały się dwie drużyny naszych młodzików.

Młodzicy starsi uczestniczyli w eliminacjach mistrzostw Podkarpacia w futsalu, które odbyły się w Jaśle, gdzie uzyskali awans do turnieju finałowego.

Młodzicy młodsi z kolei uczestniczyli w turnieju 2-fazowym w Kielnarowej, podczas którego rozegrali aż 12 spotkań. Z każdym rywalem grali dwa mecze, jeden na dużym boisku (5+1), jeden na małym (4+1). W małej grze chłopcy doszli do ścisłego finału.

Poniżej relacje z zawodów w ocenie trenerów Tomasza Matei oraz Adama Florka:
____________________________

Rocznik 2007 – młodzik starszy (trener Mateja):

W ubiegłą niedzielę udaliśmy się do Jasła na eliminacje mistrzostw Podkarpacia w futsalu. Na miejscu okazało się iż na turniej ten dotarły tylko cztery drużyny (zamiast planowanych ośmiu), więc grano systemem każdy z każdym. Wygrywamy dwa mecze, jeden przegrywamy i zajmując drugie miejsce awansujemy do turnieju głównego, który rozgrywany będzie w Łańcucie. Jeżeli chodzi o grę to były momenty bardzo dobrej gry ale były też takie, w których zbyt łatwo traciliśmy piłkę, jednak piłka halowa to zupełnie inna gra i traktujemy ją jako „odskocznia” od meczów ligowych.

Ekoball Sanok – Orzełki Brzozów 11-1

Ekoball Sanok – AP Sanok 1-3

Ekoball Sanok – AP Jasło 3-0

Skład: Pelczarski Damian, Pielech Kacper, Nowak Jakub, Król Konrad, Andrzejewski Borys, Filipczak Filip, Filipczak August, Mateja Mateusz
_______________________________

Rocznik 2008 – młodzik młodszy

12 piłkarzy z rocznika 2008 wzięło udział w bardzo ciekawym i dość mocno obsadzonym turnieju.
Po pewnych niefortunnych zawirowaniach żołądkowych i geograficznych, dojechaliśmy na turniej o 09.05 gdzie o 9.15 graliśmy swój pierwszy mecz. Już przebrani wbiegamy na parkiet i zaczynamy przygodę z drużyną o nazwie Star Borek Stary. Później okazuje się, że jest to jeden z wielu naborów Stali Rzeszów, który z różnych przyczyn nie gra pod szyldem rzeszowian. Mecz rwany, trochę niepewny choć pierwsi wychodzimy na prowadzenie dzięki Kubie „Mielcowi” Mieleckiemu. Ostatecznie przegrywamy 2-1 tracąc bramkę w 12 minucie. Turniej zorganizowany tak, że najpierw grało się z drużyną „X” 5+1 a następnie rewanż 4+1. W rewanżu z Dworkiem pada remis 1-1. Mielecki po raz drugi strzela.

Drugi mecz gramy z Tomasovią Tomaszów.
Na dużym boisku przegrywamy 2-0 gdzie śmiało mogliśmy zremisować lub wygrać ale brakło wykończenia akcji i umieszczenia piłki w sieci. W rewanżu odrabiamy straty i wygrywamy 2-1. Strzelcem bramki nie kto inny jak Mielec x2.

Trzeci mecz z Kolbuszowianką wygrywamy podwójnie. W pierwszym bramkę strzela Mielecki natomiast na małym boisku dał o sobie znać Filip Wanielista i to dwa razy.

Następne spotkanie toczymy z bardzo dobrze grającą Resovią Rzeszów. Po fantastycznym spotkaniu ulegamy rywalowi tylko 2-1 a bramkę strzela Patryk Radwański. W rewanżu udaje nam się zrewanżować i zdobyć 3 punkty po bramkach Filipa Wanielisty i Patryka Radwańskiego w ostatniej sekundzie meczu.

W ostatnim meczu w grupie podejmujemy Legion Pilzno.
Po dramatycznym boju na dużym boisku ostatecznie remisujemy 2-2 z dobrze grającym rywalem. Bramki dla nas strzelali Tymoczko i Radwański.

W rewanżu potrzebujemy zwycięstwa aby nie patrzeć na inne zespoły i dostać się do finału. Po koncertowej grze wygrywamy 4-0 a bramkami podzielili się Jakieła Dominik, Wanielista Filip i Radwański Patryk 2x.

Finał Pucharu Dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia przegrywamy 3-0 z najlepiej grającą na całym turnieju Siarką Tarnobrzeg.

Ostatni mecz całej zabawy czekał nas ze Stalą Rzeszów. Walka toczyła się o 7 miejsca w Turnieju Resovia Winter Cup.
Niestety chłopaki dostali chyba za duża dawkę pochwał bo z boku ich gra wyglądała dość kiepsko. Na stojąco nikt jeszcze nie wygrał w tym sporcie dlatego sprawiedliwie przegraliśmy ten mecz 4-0.

Podsumowując, dzieci zdobyły ogromną dawkę doświadczenie ale też dawkę pozytywnych emocji związanych z samym graniem w piłkę nożną. Gratuluję wszystkim chłopakom i bardzo dziękuję za walkę i trudy podczas wielogodzinnego turnieju. Przed nami jeszcze przynajmniej 4-5 turniejów, kilka sparingów w nowym roku i startujemy z ligą młodzika.

Skład: Paweł „Roman” Romaniak, Alex „Strokinjo” Stroka, Bartek „Bałtek” Zioło, Miłosz „Tymcio” Tymoczko, Jakub „Bańka” Bańczak, Patryk „Żyła” Radwański, Jakub „Mielec” Mielecki, Dominik „Domin” Jakieła, Antek „Antonio” Rajtar,
Nikody „Jaszkin” Janusz, Filip „Filippo” Wanielista,
Miłosz „Sztorcu „Sztorc

UDOSTĘPNIJ