🏆 Kolejne DERBY JUNIORÓW dla Sanoka!!!

Kolejne DERBY JUNIORÓW dla Sanoka !!!!
EKOBALL STAL SANOK 3:1 KARPATY KROSNO (2-0)
Bramki: Milczanowski, Kuczma, Pelc
Skład: Haduch – Joniak, Struzik (46 Strzęciwilk), Buczek, Karczyński, Kuczma (46 Tutak), Wojdyła, Skiba (88 Jajko), Błażowski (46 Pelc), Milczanowski (60 Tarapacki).
Relacja trenera Sebastiana Jajko:
Po porażce juniorów starszych w Krośnie na początku rundy wiosennej jakiś kibic napisał na profilu krośnieńskiej drużyny, że nie pamięta, kiedy Karpaty przegrały z Sanokiem. Cieszy nas więc fakt, że przez ostatnie tygodnie nasze drużyny juniorskie, zdobywając 9 punktów w 3 meczach derbowych przypomniały jemu i innym kibicom czasy, że bywało odwrotnie i że piłka nożna uczy pokory.
Sam mecz, rozgrywany w upalne popołudnie na świetnie przygotowanej murawie w Bykowcach był dobrym widowiskiem. Obie drużyny starały się prowadzić ofensywną grę, przeprowadzając ładne, zespołowe akcje. Więcej z gry miała nasza drużyna, w naszych atakach więcej było zdecydowania, a nasza obrona nie pozwalała gościom na rozwinięcie skrzydeł. W 14 minucie rozgrywający świetny mecz zarówno w defensywie jak i ofensywie Filip Karczyński obsłużył podaniem Zagórdę, który znakomicie dośrodkował wprost na głowę Milczanowskiego. Po objęciu prowadzenia mecz się wyrównał, a goście zagrażali nam głównie po stałych fragmentach gry. W 40 minucie Wojdyła bardzo ładnie zagrał do wbiegającego w pole karne Kuczmy, który precyzyjnym strzałem podwyższył prowadzenie. Początek drugie połowy to lekka przewaga gości potwierdzona bramką z rzutu wolnego. Na szczęście szybko organizujemy naszą grę i po pięknej akcji Karczyńskiego Pelc mierzonym strzałem tuż przy słupku ustala wynik meczu. Były jeszcze okazje na podwyższenie wyniku, ale ten się nie zmienił i mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa i z utrzymania w grupie B, co było naszym głównym celem na ten sezon. Bardzo dziękuję nominalnym juniorom młodszym, ale w tym sezonie starszym z rocznika 2004 i trenerowi Pastuszakowi, którzy wspierali nas kiedy tylko mogli i pomogli kolegom z rocznika 2005 i 2006 w realizacji zadania. Przed nami ostatni mecz z Polonią Przemyśl a później sporo pracy, bo kolejny sezon zapowiada się na jeszcze trudniejszy. Ten pokazał, że mimo dużego zainteresowania naszymi młodymi piłkarzami i ich coraz częstszych wyjazdów do innych klubów, można drużyną opartą na wychowankach, przy odpowiednim zaangażowaniu atmosferze powalczyć z teoretycznie silniejszymi rywalami.
UDOSTĘPNIJ